Zakończyły się poszukiwania Wojciecha P. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 25-letniej partnerki

Policja znalazła w lesie na terenie województwa dolnośląskiego zwłoki Wojciecha P. – 27-latka poszukiwanego w związku z zabójstwem młodej kobiety w Sieniawie Żarskiej. Prawdopodobnie odebrał sobie życie przez powieszenie się – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera. Wojciech P. był poszukiwany od 4 stycznia. Mężczyzna był podejrzewany o zabicie swojej byłej partnerki – 25-latki z Sieniawy Żarskiej.

Ciało młodej kobiety znaleziono w jej mieszkaniu w nocy z 3 na 4 stycznia. 25-latka leżała w łazience, miała rany na szyi. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta zmarła śmiercią nagłą, a jej zgon był wynikiem wykrwawienia spowodowanego ranami ciętymi zadanymi w okolice szyi.

Śledczy ustalili, że związek ze zbrodnią może mieć Wojciech P., który był partnerem zamordowanej. Dziennikarz RMF FM Mateusz Chłystun dowiedział się nieoficjalnie, że 27-latek w domu swoich rodziców zostawił list, w którym przyznał się do zabójstwa.

Śledztwo ws. zabójstwa 25-latki nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żarach.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zaginął 14-letni Dominik Suchodolski

Pod koniec 2020 roku w Elblągu zaginął Dominik Suchodolski. Fundacja ITAKA udostępniła dane i wizerunek poszukiwanego. – Może potrzebować pilnej pomocy! – apeluje fundacja, prosząc o wsparcie w poszukiwaniach. Zaginął Dominik Suchodolski. 14-latek był ostatni raz widziany w Elblągu 30 grudnia 2020 roku. Od niemal tygodnia bliscy nie mają kontaktu z nastolatkiem.  Wspierająca policję w poszukiwaniach Fundacja ITAKA udostępniła na prośbę bliskich dane i wizerunek zaginionego chłopca. Dominik ma 160 centymetrów wzrostu i brązowe oczy.

– W dniu zaginięcia miał 14 lat. Ubiór w dniu zaginięcia: czarna kurtka z szarym nadrukiem, żółta bluza, jeansy, czerwone buty sportowe – przekazała rysopis poszukiwanego fundacja. W akcję zaangażowała się również społeczność „Zaginieni przed laty”. – Możliwe, że chłopak będzie chciał zmienić swój wygląd (farbując włosy) lub opuścić miasto (np. w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego) – czytamy na jej profilu na Facebooku.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

W liście do rodziców przyznał się do morderstwa. Trwają poszukiwania Wojciecha Plisa

Policja szuka mężczyzny, który zdaniem śledczych miał związek ze śmiercią swojej partnerki. Ciało młodej dziewczyny znaleziono w łazience domu w Sieniawie Żarskiej w woj. lubuskim. Poszukiwany to były partner 25-latki. W domu rodziców zostawił list. Pożegnał się w nim z siedmioletnim synem, miał się też przyznać do zabójstwa. Materiał „Wydarzeń”.

Ciało 25-letniej Patrycji zostało znalezione w mieszkaniu w nocy z 2 na 3 stycznia. Na ratunek nie było już wówczas szans. – W dniu zdarzenia członkowie rodziny byli świadkami kłótni pomiędzy osobą podejrzewaną i zmarłą. To ich zaniepokoiło, zaniepokoiło ich to, że nie można było nawiązać z pokrzywdzoną kontaktu telefonicznego – powiedział Łukasz Wojtasik, prokurator okręgowy z Zielonej Góry.

Rodzina zaalarmowała policję. Funkcjonariusze, którzy zjawili się w miejscu zamieszkania kobiety musieli wyważyć drzwi. Ciało 25-latki odnaleziono w łazience. Młoda kobieta wykrwawiła się. – Była to rana cięta, która przecięła najważniejsze naczynia krwionośne i spowodowała wykrwawienie zmarłej i to jest przyczyna zgonu – wyjaśnił prokurator.

O zabójstwo podejrzewany jest jej 27-letni partner, Wojciech Plis. – Mężczyzna może mieć związek ze śmiercią 25-letniej kobiety – potwierdza rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach Aneta Berestecka. Funkcjonariusze udostępnili jego zdjęcie. Według śledczych może poruszać się czerwonym Mitsubishi Carisma o numerze rejestracyjnym FZA 37202.

Zostawił list, w którym przyznał się do zabójstwa

Swoim rodzicom miał zostawić list, w którym pożegnał się z synem i przyznał do morderstwa. Podejrzewano, że mógł zbiec do Niemiec, ale z relacji jego najbliższych wynika, że przebywa nadal w Polsce w okolicach Jeleniej Góry.
Źródło info i foto: polsatnews.pl