Były prezes Orlenu zatrzymany przez CBA

CBA we wtorek doprowadziło Jacka K., byłego prezesa PKN Orlen do prokuratury. Jak dowiaduje się money.pl, K. miał złożyć wyjaśnienia, ponieważ śledczy zadecydowali o rozszerzeniu zarzutu niegospodarności, które zostały przedstawione w lutym. Nie został jednak aresztowany. O zatrzymaniu Jacka K. poinformował portal tvp.info.

– Jacek K. został zatrzymany we wtorek w celu doprowadzenia do prokuratury – potwierdził money.pl Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Oprócz byłego prezesa Orlenu do prokuratury doprowadzono jeszcze 5 innych osób, reprezentujących firmy eventowe, z którymi współpracował PKN Orlen za prezesury Jacka K.

Jak dodał Żaryn, śledczy zadecydowali o rozszerzeniu zarzutu niegospodarności na podstawie nowych ustaleń. To właśnie dlatego byłego prezesa Orlenu doprowadzono do prokuratury.

Jacek K. nie został aresztowany, podobnie jak pozostałych 5 osób.

To nie pierwszy raz, kiedy były szef PKN Orlen musi tłumaczyć się śledczym. W lutym również został zatrzymany przez funkcjonariuszy na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Wówczas zatrzymane zostały również dwie inne osoby ze ścisłego kierownictwa PKN Orlen w latach 2008-2015.

Jak informowała tuż po zatrzymaniach Prokuratura Krajowa, są one efektem wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych.
Źródło info i foto: Money.pl