Niemcy: Zamieszki w Stuttgarcie. Policjanci zaatakowani kostką brukową

To była niespokojna noc w Sttutgarcie. Podczas ulicznych starć w centrum Stuttgartu w nocy z soboty na niedzielę rannych zostało wielu policjantów. Sytuacje nad ranem udało się opanować. Zamieszki wybuchły w niedzielę tuż po północy. Setki młodych ludzi, w niewielkich grupach, atakowały policjantów wyrywaną z chodników kostką brukową, niszczyły samochody, grabiły sklepy.

Sytuacja jest całkowicie poza kontrolą – informował w niedzielę nad ranem rzecznik miejscowej policji. Władze, by przywrócić porządek w mieście, zaczęły ściągać policyjne posiłki z Badenii-Wirtembergii, kraju związkowego RFN, którego Stuttgart jest stolicą.

Jak poinformowała policja, aresztowano wielu uczestników zajść. Nadal nie wiadomo, jakie było ich podłoże.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Wielka Brytania: Atak nożownika w ogrodach Forbury Gardens

Trzy osoby zginęły w ataku nożownika w miejscowości Reading na południu Anglii. Kolejne trzy są poważnie ranne – poinformowała brytyjska policja. Według niej, jest za wcześnie, by mówić o motywach sprawcy. Podejrzany o dokonanie ataku 25-letni mężczyzna, pochodzący z Reading, został zatrzymany.

Policja poinformowała również, że zdarzenie w tej chwili nie jest traktowane jako akt terrorystyczny. Wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa. Jak informuje BBC funkcjonariusze na chwilę obecną nie szukają innych osób, które mogłyby być powiązane ze sprawą.

Do ataku doszło w ogrodach Forbury Gardens w centrum Reading, miasta położonego o około 60 kilometrów od Londynu. Wcześniej odbywała się tam demonstracja antyrasistowska Black Lives Matter. Według policji i organizacji nie miało to jednak związku z atakiem nożownika.

Podejrzany wcześniej był już karany, ale – jak informuje brytyjska telewizja – wyrok odsiadywał za pomniejsze przestępstwa. Na razie nic nie wskazuje, by był związany z organizacjami terrorystycznymi.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Seattle: Strefa wolna od policji. Trwa śledztwo ws. strzelaniny, w której zginął 19-latek

Policja w Seattle poinformowała w sobotę, że prowadzi śledztwo w sprawie strzelaniny, do której doszło w nocy z piątku na sobotę w części miasta okupowanej przez protestujących przeciwko rasizmowi i brutalności policji. W strzelaninie zginął młody mężczyzna, a drugi został ranny. Podczas protestów w Seattle w stanie Waszyngton ich uczestnicy zajęli część miasta, w której utworzyli tak zwaną strefę wolną od policji.

Według policji „agresywny tłum” uniemożliwił funkcjonariuszom dotarcie do ofiar strzelaniny. Policji udało się jedynie dowiedzieć, że zostały one przewiezione do szpitala. Rzeczniczka Harborview Medical Center potwierdziła, że w sobotę w godzinach porannych (czasu miejscowego) dwie ofiary trafiły do tego szpitala. 19-letni mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, natomiast drugi mężczyzna jest w stanie krytycznym i znajduje się na oddziale intensywnej terapii.

„Podejrzany lub podejrzani uciekli i nadal pozostają na wolności” – poinformował Departament Policji w Seattle.

Okupacja dzielnicy Seattle nastąpiła w wyniku powszechnych w USA protestów przeciwko rasizmowi i brutalności policji po śmierci George’a Floyda, 46-letniego Afroamerykanina, zabitego 25 maja w Minneapolis przez policję.
Źródło info i foto: interia.pl