Brutalne zabójstwo na Żoliborzu. Zarzuty dla Kajetana P.

Kajetan P. jest ścigany za zabójstwo i do sądu wpłynął wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. 30-letni mężczyzna jest podejrzany o brutalne morderstwo w Warszawie. W środę, w jednym z mieszkań przy ulicy Potockiej znaleziono ciało kobiety. Zwłoki były pozbawione głowy. Decyzję o takim wniosku wobec P. podjęła warszawska prokuratura. Taki krok umożliwi wszczęcie poszukiwania listem gończym – powiedział rzecznik prokuratury Przemysław Nowak.

Prokurator powiedział, że śledczy chcą postawić mężczyźnie zarzut zabójstwa. 30-latek był już poszukiwany przez policję już od wczoraj. Jednak dopiero dziś śledczy podjęli decyzję o postawieniu mu zarzutów w sprawie tego brutalnego zabójstwa na warszawskim Żoliborzu.

– Potwierdziliśmy tożsamość ofiary, to Katarzyna J. Pochodzi z Mazowsza, od dwóch lat mieszkała w Warszawie. Udzielała korepetycji z języka włoskiego. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że do zabójstwa doszło w jej mieszkaniu, na Woli. Potem jej ciało zostało przewiezione do mieszkania przy ulicy Potockiej. Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że czynu tego dopuścił się Kajetan P. Dlatego został mu przedstawiony zarzut zabójstwa. Złożyliśmy też do sądu wniosek o areszt tymczasowy – powiedział na konferencji prasowej Przemysław Nowak.

Jak dodał, śledczy nie znają dokładnego przebiegu zdarzeń ani motywu, jaki kierował domniemanym zabójcą. – Brak jest takiego typowego motywu jak zemsta czy rabunek. Czasami zdarza się, że jest on nieracjonalny, nielogiczny. Jednak będziemy to ustalać – tłumaczył.

Nowak podkreślił, że Kajetan P. jest osobą niekaraną. Śledczy nie wykluczają też, że mógł on już opuścić kraj. Rzecznik prokuratury przypomniał, że zgodnie z przepisami, poszukiwania listem gończym mogą być wszczęte jedynie wobec podejrzanego, w stosunku do którego sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Dziennikarze TVN24 informowali wcześniej, że P., pracownik jednej ze stołecznych bibliotek, najprawdopodobniej znał ofiarę i zaplanował całą zbrodnię. Samo zabójstwo cechowało się wyjątkową okrutnością. Ciało kobiety było bowiem pozbawione głowy. Co więcej, podejrzany miał potem wywołać pożar, by zatrzeć ślady przestępstwa. Wcześniej pojawiła się również informacja, że podejrzany mężczyzna „zwabił” ofiarę, umawiając się z nią na lekcję języka obcego. Jego motywy nie są znane. Śledczy mają podejrzenia, że była to jego pierwsza zbrodnia. Sprawcę, który wciąż pozostaje na wolności, określają jako „skrajnie niebezpiecznego”.

Makabryczna zbrodnia na Żoliborzu. Ofiarą 30-letnia mieszkanka Woli

Policja cały czas próbuje dotrzeć do jednego z trzech lokatorów mieszkania przy ul. Potockiej. – Mieszkanie było wynajmowane przez trzy osoby. W chwili znalezienia ciała nie było ich w domu. Dwie z nich zostały już przesłuchane. Po złożeniu zeznań zostały zwolnione. Trzeci lokator jest poszukiwany. Na razie nikt nie został zatrzymany, nikomu też nie postawiono żadnych zarzutów – mówi Onetowi prok. Lucyna Korga-Mazurek, szefowa prowadzącej sprawę Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz.

Potwierdziły się też podejrzenia śledczych, co do tożsamości kobiety. To 30-letnia mieszkanka Woli. Wcześniej zgłoszono jej zaginięcie. – Kobieta nie mieszkała w tym lokalu – tłumaczy prok. Lucyna Korga-Mazurek. Jeszcze dziś ma być przeprowadzona sekcja zwłok, w celu ustalenia dokładnej przyczyny śmierci.
Żródło info i foto: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *