Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę zamówienia na implanty i endoprotezy w szpitalu w Bielsku Podlaskim (Podlaskie). Kontrola dotyczy zamówień z 2016 r. Szpital zapewnia, że współpracuje z funkcjonariuszami CBA.

Zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala dr n. med. Arsalan Azzaddin potwierdził, że kontrola była prowadzona; według niego była to kontrola ogólnopolska – nie dotyczyła jedynie ich jednostki.

- Nie mamy nic do ukrycia, to jest publiczny szpital, współpracujemy z kontrolerami – zapewnił. – Teraz nikt nie ma prawa odmówić dostępu do dokumentów i informacji, szczególnie gdy prosi o nie CBA. Ale to dokumenty jawne. Każdy obywatel, jeśli tylko ma jakieś wątpliwości, ma prawo domagać się tych informacji, a my ich udzielimy – deklarował zastępca szefa placówki.

Zamówienie o wartości kilku mln zł

- Kontrola została podjęta w połowie lipca przez Wydział Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Białymstoku – powiedział Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. – Całkowita wartość zamówienia objętego kontrolą w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim wynosi 6,2 mln zł – podał.

Kontrola dotyczy zgodności z prawem dostawy implantów artroskopowych i endoprotez przynasadowych dla szpitala w Bielsku Podlaskim. Może ona potrwać do 13 października, ale zgodnie z ustawą o CBA, w szczególnych przypadkach może zostać przedłużona decyzją szefa Biura maksymalnie o sześć miesięcy.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Powiązane artykuły

Pozostaw odpowiedź