Londyn: nożownik zaatakował w metrze

Do ataku doszło w sobotę wieczorem; ranne zostały trzy osoby. Napastnik został zatrzymany przez policję, która prowadzi śledztwo w sprawie.

Do ataku doszło na stacji Leytonstone, we wschodnim Londynie, ok. godz. 20 czasu polskiego. Uzbrojony w nóż (według innych relacji w białą broń) mężczyzna miał grozić pasażerom znajdującym się na peronie i zdołał poważnie zranić jednego z nich. Zaatakował również dwie inne osoby, które doznały niegroźnych zranień.

Wezwani policjanci użyli paralizatora i zatrzymali nożownika. Rzecznik policji nie potwierdził informacji dziennika „London Evening Standard”, według których napastnik krzyczał: „To za Syrię !”. Mimo to zajście jest traktowane jako „incydent terrorystyczny” – oświadczył szef Dowództwa Antyterrorystycznego londyńskiej policji.

W Wielkiej Brytanii obowiązuje drugi, czyli „poważny” stan pogotowia antyterrorystycznego, który oznacza, że możliwość ataku jest wysoce prawdopodobna. Wiąże się to z zagrożeniem ze strony tzw. Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii, które wezwało swoich zwolenników do ataków w krajach ich pochodzenia. Zagrożenie jeszcze wzrosło po niedawnym rozszerzeniu ataków lotnictwa brytyjskiego na cele IS w Syrii. Dotychczas Brytyjczycy bombardowali obiekty dżihadystów jedynie w Iraku.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *