Brytyjczycy uderzyli na Bombaj

Indyjskie specsłużby już wiedzą dokładnie, kim było siedmiu terrorystów. To… Brytyjczycy. A dokładnie Pakistańczycy z brytyjskimi paszportami, którzy pochodzą z tych samych szkół religijnych, z których wyszli ci, którzy w lipcu 2005 roku zdetonowali bomby w Londynie, zabijając 52 osoby. Indyjscy komandosi wzięli żywcem dwóch Pakistańczyków, któzy mają brytyjski paszport – twierdzi „The Evening Standard”. Według gazety kolejnych pięciu zamachowców także pochodziło z Wysp.
Zródlo info: dziennik.pl

Gang z agencji „Babilon” w areszcie

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem ludźmi i czerpaniem korzyści z nierządu. Zatrzymanych zostało dziewięć osób, w tym dwoje kierowników gangu. Ośmioro podejrzanych trafiło do aresztu.
W minioną środę, późno wieczorem, policjanci i strażnicy weszli do jednej z willi na obrzeżach Krosna i do kilkunastu prywatnych mieszkań w okolicy. W willi funkcjonowała agencja towarzyska, w środowisku przestępców i klientów potocznie nazywana „Babilon”. Funkcjonariusze zastali w nim kobiety trudniące się prostytucją i ich ochronę. Wśród nich była jedna z osób kierujących grupą – 23-letnia kobieta. Jej 37-letniego wspólnika, właściciela agencji, policjanci zaskoczyli w jego domu.
Zródlo info: policja.pl

W Bombaju nie ma już walk

Jeszcze nad ranem lokalnego czasu z hotelu Taj Mahal dochodziły odgłosy strzałów i wybuchów, a z okien wydobywały się kłęby dymu. Teraz sytuacja jest już opanowana, antyterroryści sprawdzają kolejne pokoje – relacjonuje Krzysztof Renik, ambasador Polski w Indiach.
– Pokonaliśmy w hotelu Taj Mahal dwóch terrorystów – powiedział komendant bombajskiej policji Hassan Gafoor. Indyjskie służby są przekonane, że w hotelu nie ukrywa się już żaden zamachowiec, choć poranne starcia wybuchła po kilku godzinach spokoju.
Zródlo info: rp.pl

Hotel w bombaju bez terrorystów

Hotel Trident-Oberoi w Bombaju został oczyszczony z terrorystów – oświadczył dowódca indyjskiej jednostki antyterrorystycznej. Jego podwładni zastrzelili ostatnich dwóch islamskich terrorystów i wyprowadzili z budynku przetrzymywanych tam gości. W hotelowych pokojach znaleziono 24 ciała. Cały czas komandosi szturmują gmach żydowskiego ośrodka religijnego, gdzie terroryści przetrzymują około dziesięciu zakładników.
Według ostatnich informacji, drugi hotel Taj Mahal jest już niemal całkowicie pod kontrolą komandosów i ewakuowano z niego prawie wszystkich gości i pracowników. W hotelu został co najmniej jeden terrorysta z dwoma zakładnikami – powiedział indyjski wojskowy.
Zródlo info: dziennik.pl

Złodziej ciamajda

Gdyby ktoś organizował konkurs na ofermę roku, ten złodziej wygrałby go w cuglach.
Michał S. (20 l.) z Kuźnicy Czarnkowskiej (Wielkopolskie) próbował ukraść auto. Nie dość, że mu się nie udało, to jeszcze na miejscu przestępstwa zgubił swój… dowód osobisty.
Zmęczony po całonocnej imprezie złodziejaszek spóźnił się na autobus. Wybił więc szybę w stojącym na ulicy aucie, rozbroił stacyjkę, ale odpalić silnika już nie umiał. Wściekły jak osa, porzucił zdewastowanego opla, a przy nim… swój dowód osobisty. Miał pecha jak rzadko, bo akurat tamtędy przechadzał się sam komendant policji w Czarnkowie. – Wokół samochodu leżało rozsypane szkło z szyby, a w środku wśród odłamków szkła na siedzeniu leżał portfel z dowodem.
Zródlo info: eFakt.pl

Poszukiwany: Marcin Grabowski – niedoszły zabójca i złodziej

Marcin Grabowski

Marcin Grabowski

Policjanci z Podlasia poszukują 31-letniego obecnie Marcina Grabowskiego. Mężczyźnie za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywocie. Może wy wiecie gdzie teraz przebywa ten wyjątkowo groźny bandyta?

Za Grabowskim wystawiono dwa listy gończe. Pierwszy dotyczył kradzieży z włamaniem. W marcu 2004 r. mężczyzna wraz ze wspólnikami włamał się w Suwałkach do jednego z magazynów opon. Złodzieje złupili towar wart ok. 30 tys. zł. Policjanci namierzyli szybko przestępców. Ci jednak nie trafili do aresztu – przed sądem odpowiadali z wolnej stopy. Sąd Grabowskiego skazał na trzy lata więzienia. Gdy zapadł wyrok, bandyta nie miał jednak zamiaru stawić się do zakładu karnego. Dlatego też wystawiono za nim pierwszy list gończy. Poszukiwania okazały się jednak mało skuteczne.

W czerwcu 2007 r. Michał Grabowski ponownie wszedł na przestępczą ścieżkę. Tym razem było to już przestępstwo większego kalibru – usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna w jednym z suwalskich barów kilka razy strzelił do Pawła B. Grabowski okazał się jednak mało skutecznym egzekutorem – jego ofiara przeżyła bowiem strzelaninę. – Wszystko zaczęło się od kłótni. Na obelgach jednak nie zakończyło się, mimo że wszystko na to wskazywało. Grabowski ruszył do wyjścia z baru, nagle jednak zawrócił i strzelił do mężczyzny, z którym się pokłócił. Pistolet TT posiadał nielegalnie – opowiada jeden z policjantów.
Funckjonariusze przyznają, że mężczyzna może być groźny. Ze światkiem przestępczym związany jest od dawna – nie pełnił jednak funckji kierowniczych. Był typowym żołnierzem gangu.

Poszukiwany urodził się 6 sierpnia 1977 r. Ostatnio mieszkał w Suwałkach. Wedle ostatnich informacji policjantów ma ok. 181-185 cm wzrostu, waży ponad 70 kg, miał krótkie proste włosy, średnie czoło, śniadą cerę i normalnie osadzone oczy. Wydany został za nim Europejskie Nakaz Aresztowania. Jeśli wiecie gdzie może teraz przebywać – dzwońcie 997 lub 085 677 2305.

Płacił kolegom za podpalenia

Nieletni strażak płacił młodszym kolegom za podpalenia pustostanów i altanek. Spłonął również budynek, w którym parkowano samochody. Wzniecone w ten sposób pożary członek Ochotniczej Straży Pożarnej gasił sam. Straty spowodowane przez grupę podpalaczy szacuje się na co najmniej 150 tys. złotych. Gimnazjaliści przyznali się do kilku takich przestępstw.
Od początku października policjanci z komisariatu w Błoniu powiadamiani byli o kolejnych pożarach pustostanów i altanek w gminie. Wszystko wskazywało na to, że ktoś celowo wzniecał ogień. Policjanci rozpoczęli skrupulatne postępowanie. W rozwiązanie sprawy zaangażowani byli zarówno kryminalni, jak i dzielnicowi. Zbierano dowody, przesłuchiwano świadków. Funkcjonariusze dotarli także do filmów umieszczanych w Internecie. Na jednym z nich, kilku nastolatków odpalało domowej roboty ładunek zapalający, na innym młodzi ludzie przypalali armaturę łazienki szkolnej.
Zródlo info: POLICYJNI.pl

Bombaj w ogniu. Setka zabitych. Dramat zakładników

W serii skoordynowanych zamachów w Bombaju zginęło około stu osób, w tym dziesięciu cudzoziemców. Być może nawet 900 odniosło obrażenia. Nie ma jak dotąd doniesień, by którykolwiek z przebywających w mieście Polaków doznał obrażeń.
Według ostatnich informacji indyjskiej telewizji, policja i oddziały komandosów uwolniły wszystkich zakładników, przetrzymywanych przez terrorystów w hotelu Taj Mahal i przystąpiły do podobnej operacji w drugim z zajętych hoteli – Trident/Oberoi.
Indyjskim siłom bezpieczeństwa udało się zabić czterech domniemanych zamachowców, a dziewięciu aresztować. W starciach zginęło 12 funkcjonariuszy policji, w tym pięciu wysokich rangą oficerów m.in. szef bombajskiej brygady antyterrorystycznej Hemant Karkare.
Zródlo info: rp.pl

Zgwałcił swoje córki ponad tysiąc razy

Sędziowie byli w szoku, czytając zeznania dwóch córek, które przez 28 lat gwałcił ich własny ojciec. „Brytyjskiemu Fritzlowi” udowodniono ponad tysiąc gwałtów. Jego córki 19 razy zachodziły w ciążę i urodziły mu dziewięcioro dzieci. Sąd skazał go na 25 wyroków dożywocia.
Media nie piszą o skazanym 56-letnim mężczyźnie inaczej niż „brytyjski Josef Fritzl”, przypominając sprawę austriackiego ojca-potwora, który przez lata gwałcił córkę. Więził ją i dzieci z tego związku w specjalnie przebudowanej piwnicy domu w Amstetten.
Zródlo info: dziennik.pl

Kolejne zatrzymania członków grupy „siedleckiej”

Dzisiaj policjanci CBŚ wspólnie ze stołecznymi antyterrorystami zatrzymali 7 mężczyzn, członków tzw. grupy siedleckiej. Policjanci już wcześniej zatrzymali 15 członków gangu. Grupa działała w Warszawie i na terenie Mazowsza, gdzie handlowała narkotykami. Policjanci zabezpieczyli także narkotyki. Zatrzymanym oprócz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zostaną postawione zarzuty handlu narkotykami w dużych ilościach. Sprawa jest rozwojowa i przewidywane są kolejne zatrzymania.
Dzisiaj policjanci Centralnego Biura Śledczego i wydziału realizacyjnego komendy stołecznej Policji na terenie Warszawy, powiatu węgrowskiego i Siedlec zatrzymali 7 mężczyzn, którzy są członkami zorganizowanej grupy przestępczej. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli także narkotyki oraz akcesoria do ich porcjowania.
Zródlo info: policja.pl