Mali: terroryści wypuszczają zakładników, którzy potrafią recytować Koran

Uzbrojeni sprawcy zaatakowali w piątek luksusowy hotel Radisson w stolicy Mali, Bamako. Wzięli 170 zakładników – poinformowała agencja AFP. Agencja Reutera, powołując się na wysokich rangą przedstawicieli służb, donosi, że w hotelu jest 10 napastników. Służby bezpieczeństwa podały, że terroryści uwolnili część przetrzymywanych, w tym tych, którzy potrafili recytować wersety Koranu.

Według niepotwierdzonych informacji przytoczonych przez dziennik „Daily Mirror” zginęło 9 osób. Agencja Xinhua podaje, że wśród przetrzymywanych jest kilku chińskich turystów. Tureckie władze przekazały, że wśród zakładników jest sześciu członków tureckich linii lotniczych. Reuters podaje, że przetrzymywani są też Francuzi.

Słychać strzały

Według obecnego na miejscu reportera AFP słychać odgłosy wystrzałów z broni automatycznej przed hotelem, który ma 190 pokojów. – Bardzo wcześnie rano słychać było odgłosy strzelaniny, najprawdopodobniej doszło do próby wzięcia zakładników. Na miejscu jest policja, która odgradza hotel – poinformowało cytowane przez Reutera źródło w malijskich siłach bezpieczeństwa. Terroryści przyjechali pod hotel samochodem na dyplomatycznych numerach, dzięki czemu uzyskali dostęp do budynku. Następnie przedarli się przez ochronę i krzycząc „Allahu Akbar”, zaczęli strzelać do ochroniarzy, po czym przenieśli się na jedno z wyższych pięter, barykadując się tam z zakładnikami.

„Najbezpieczniejszy hotel w kraju”

Hotel Radisson Blu w centrum malijskiej stolicy jest popularny wśród dyplomatów, zagranicznych turystów oraz pracowników linii lotniczych Air France. Reklamował się jako najbezpieczniejszy hotel w kraju. Ambasada USA w Mali zaapelowała na Twitterze, aby pracownicy placówki i Amerykanie przebywający w Mali nie opuszczali swoich mieszkań.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *