Afera w GetBack. Zarzuty wobec Leszka Cz. Jest też wniosek o areszt. Możliwy list gończy

Zbigniew Ziobro zabrał głos ws. afery trefnych obligacji GetBack. – Leszek Cz. naraził wielu klientów Idea Banku na szkody w ogromnym rozmiarze. Zasadne było wystąpienie z wnioskiem o areszt, jeśli sąd się za tym opowie, zostanie wystawiony list gończy – powiedział. Dodał, że dotyczy to kwoty 130 mln zł. Cz. przebywa za granicą.

– Praworządne państwo jest wtedy, gdy nawet ci, którzy są silni, nie są silniejsi od tych, których oszukują. Stąd śledztwo, którego celem było wyjaśnienie oszustw na bardzo wielką skalę, wobec bardzo wielu obywateli w ramach tak zwanej afery GetBack – powiedział prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Prawdą jest, iż warszawska prokuratura postanowiła wystosować zarzuty wobec pana Leszka Cz. Naraził klientów Idea Banku na straty w ogromnej skali. Zachodziły wszelkie przesłanki, by wystąpić do sądu o tymczasowe aresztowanie – dodał.

W połowie września media obiegła informacja, że prokuratura chce aresztować Leszka Cz. w związku z aferą GetBack. Śledczy uznali, że za działanie piramidy finansowej odpowiadać powinni nie tylko twórcy, ale również właściciele banków, które sprzedawały obligacje.

Papiery można było kupić między innymi za pośrednictwem należącego do Cz. Idea Banku, więc – zdaniem prokuratury – biznesmen również ponosi odpowiedzialność za aferę.
Źródło info i foto: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *