Polska: Nowe dane Policji. 190 naruszeń kwarantanny

W ciągu ostatniej doby policjanci skontrolowali blisko 102 tys. osób poddanych kwarantannie. W 190 przypadkach wystąpili o ukaranie. Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka podkreślił, że Polacy wyjątkowo dobrze stosują się do zaleceń w transporcie zbiorowym. W niedzielę rano insp. Mariusz Ciarka poinformował, że w ciągu ostatniej doby policjanci sprawdzili prawie 102 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W ok. 190 przypadkach funkcjonariusze uznali, że doszło do złamania zasad. Ok. 30 osób poprosiło policję o przekazanie prośby o pomoc w zakupach, wyniesieniu śmieci czy nadaniu przesyłki.

Policjanci skontrolowali łącznie ponad 111 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej. Z dotychczasowych obserwacji funkcjonariuszy wynika, że kierowcy autobusów i motorniczowie dobrze radzą sobie z egzekwowaniem przepisów. – Praktycznie nie ujawniamy poważniejszych uchybień – zaznaczył w rozmowie z PAP insp. Ciarka.

Jego zdaniem Polacy „wykazują się ogromną odpowiedzialnością na co dzień”, stosując się do zaleceń. Od czwartku policjanci rozdają maseczki i informują obywateli o obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

Obecnie 117 policjantów jest zakażonych koronawirusem.
Źródło info i foto: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *