Niemcy: Nie żyje jedna ze staranowanych osób w Heidelbergu

W szpitalu zmarł 73-letni mężczyzna, jedna z trzech osób poszkodowanych przez kierowcę, który w sobotę wjechał samochodem w przechodniów w Heidelbergu, w zachodnich Niemczech. Sprawca został postrzelony podczas aresztowania i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w sobotę po południu na placu Bismarcka w Heidelbergu, w ruchliwym miejscu – przed piekarnią i w pobliżu przystanków. Jak pisze agencja dpa, ten fragment miasta był zamknięty dla ruchu. Kierowca zdołał uciec około 150 metrów.

Według policji mężczyzna był uzbrojony w nóż, a funkcjonariusze otworzyli ogień podczas próby jego aresztowania. W mediach pojawiły się informacje, że przedtem kilkakrotnie kazali mu rzucić broń. Ciężko ranny sprawca incydentu, jak się okazało 35-letni Niemiec, trafił do szpitala.

Motywy jego działania nie są znane. Według mediów, które powołują się na Norberta Schätzle, rzecznika policji w Heildelbergu, samochód napastnika, z hamburską rejestracją, był wypożyczony. Pojazd badają funkcjonariusze służb bezpieczeństwa. Zdaniem policji na razie nic nie wskazuje na terrorystyczne podłoże incydentu. 19 grudnia zeszłego roku doszło do zamachu w Berlinie. Kierowca ukradzioną ciężarówką należącą do polskiego przewoźnika wjechał w bożonarodzeniowy jarmark. Zginęło wówczas 12 osób, w tym polski kierowca ciężarówki.
Żródło info i foto: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *