Krwawe zamachy na kościoły katolickie na Sri Lance

Seria zamachów na Sri Lance. Eksplozje nastąpiły niemal jednocześnie w trzech kościołach podczas Mszy Świętej w Niedzielę Zmartwychwstania i w trzech hotelach. Po kilku godzinach doszło do siódmej eksplozji w hotelu w Dehiwale. Liczba ofiar rośnie z godziny na godzinę. Śmierć poniosło co najmniej 200 osób, rannych jest około 470 osób. Wśród zabitych jest 35 cudzoziemców. Nie ma informacji o Polakach.

Do eksplozji doszło prawie jednocześnie w trzech kościołach w czasie Mszy świętej i trzech hotelach w stołecznym Kolombo, Migamuwie (ang. Negombo) oraz Madakalapuwie (ang. Batticaloa). Źródła w lankijskich służbach bezpieczeństwa podawały, że prawdopodobnie co najmniej dwa z wybuchów były dziełem zamachowców samobójców. Na razie nie podano więcej szczegółów o przyczynach.
Źródło info i foto: wPolityce.pl

Ustawka kiboli pod Zieloną Górą. „To była dzicz”

W sobotę, na drodze między Zieloną Górą a Nowogrodem Bobrzańskim, doszło do bójki kiboli. – To była dzicz – relacjonuje świadek. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Jak relacjonuje serwis poscigi.pl, w ustawce wzięło udział 30-40 osób. Około godziny 15:00 kibole zablokowali drogę i rozpoczęli bijatykę. – To była dzicz – opisuje jeden ze świadków zdarzenia.

Zamaskowane osoby okładały się pięściami, pewna grupa kopała leżącego na ziemi mężczyznę. „Część skakała po samochodach. Inni upadali na maski samochodów po potężnych ciosach” – czytamy na poscigi.pl.
Źródło info i foto: sportowefakty.wp.pl