Agenci CBA zatrzymali b. komendanta warszawskiej Straży Pożarnej

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Katowic zatrzymali dwie osoby związane ze śledztwem dotyczącym organizacji meczu otwarcia siatkarskich Mistrzostw Świata na Stadionie Narodowym w 2014 roku. Jak dowiedziało się RMF FM, jednym z nich jest były komendant stołecznej Straży Pożarnej.

– Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, na zlecenie Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, zatrzymali dziś dwie osoby – informuje CBA.

Jeden z nich to były szef Komendy Miejskiej PSP w stolicy. Zachodzi podejrzenie o wręczenie łapówki w zamian za pozytywną opinię przeciwpożarową. Jej uzyskanie pozwoliło zorganizować meczu otwarcia siatkarskich mistrzostwa świata na Stadionie Narodowym we wrześniu 2014 roku.

Pieniądze miały trafić trafiły na fundusz wsparcia przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie w postaci darowizny. To jednak nie wszystko bo śledczy podejrzewają również, że do wręczania łapówek mogło dochodzić także podczas innych imprez organizowanych na stadionie.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *