Francja: Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum ludzi.

Rozpędzona ciężarówka wjechała w Nicei w tłum ludzi świętujących 14 lipca. To kolejny zamach terrorystyczny we Francji. Lokalna gazeta Nice Matin zidentyfikowała napastnika jako 31-letniego mieszkańca Nicei tunezyjskiego pochodzenia. Najnowsze dane nicejskiej policji mówią o 84 ofiarach i ponad 130 rannych. Kilkudziesięciu jest w stanie krytycznym.

Terrorysta siedzący za kierownicą białej ciężarówki zaatakował około 22.30. Jego auto jechało, zabijając ludzi na odcinku 2 kilometrów.

Zamach w Nicei tuż przy brzegu morza

– To wyglądało jak koszmarna gra w kręgle. Ciężarówka roztrącała ludzi, którzy wylatywali w powietrze – relacjonowali świadkowie.

Na Promenade d’Anglais, głównej arterii Nicei znajdującej się tuż przy brzegu morza tłum oglądał wcześniej pokaz fajerwerków z okazji 14 lipca, daty obchodzonej we Francji jako święto rocznicy zdobycia Bastylii.

Na filmiku, który pojawił się na Twitterze, kręconym z okna jednej ze stojących przy promenadzie kamienic, widać wolno jadącą ciężarówkę. Gdy kierowca dojeżdża w pobliże tłumu, gwałtownie wciska gaz. Kamera zarejestrowała kilku policjantów biegnących za ciężarówką i próbujących ją zatrzymać. Na następnych kadrach widać tylko rozhisteryzowany, uciekający tłum.
Żródło info i foto: Wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *