“Ujęci”

FBI zatrzymało 35-letniego Polaka poszukiwanego listami gończymi za oszustwa i poświadczanie nieprawdy. Grzegorz K. ukrywał się w USA. Mężczyzna został już deportowany do Polski. 35-latek ukrywał się w Stanach Zjednoczonych. “Prokuratury i sądy wystawiły za nim w sumie 6 listów gończych” – powiedział nadkom. Piotr Bieniak z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji. Jak ustalili funkcjonariusze CBŚ, mężczyzna w sposób nielegalny uzyskał wizę i wyleciał do Stanów Zjednoczonych. Polscy policjanci skontaktowali się z FBI i dzięki współpracy obu służb mężczyzna został zatrzymany. 35-letni Grzegorz K. został deportowany do Polski. Teraz mężczyzna stanie przed sądem” – powiedział Bieniak. Żródło info i foto: radiozet.pl

Comments Brak komentarzy »

Lubelskie. Kiedy policjanci z Tomaszowa Lubelskiego dowiedzieli się, że w jednym z mieszkań w Suścu może przebywać kobieta, która z pogotowia opiekuńczego uprowadziła swoją 9-letnią córkę, popędzili tam na sygnale. 51-letnia kobieta zabarykadowała się i krzyczała, że zabije i siebie, i córkę. Wreszcie wyciągnęła nóż i poderżnęła córeczce gardło. Tylko dzięki sprawnej akcji policjantów i negocjatorów nie doszło do tragedii. Dziewczynka natychmiast trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zwyrodniałą matkę przewieziono do aresztu. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej do 25 lat więzienia. Kobieta miała ograniczone prawa rodzicielskie. Żródło info i foto: SE.pl

Comments Brak komentarzy »

To prawdziwa podłość! Te trzy kobiety bez skrupułów wykorzystywały naiwność starszych ludzi. Pokazywały im fałszywą legitymację administracji jednego z osiedli we Wrocławiu, wchodziły do mieszkań pod pozorem spisywania liczników na wodę i ograbiały ze wszystkiego, co im wpadło w ręce – donosi Fakt.pl Jednej z ofiar ukradły 1100 zł. oszczędności! – Akurat wracałam do domu. Po klatce schodowej kręciły się jakieś trzy kobiety, które wykorzystały moment, jak otwierałam drzwi i weszły za mną do mieszkania. Normalnie bym ich nie wpuściła, bo dwa lata temu napadła na mnie złodziejka i dusząc żądała pieniędzy. Nauczona tym doświadczeniem jestem bardziej ostrożna. Ale one powiedziały, że są urzędniczkami – opowiada Krystyna D. (76 l.), która padła ofiarą bezczelnych oszustek. Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Andrzej P. ps. Salaput

Andrzej P. ps. Salaput

Każdy bandyta, prędzej czy później musi liczyć się z tym, że w końcu zostanie zatrzymany i czeka go kara. PoszukiwaniMagazyn.pl przedstawia najgroźniejszych zatrzymanych przestępców.

 

 

 

 

Andrzej H. ps. Korek – Zatrzymany: 2004 r., skazany: 2008 r.

Andrzej H. kierował tzw. grupą mokotowską, która po likwidacji gangów pruszkowskiego i wołomińskiego, stała się najważniejszą grupą przestępczą w kraju. Andrzej H. został zatrzymany w 2004 r. w Warszawie. Postawiono mu zarzuty zorganizowania i przemytu kokainy. Zatrzymanie związane było ze znalezieniem w 2003 r. na holenderskim statku, który przypłynął do Gdyni, a na pokładzie miał ponad 300 kg czystej kokainy. Śledczy ustali, że to „Korek” stał za przemytem. W grudniu 2008 r. gdański sąd skazał mężczyznę za to na 12 lat więzienia, w maju 2009 r. krakowski sąd apelacyjny utrzymał wyrok 15 lat więzienia za inne przestępstwa.

 

Rafał Ł. ps. Zwierzak – Zatrzymany: 2005 r., skazany: 2008 r.

Lidera innego gangu, tzw. grupy modlińskiej, czekała bardziej sroga kara, a mianowicie dożywocie. „Zwierzak” wraz z innymi członkami gangu został oskarżony o kilka brutalnych zabójstw. Do jednego z nich doszło w sierpniu 2005 r. Wtedy Rafał Ł. razem z kompanami porwał i zamordował Artura Z. i jego narzeczoną. Mężczyznę najpierw torturowano, a później dobito. Kobietę czekał podobny los: najpierw duszono ją sznurówką, a na koniec poderżnięto gardło. Bandytę zatrzymano w grudniu 2005 r., w czerwcu 2008 r. skazano go na dożywocie.

 

Zbigniew C. ps. Daks – Zatrzymany: 2007 r., skazany: 2009 r.

Zbigniew C. ps. Daks

Zbigniew C. ps. Daks

To kolejny z bandytów z grupy mokotowskiej. Po zatrzymaniu „Korka” to on dzierżył ster tego gangu. Przestępcę zatrzymano w 2007 r. w Warszawie. Wcześniej był poszukiwany, od czerwca 2006 r. nie wrócił do więzienia, gdzie już odbywał karę. W rezultacie oskarżono go o m.in. kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, zlecenie zabójstwa oraz o handel bronią. Wyrokiem sądu z lipca 2009 r. Daks będzie musiał spędzić w więzieniu 15 lat.

 

 

Andrzej P. ps. Salaput – Zatrzymany: 2009 r., czeka na wyrok

„Salaput” to kolejna legenda polskiego świata przestępczego. Mężczyzna był już wielokrotnie zatrzymywany, a łącznie w więzieniu spędził niemal 20 lat. Ostatnie zatrzymanie miało miejsce w kwietniu 2009 r. w centrum stolicy. Przed sądem odpowie za kierowanie grupą przestępczą.

Comments Brak komentarzy »

Mimo, że policjantom nie zawsze udaje się zatrzymać bandytę na gorącym uczynku albo krótko po popełnionym przestępstwie, nie oznacza to, że ukrywający się przestępcy mogą spać spokojnie. Kryminaliści albo zostają złapani przez mundurowych, którzy zajmują się poszukiwaniami albo wpadają przez czysty przypadek.

 

Pod koniec roku, właśnie w ten drugi sposób, został zatrzymany 47-letni Wiesław S., który w 2004 r. próbował zamordować w Katowicach mężczyznę. S. kilka razy dźgnął go nożem w klatkę piersiową i uciekł. Jego ofiara przeżyła, a po Wiesławie S. ślad zaginął. Wystawiono za nim list gończy. Dla stróżów prawa niedoszły zabójca pozostawał jednak nieuchwytny – podobno ukrywał się nawet za granicą. Bandzior wpadł, gdy z innym mężczyzną próbował siłą dostać się do jednego z mieszkań w Lubaczowie. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali S. i sprawdzili jego dane w bazie danych. Wtedy okazało się z kim mają do czynienia. Mężczyzna trafił od razu do więzienia.

 

Bezkarny nie pozostanie również 27-letni Rafał P., który w lutym 2008 r. zamordował na Śląsku 17-latkę, swoją byłą dziewczynę. Bandzior najpierw ukrywał się w Polsce, a w październiku wyjechał do Angli. Policjanci ustalili, że przebywa w Liverpoolu. Informację tę przekazali angielskim funkcjonariuszom, którzy w połowie grudnia zatrzymali zabójcę. Grozi mu nawet dożywocie.

 

W Angli zatrzymano także 22-letniego Marka B. pseudonim Bizon. Mężczyzna poszukiwany był od 2006 r. kiedy to w Lublinie zabił nożem 20-letniego chłopaka, który wracał z osiemnastych urodzin swojego kolegi. „Bizon” trafił nożem swoją ofiarę w płuco, ranił także dwóch innych młodych mężczyzn. Nożownika ujęto w październiku dzięki wspólnej pracy polskich i angielskich policjantów w miejscowości Totteridge Common Baret. W styczniu bandyta został deportowany do Polski.

- To, że nie udało nam się kogoś zatrzymać na gorącym uczynku, nie oznacza, że o sprawie zapominamy i się nią nie zajmujemy. Wręcz przeciwnie, mobilizuje nas to do jeszcze bardziej wzmożonej pracy, bo przecież nie może być tak, żeby bandyta czuł się bezkarnie. On musi cały czas czuć nasz oddech na plecach – mówi jeden z oficerów Policji.

Comments Brak komentarzy »

W Virginii, USA, w hotel w którym zazwyczaj organizowane są spotkania biznesowe, oraz miejsce gdzie zatrzymują się turyści, agenci FBI oraz lokalna policja w piątek 24.10 przyjmowali inny rodzaj klientów. Tego dnia grupa prostytutek odwiedziła pokój 403 myśląc że są umówione z “klientem”.

Okazło się że była to pułapka. “Klientem” był przebrany policjant. Cała akacja oraz zamieszanie z nią związane nagrał inny podstawiony policjant siedzący w pokoju obok.

Aresztowania te były podobne do tych organizowanych w całym kraju przez ostatnie trzy dni w ramach akcjii “Ogólnokrajowa Operacja II”. Cel operacji był prosty, zlikwidować dziecięcą prostytucje, umieścić dzieci w ośrodkach opieki, oraz zatrzymać osoby bądź organizacje zajmujące się porywaniem dzieci. W Ogólnokrajowej Operacji uczestniczyło 630 stróżów prawa. Operacja zakończyła się 642 aresztowaniami, w tym 73 alfonsów i 518 prostytutek, udaremnieniem 12 dużych operacji przestępczych, i co najważniejsze odbiciem 47 dzieci w wieku od 13 do 17 lat, przed handlem żywym towarem. Dziesięcioro z nich znajdowało się na liście zaginionych NCMEC.

W Czerwcu pierwsza Ogólnokrajowa Operacja doprowadziła do ponad 350 aresztowań oraz odbicia 21 dzieci. Do dziś praca Zagubionej Niewinnej Inicjatywy zaowocowała skazaniem alfonsów, w tym dwie kary śmierci, oraz kary pozbawienie wolności od 30 do 40 lat. Najważniejsze jednak jest to że nasze starania doprowadziły do uwolnienia 575 dzieci.

Comments Brak komentarzy »

Akcja Centralnego Biura Śledczego w Lublinie na ulicy Kunickiego. Zatrzymanie poszukiwanego listem gończym.

Comments 1 komentarz »

Interpol – Operation Vico :: W następstwie ogólnoświatowego pościgu, który skupił się w Tajlandii, Christopher Paul Nail z Kanady zostal aresztowany przez Tajlandzką Królewską Policję w północnowschodniej prowincji Tajlandii dzisiaj, 19 Października 2007 roku.

‘Niech wszyscy miedzynarodowi przestępcy i uciekinierzy zostanął umieszczeni na liście INTERPOLU, jego policyjni partnerzy w 186 członkowskich krajach, ludzie i Internet prezentują nowe i potężne możliwości na schwytanie ich gdziekolwiek spróbują się ukryć’ powiedział Sekretarz Generalny INTERPOLU Ronald K. Noble.

09.10.2007
INTERPOL szuka pomocy społeczeństwa by zidentyfikować człowieka sfotografowanego, który wykorzystuje seksualnie dzieci.

Nadano Vico. Francuski INTERPOL z LYON wystosował ogólnodostępną i ogólnoświatową prośbą o wsparcie w zidentyfikowaniu człowieka sfotografowanego i seksualnie wykorzystującego dzieci w serii zdjęć zamieszczonych w Internecie. Jest to pierwsza taka akcja Interpolu zakrojona na taką skalę.

Chociaż oryginalne fotografie były cyfrowo zmienione przez niego albo jego współsprawców aby zamaskować jego twarz, specjaliści z Bundeskriminalamt (BKA) w Niemczech współpracujący z INTERPOLEM byli w stanie stworzyć oryginalne zdjęcie poszukiwanego, aby była możliwa jego identyfikacja.

Wbrew obszernym i globalnym wysiłkom, prowadzonym przez INTERPOL w 186 narodowych centralach biura i jednostek specjalnych, by zidentyfikować i zlokalizować tego osobnika, jego tożsamość i narodowość jeszcze pozostają nieznane.

INTERPOL szuka pomocy ludzi, którzy by pomogli w identyfikacji tego człowieka (zobacz zdjęcia), który fotografował i wykorzystywał seksualnie dzieci i serię zdjęć zamieścił w Internecie.

Fotografie pokazane tutaj pochodzą z serii około 200 zdjęć włączających 12 różnych młodych chłopców, prawdopodobnie zostały zrobione w Wietnamie i Kambodży w 2002 albo 2003 r.
Te zdjęcia zostały przekazane z niemieckich oddziałów policji federalnej Bundeskriminalamt, która pracowała na podstawie oryginałów znalezionych w Internecie, które były cyfrowo zmienione by zniekształcić twarz sprawcy.

Obszerne policyjne wysiłki na całym świecie by zidentyfikować tego człowieka zawodzą i Interpol teraz stara się o poparcie mediów i społeczeństwa, gdyż ta sprawa jest priorytetowa.
Jeśli ktokolwiek, kto posiada jakieś informacje o tożsamości poszukiwanego mężczyzny albo wie gdzie on może przebywać, powinien skontaktować się ze swoim posterunkiem policji albo z INTERPOLEM poprzez stronę internetową

Comments Brak komentarzy »