Aresztowano 11 osób związanych z zamachem w Nicei

We Francji aresztowano 11 osób zamieszanych w sprawę zamachu w Nicei, 14 lipca tego roku. Zginęło wtedy 86 osób, a ponad 300 odniosło obrażenia. Dziesięciu mężczyzn zatrzymano w kilku dzielnicach Nicei. W operacji brały udział jednostki antyterrorystyczne i policji kryminalnej. Jedenasta osoba została aresztowana w rejonie Nantes, na zachodzie kraju. Wszystkie są podejrzane o dostarczenie broni parze albańskich pośredników, która następnie przekazała ją sprawcy ataku na Promenadzie Anglików. Zatrzymani stanowili dla zamachowca zaplecze logistyczne.

Osoby aresztowane w Nicei znane są tamtejszej policji. Wcześniej dopuszczały się łamania prawa, ale nie były to poważne przestępstwa. Para albańskich pośredników od kilku miesięcy przebywa w tymczasowym areszcie. To oni dostarczyli zamachowcy pistolet, z którego ten strzelał do policjantów próbujących zatrzymać terrorystę. Pistolety i broń automatyczną znaleziono także w ciężarówce, którą zamachowiec staranował tłum.

Sprawcą był Marokańczykiem mieszkającym w Nicei. Do ataku przyznało się tak zwane Państwo Islamskie. Zatrzymane osoby zostaną przewiezione do Paryża, gdzie przesłucha je sędzia specjalizujący się walce z terroryzmem.
Żródło info i foto: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *