Policjanci CBŚP rozbili gang złodziei TIR-ów

10 członków gangu specjalizującego się w kradzieżach TIR-ów na terenie Niemiec zatrzymali policjanci z CBŚP. Grupa mogła ukraść nawet ok. 60 ciężarówek, legalizowała je już na terenie Polski – poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

To kolejne zatrzymania w tej sprawie, w sumie zarzuty usłyszało już 28 osób. Z ustaleń PAP wynika, że grupa działa od lutego 2015 roku. Była dobrze zorganizowana – w jej skład wchodziły zarówno osoby, które kradły pojazdy, jak i te, które dostarczały moduły elektroniczne, dzięki którym je uruchamiano. Część członków grupy zajmowała się paserstwem – zaznaczyła policjantka.

TIR-y kradzione były w Niemczech, potem trafiały do Polski i tu były legalizowane. Dotychczas odzyskaliśmy 9 ciągników i 4 naczepy wartości 4 mln zł. Szacujemy, że gang mógł ukraść ok. 60 TIR-ów – dodała Hamelusz. Członkowie grupy „wpadli” w woj. łódzkim, mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. W sprawie powołano międzynarodowy zespół śledczy, w skład którego weszli funkcjonariusze łódzkiego zarządu CBŚP, prokuratorzy z łódzkiej prokuratury nadzorującej śledztwo oraz prokuratorzy i policjanci Landu Brandenburgii i Saksonii – dodała Hamelusz. Jak zaznaczyła, sprawa jest rozwojowa. – Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań – dodała.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *