Amsterdam: Uciekając przed policją wjechał w grupę przechodniów

Osiem osób zostało rannych po tym, jak mężczyzna wjechał samochodem w grupę przechodniów przed główną stacją kolejową w Amsterdamie. Policja uważa, że zachowanie kierowcy nie było celowe. Do incydentu doszło tuż przed godz. 21.00 w sobotę.

Chciał uciec

Rusza, traci kontrolę i wjeżdża prosto w znak. Pijany motocyklista na drodze Najpierw pędził… czytaj dalej » Lokalne media informują, że kierowca czarnego peugeota 307 zaparkował w niedozwolonym miejscu przed stacją Amsterdam Centraal. Według gazety „Parool” znajdujący się w pobliżu policjanci poprosili mężczyznę o dokumenty. Wtedy kierowca gwałtownie ruszył uderzając w grupę pieszych. Swoją jazdę zakończył na betonowej ścianie.

W wyniku zdarzenia rannych zostało osiem osób. Dwie z nich trafiły do szpitala z poważnymi obrażeniami. Inni poszkodowani otrzymali pomoc na miejscu. Policja poinformowała na Twitterze, że nie znalazła dowodów na to, aby mężczyzna celowo chciał zranić przechodniów. Kierowca został aresztowany i zabrany na przesłuchanie. Przez pewien czas obszar przed głównym wejściem na dworzec był zamknięty, ale pasażerowie mogli korzystać z bocznych wejść. Zdarzenie nie miało wpływu na ruch pociągów.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *