30-latek aresztowany w Birmingham w związku z atakiem w Londynie

​30-letni mężczyzna został aresztowany w Birmingham, w środkowej Anglii, w związku z niedawnym zamachem terrorystycznym w Londynie. Jest on podejrzewany o „przygotowywanie aktów terrorystycznych” – poinformowała londyńska policja.

W wydanym oświadczeniu przekazano, że od ataku w ostatnią środę aresztowano 12 osób, ale dziewięć z nich wypuszczono bez podejmowania dalszych czynności śledczych. 22 marca urodzony w Wielkiej Brytanii konwertyta na islam Adrian Russell Ajao (znany również jako Chalid Masud) wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim, a następnie próbował dostać się na teren parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem policjanta strzegącego bramy wjazdowej. W zamachu zginęło pięć osób, w tym napastnik.

Sprawca zamachu był wielokrotnie skazany za przestępstwa niezwiązane z działalnością terrorystyczną, nie był jednak objęty żadnym z prowadzonych obecnie dochodzeń – informowała policja. Według niej wcześniejsze informacje wywiadowcze nie wskazywały na to, że zamierza przeprowadzić zamach terrorystyczny.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *