Poszukiwany Michał G. wpadł w noclegowni

Poszukiwany przez olsztyńską policję Michał G. ps „Gąsior” podejrzany o brutalny napad na punkt bukmacherski w Elblągu został zatrzymany we Wrocławiu. Policja namierzyła go w jednej z noclegowni dla bezdomnych. – Zaskoczyliśmy go, kiedy położył się spać. Wtedy został zatrzymany i przewieziony do komisariatu – mówi Anna Fic, rzecznik olsztyńskiej policji.

Michał G. ukrywał się od końca października, kiedy to dokonał brutalnego napadu na punkt bukmacherski w Elblągu. Sprawca zaatakował pracownicę zakładu. Bił ją po głowie kijem bejsbolowym, co spowodowało, że kobieta częściowo straciła wzrok, a potem ukradł utarg i uciekł. – Napastnik chciał zabić pracownicę punktu – mówili policjanci.

Już w dniu napadu ustalili sprawcę. To właśnie Michał G. pseudonim „Gąsior”. Poszukiwany mężczyzna był wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu i jazdę po alkoholu. Kilka dni temu prokuratura rozesłała za nim list gończy. Mężczyzna był poszukiwany pod zarzutem napadu i usiłowania zabójstwa.

Olsztyńscy policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych przyznają, że bardzo im pomógł komunikat ze zdjęciem sprawcy opublikowany na policyjnych stronach internetowych oraz w mediach. – Sprawdzaliśmy każdą nawet najmniejsza informację. Jeden sygnał wystarczył – zdradzają. Niebawem Michał G. zostanie przewieziony do prokuratury w Elblągu, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty.

Podczas zasadzki kryminalni z Olsztyna zatrzymali także na gorącym uczynku mężczyznę, który ze sklepowej lady ukradł pieniądze.- Wcześniej zauważyli jego nerwowe zachowanie pod sklepem. Natychmiast zareagowali, kiedy usłyszeli krzyk „złodziej”. Sprawca, który wyciągnął rękę po resztę wydawaną przez ekspedientkę innemu klientowi, został zatrzymany – dodaje Anna Fic.

Teraz złodziejowi grozi do pięciu lat więzienia, a Michałowi G. nawet dożywocie.
Żródło info i foto: rp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *