Dziennik „Bild”: Polski kierowca żył w czasie zamachu. Próbował powstrzymać terrorystę

Polski kierowca ciężarówki żył w momencie dokonania zamachu w Berlinie, nie został wcześniej zamordowany – donosi niemiecki dziennik „Bild”. Jak wynika z raportu sekcji zwłok, do którego dotarli dziennikarze, Polak zginął dopiero w trakcie zamachu. Prawdopodobnie próbował powstrzymać napastnika przed dokonaniem ataku, o czym świadczą ślady walki na ciele.

Z sensacyjnych informacji, do jakich dotarł dziennik „Bild” wynika, że w kabinie ciężarówki doszło do walki polskiego kierowcy z zamachowcem. Kierowca miał próbować powstrzymywać napastnika przed dokonaniem zamachu, o czym świadczą ślady ugodzenia nożem na jego ciele, które wykazała przeprowadzona sekcja zwłok. Następnie Polak został zastrzelony z broni palnej, a sprawca ataku uciekł z miejsca zdarzenia.

Do zamachu w Berlinie doszło w poniedziałek 19 grudnia. Terrorysta wjechał ciężarówką w jarmark bożonarodzeniowy, zabijając 12 osób. 48 jest rannych. Sprawca bądź sprawcy ataku nie są znani. We wtorek policja wypuściła podejrzanego o dokonanie zamachu Pakistańczyka, który okazał się niewinny.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *