„Talibowie nie zabiją Polaka”

Polak przetrzymywany przez talibów nie zostanie zabity- to opinia pakistańskiego dziennikarza gazety „Dawn”, który kontaktował się z talibami i podał informację o ultimatum terrorystów. Do jego redakcji zadzwonili terroryści grożąc, że zabiją Polaka jeśli ich żądania nie zostaną spełnione – pisze tvn24.pl
Dziennikarz twierdzi także, że pakistański rząd – w ostatnim czasie – nie interweniował w sprawie porwanego Polaka.
Nasz informator wielokrotnie kontaktował się z talibami, przy okazji ich różnych akcji. Co więcej, twierdzi, nie raz zabierali go ze sobą do „strefy swoich działań”, dzięki czemu zna doskonale ich metody. Ręczy też, że osoba, która się z nim kontaktowała to rzeczywiście pełniący rolę rzecznika prasowego talibów mężczyzna.
Zródlo info: tvn24.pl

Sprawcy zabójstw sprzed lat zatrzymani

Policjanci wspólnie z prokuraturą przez ostatnie dwa lata pracowali m. in. nad sprawami zabójstw, napadów, rozbojów oraz kradzieży samochodów. W czasie prowadzenia śledztwa rozwiązano 76 postępowań prowadzonych w zachodniopomorskim i przedstawiono 121 zarzutów. Zatrzymano 20 osób, które od wielu lat dopuszczały się przestępstw w Polsce i w Niemczech. Obecnie w areszcie znajduję się pięciu zatrzmanych. Dwóm z nich grozi dożwywocie – pisze Twoje-Miasto.pl
Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu.
Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego i kryminalnego komendy wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z Prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie rozwiązali sprawę, której początki sięgają 1998 roku. Właśnie w tym roku miało miejsce pierwsze zabójstwo. W Dziwnowie zamordowano wówczas właściciela pensjonatu. Sprawcy wiedząc, że właściciel pensjonatu jest osobą zamożną, postanowili go obrabować.
Zródlo info: Twoje-Miasto.pl

Barbara Polak gwałciła syna, kupczyła córką

Krzywdy jakie takie ta kobieta wyrządziła swoim dzieciom nie da się opisać. Adoptowała dwójkę dzieci tylko po to by później je wykorzystywać – donosi eFakt.pl
Barbara Polak (37 l.) z Brzegu na Opolszczyźnie uprawiała seks z siedmioletnim synem, a trzyletnią dziewczynkę oddawała swemu kompanowi Pawłowi Wolakowi (45 l.). Podczas gwałtów filmowali cierpiące dzieci. Wczoraj sąd skazał kobietę na sześć lat więzienia. Jej znajomy spędzi za kratkami osiem lat. Dlaczego tak mało?!
Ani znajomi Barbary Polak, ani sąsiedzi nie podejrzewali, jak mroczną tajemnicę skrywają mury jej mieszkania w brzeskiej kamienicy. Kobieta, na co dzień przykładna żoną i matka, cieszyła się wśród nich nieskazitelną opinią. Podziwiali ją i jej męża Mirosława za to, że przygarnęli nieciane przez biologicznych rodziców rodzeństwo – Emilkę (3 l.) i Piotrusia (7 l.). – Wszyscy uważaliśmy ich za zwykłą, kochającą się rodzinę – wspomina sąsiadka Polaków.
Zródlo info: eFakt.pl

Biznesmen krwiopijca zakatował ciotkę

Żądza pieniądza odebrała mu rozum i zamieniła w krwiożerczą bestię! Waldemar R. (41 l.), właściciel firmy budowlanej z Kościana (woj. wielkopolskie), bił własną ciocię Zofię K. (81 l.) młotkiem następnie okradł jej mieszkanie – pisze se.pl
Był pewien, że obłowi się, bo ciotka była kobietą zamożną i nie trzymała pieniędzy w banku. Zachłanny bydlak planował rozwinąć swoją firmę. Dlatego zamienił się w pozbawionego ludzkich odruchów kata.
O Zofii K. (†81 l.) wszyscy wiedzieli, że dobrze się jej wiedzie. Starsza pani miała wysoką emeryturę, dom, samochód i dobrze sytuowanego brata za granicą. Gotówkę zawsze miała przy sobie. Wiedział o tym jej bratanek Waldemar R., w którego głowie zrodził się upiorny plan.
Zródlo info: se.pl

Poszukiwany w całej Europie, wpadł na Woli

Mężczyzna poszukiwany ENA oraz siedmioma listami gończymi wpadł w ręce policjantów z warszawskiej Woli – informuje tvn24.pl
To oni wpadli na pomysł, że poszukiwany między innymi za oszustwa Jakub D., może ukrywać się w mieszkaniu swojej znajomej. No i ukrywał się. Choć w tym przypadku to chyba za wielkie słowo.
29-latek mieszkał u znajomej i niespecjalnie bał się tego, że jego obecność zostanie zauważona przez policjantów. Postępował zgodnie z zasadą: „pod latarnią zawsze najciemniej”. Dlatego wizytą wolskich specjalistów od przestępczości gospodarczej był bardzo zaskoczony.
Zródlo info: tvn24.pl

Pakistan: Życie porwanego Polaka jest zagrożone

Porywacze grożą zabiciem polskiego geologa, który został uprowadzony cztery miesiące temu w pakistańskim Pendżabie – poinformował na swej stronie internetowej pakistański dziennik „Dawn”.
Rzecznik polskiego MSZ Piotr Paszkowski powiedział, że resort weryfikuje wiarygodność ultimatum postawionego przez porywaczy.
Porywacze Polaka grożą jego zabiciem, jeśli rząd Pakistanu nie spełni do 4 lutego ich żądań: wycofania sił bezpieczeństwa z terytoriów plemiennych i uwolnienia ich więzionych towarzyszy.
– Nie możemy dłużej czekać, gdyż rząd bardzo lekko podszedł do naszych żądań (w zamian) za uwolnienie polskiego geologa. Nasza Szura (rada doradcza) postanowiła zaczekać na pozytywną odpowiedź do 4 lutego wieczorem i w razie odmowy zabijemy go – oświadczył rzecznik Talibów z rejonu Darra Adamkhel, który zadzwonił w czwartek do redakcji dziennika „Dawn”.
Zródlo info: onet.pl

Patryk P. odpowie przed sądem jak dorosły

16-latek z Lądka Zdroju odpowie przed sądem jak dorosły za zabójstwo swojej koleżanki. Taką decyzję podjął sąd w Świdnicy. Na decyzji zauważyła znaczna demoralizacja nastolatka i fakt, że miał już wcześniej do czynienia z wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu do 25 lat więzienia – informuje RMF.fm
Patryk P. został umieszczony na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich. W najbliższym czasie chłopakowi zostanie postawiony zarzut zabójstwa. 16-latek zostanie również przesłuchany w charakterze podejrzanego. Ze wcześniejszych zeznań Patryka P. wynika, że do zbrodni doszło w czasie awantury.
Zródlo info: RMF.fm

Pobili inwalidę bez żadnego powodu

Dwaj pijani kielczanie bez żadnego wyraźnego powodu, zaczepili a następnie pobili przypadkowego przechodni. Za ten wybryk odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności – pisze portal POLICYJNI.pl
Wczoraj w samo południe, dwaj nietrzeźwi mieszkańcy Kielc (mieli po około 3 promile alkoholu w organizmie), bez żadnego powodu, zaczepili idącego chodnikiem 36-letniego mężczyznę. Po chwili zaczęli okładać go pięściami. Niewiadomo jakby zakończył się atak, gdyby nie przechodzący w pobliżu funkcjonariusze z kieleckiej drogówki, którzy zareagowali na zaistniałą sytuację.
Agresorzy zostali zatrzymani. Jak się później okazało, pobity mężczyzna miał drugą grupę inwalidzką.
Zródlo info: POLICYJNI.pl

Fałszywy ksiądz deprawuje dzieci

Od dawna po Krakowie grasuje fałszywy ksiądz, który namawia dzieci do seksu. Mężczyzna wciąż pozostaje bezkarny – donosi wyborcza.pl
Z Tomkiem (imię zmienione), studentem ostatniego roku budownictwa, rozmawiamy w krakowskiej kawiarni.
– Kiedy poznałeś „księdza Colungę”?
– Miałem 14 lat. Przychodził do szkoły na przerwy. Chłopaków zagadywał, podszedł do mnie. Mówił, że opuścił jakiś zakon, ale i tak zostanie księdzem, bo ma znajomego biskupa geja. Zaczęliśmy się spotykać.
– Gdzie?
– U niego w domu, u mnie. Chodziliśmy na dyskoteki i do kościołów. W budynku Kościoła Polskokatolickiego w Krakowie przebrał siebie i mnie w ornaty, odprawiliśmy razem nabożeństwo dla kilku osób. Polubili go moi rodzice, szczególnie mama. Bardzo się związaliśmy.
Zródlo info: wyborcza.pl

Skuci ze sobą uciekali, nie zauważyli… latarni

Rzadko która ucieczka z więzienia kończy się pomyślnie, zwłaszcza gdy nie ucieka się samotnie, ale ze współwięźniem, w dodatku skutym razem kajdankami. Na własnej skórze przekonało się o tym dwóch skazańców z Nowej Zelandii, którzy chcieli zbiec podczas transportu z sądu do więzienia – podaje tvp.info
Więźniowie byli właśnie wyprowadzani z budynku sądu, gdy w pewnym momencie wyrwali się policjantom i zaczęli biec w stronę pobliskiego parkingu. Daleko nie uciekli, bo na ich drodze pojawiła się latarnia, której nie zauważyli. Zderzenie głowami sprawiło, że obaj na moment stracili przytomność.
Zródlo info: tvp.info