Brazylia: Lider wyborów prezydenckich ugodzony nożem

Jair Bolsonaro, faworyt wyborów prezydenckich w Brazylii, został ugodzony nożem w brzuch – poinformował na Twitterze jego syn Flavio. Doznał ciężkich obrażeń i był bliski śmierci, ale obecnie, po trwającej dwie godziny operacji, jest w stanie „ciężkim, ale stabilnym” – poinformowali lekarze. Jak poinformowano na konferencji prasowej 63-letni Bolsonaro doznał między innymi trzech głębokich ran narządów wewnętrznych, które spowodowały wewnętrzny krwotok.

Polityk przebywa obecnie na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala Santa Casa w miejscowości Juiz de Fora (stan Minas Gerais), w której doszło do ataku. Pozostanie tam jeszcze 7-10 dni. Lekarze oceniają, że powrót do pełni sił zajmie Bolsonaro dwa miesiące. W drodze do Juiz de Fora znajduje się zespół najwybitniejszych specjalistów z Sao Paulo, który przejmie opiekę nad rannym. Według syna polityka, Flavia Bolsonaro, jego ojciec miał przebite płuco, uszkodzoną wątrobę i część jelit. Stracił też dużo krwi. Początkowo syn kandydata informował, że ojciec odniósł jedynie powierzchowne obrażenia.

Do ataku doszło w mieście Juiz de Fora w stanie Minas Gerais. Telewizja Globo TV pokazała zdjęcia, na których kandydat stoi wśród tłumu swoich zwolenników. Bolsonaro w pewnym momencie krzyknął z bólu i zaczął się osuwać, został jednak podtrzymany przez stojące wokół osoby. Dopiero po krótkiej chwili zorientowano się, że polityk został ranny i zaczęto wynosić go z miejsca zdarzenia.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *