Podejrzany o zabójstwo półrocznego Maksymiliana trafi do aresztu

Podejrzany o zabójstwo półrocznego chłopca i znęcanie się nad jego siostrą trafi do aresztu. Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie, Grzegorz B. ma spędzić w areszcie tymczasowym najbliższe trzy miesiące. Według prokuratury, mężczyzna miał opiekować się dziećmi znajomych. Wykorzystywał ich nieobecność po to, żeby znęcać się nad 2,5-letnią dziewczynką. Ustalenia wskazują też na to,że zadał śmiertelne obrażenia niemowlęciu.

Co teraz zrobi prokuratura? Przede wszystkim, się zwrócić się o obserwację sądowo-psychiatryczną. Takie badanie biegłych trwa cztery tygodnie. Jeśli uznają, że mężczyzna w chwili popełniania czynów był niepoczytalny, trafi na leczenie do zamkniętego ośrodka. Jeśli był poczytalny, odpowie za zabójstwo i znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Wtedy grozić mu będzie dożywocie.

Prokuratura będzie też wyjaśniać, dlaczego nikt nie reagował na sadystyczne skłonności mężczyzny. Okrutnie znęcał się on bowiem nad siostrą zmarłego niemowlęcia przez kilkanaście miesięcy.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *