„Polski Fritzl” skazany na 25 lat więzienia

Zgotował swojej rodzinie istną gehennę, ma trafić za kraty na 25 lat więzienia. Gdański sąd orzekł karę wobec Marusza Sz., który – zdaniem wymiaru sprawiedliwości – ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad swoją żoną, zamykając ją m.in. w piwnicy. Ofiarą padły również malutkie dzieci. – Sąd zdaje sobie sprawę że to kara o charakterze eliminacyjnym – powiedziała w uzasadnieniu wyroku sędzia Marta Urbańska.

Sędzia w częściowo jawnym uzasadnieniu wyroku (sam proces toczył się za zamkniętymi drzwiami), podkreśliła, że zebrany w sprawie materiał dowodowy w sposób „nie budzący wątpliwości” wykazał słuszność stawianych oskarżonemu zarzutów.

– Zarówno zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad żoną już od początku trwania małżeństwa jak i nad córkami – mówiła sędzia.

Relacjonowała m.in. że, oskarżony uwięził swoją żonę w piwnicy. – A uwięzienie to wiązało się z ukończeniem przez młodszą z córek roku życia, kiedy to oskarżony uznał, że pomoc matki przy opiece nad tak małym dzieckiem nie jest tak konieczna by musiała ona przebywać ze swoim maleńkim jeszcze dzieckiem – mówiła sędzia. Ze wstrząsających wydarzeń przytoczonych przez sąd, a które – ze względu na dobro pokrzywdzonych kobiety i dzieci nie zostaną w całości zrelacjonowane – wyłaniał się obraz gehenny żony mężczyzny, więzionej w ciemnej i zimnej piwnicy.

– Była głodzona, zmuszana do spożywania posiłków ze związanymi rękami w pozycji klęczącej, posiłki te były przygotowywane w sposób dla godności człowieka obrzydliwy – podkreślała sędzia. – Dodatkowo Mariusz Sz. po tym jak uwięził swoją żonę w piwnicy i praktycznie całkowicie ją zniewolił, dopuścił się kolejnego przestępstwa – wielokrotnego zgwałcenia swojej żony, a nadto ułatwienia gwałtu również innym osobom, które przyprowadzał do piwnicy i po założeniu pokrzywdzonej worka na głowę, związaniu jej rąk, umożliwiał innym mężczyznom współżycie z pokrzywdzoną – opowiadała sędzia.

Sędzia podkreśliła destrukcyjny wpływ Mariusza Sz. na córki, nad którymi miał się znęcać i molestować starszą z nich.
Źródło info i foto: dziennikbaltycki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *