Francja: Uczeń przystawił nauczycielce pistolet do skroni

Prezydent Macron wyraził swoje oburzenie na wieść o postępowaniu uczniów w jednej z podparyskich szkół. Podczas zajęć uczeń przystawił nauczycielce pistolet do głowy i zażądał wpisania go na listę obecności. Na szczęście broń okazała się być atrapą.

Francja – groził nauczycielce bronią

W podparyskim Creteil czarnoskóry 16-letni uczeń przystawił pistolet (na szczęście atrapę) do głowy nauczycielki i zażądał wpisania go na listę obecności. Reszta uczniów nie przybyła kobiecie z odsieczą. Wręcz przeciwnie, groźby rówieśnika rozbawiły zgromadzonych. Jeden z nich wykonywał nawet wulgarne gesty w kierunku kamery. Całość została uwieczniona, a następnie upubliczniona za pośrednictwem mediów społecznościowych. Francja była zszokowana tym, co zobaczyła. Oburzenie wyraził również prezydent Macron.

Francja – Macron interweniuje

Swoje stanowisko w tej sprawie zajął prezydent Macron. Twierdzi on, że Francja nie może pozwalać, aby w szkołach młodzi ludzie znęcali się nad nauczycielami. Zapowiedział już, że skontaktuje się z ministrem edukacji, a także ministrem spraw wewnętrznych. Celem jego rozmów ma być wyznaczenie kary dla niebezpiecznych żartownisiów oraz podjęcie działań, które w przyszłości zapobiegną takim wybrykom.

Francja – to nie pierwsza taka sytuacja

Nauczycielka, która została ofiarą16-latka wniosła już skargę, a uczniowie zostali zatrzymani. W trakcie postępowania okazało się, że to nie pierwsza taka sytuacja w tej placówce. Już wcześniej zdarzały się tam ekstremalne sytuacje. Być może właśnie dlatego nauczycielka zachowała zimną krew podczas tego starcia.
Źródło info i foto: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *