Policjantka skazana za nikczemne zachowanie

Warszawska policjantka, która w grudniu ubiegłego roku nieomal potrąciła starszą kobietę na przejściu dla pieszych, usłyszała wyrok. Funkcjonariuszka zapłaci 1,5 tys. zł grzywny i prawie przez pół roku będzie bez prawa jazdy. Nadal pozostanie jednak w służbie. Według sądu to, że staruszka weszła na przejście na czerwonym świetle nie usprawiedliwia wjechania na pasy przez policjantkę. Jak zauważył sędzia orzekający w tej sprawie, doszło tu niemal do potrącenia.

Według sądu nic nie zwalnia kierowcy z obowiązku ustąpienia pieszemu. W uzasadnieniu czytamy również, że takie zachowanie funkcjonariusza działa negatywnie również na innych uczestników ruchu drogowego – informuje Radio Zet.

Według policjantki chciała ona skłonić staruszkę… do szybszego zejścia z pasów, ze względu na zagrożenie ze strony pozostałych samochodów. Tłumaczenie nie przekonało sądu. Policjantka nie straciła z pracy, ale została przeniesiona do patrolu pieszego.

Policjantka przepędziła pieszą

Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Żelaznej. Na nagraniu, które udostępnił jeden z kierowców, widać wyraźnie, jak radiowóz ruszając ze świateł gwałtownie skręca w kierunku pieszej, przepędzając ją z pasów. Kobieta weszła na zebrę prawdopodobnie na „późnym” zielonym świetle, które w trakcie przechodzenia przez jezdnię zmieniło się na czerwone.

– Mamy tu do czynienia z sytuacją, która nie powinna mieć miejsca – komentował na antenie TVP Info Mariusz Mrozek, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji. – Jako policja zawsze podkreślamy, że każdy kierowca, bez wyjątku, musi zwrócić szczególną uwagę na osoby piesze – dodał.
Żródło info i foto: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *