Poszukiwany za zabójstwo Piotr K. wpadł w Bolton

Piotra K. zatrzymano w Wielkiej Brytanii. K. był jednym z sześciu mężczyzn zatrzymanych w związku z brutalnym zabójstwem Polaka w Bolton, w Wielkiej Brytanii. Jak powiedziała Iwona Kuc z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji, właśnie to zatrzymanie – po zabójstwie pod Manchesterem – doprowadziło do zatrzymania Piotra K., który był podejrzany o inne zabójstwo, z 2006 r.

Był poszukiwany dwoma nakazami aresztowania

– Posługiwał się fałszywymi danymi, przedstawiał się jako Bartosz K. Nie został aresztowany w tej sprawie, ale zostały od niego pobrane odciski palców. Przesłano je nam do sprawdzenia i okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany dwoma europejskimi nakazami aresztowania – wyjaśniła Kuc.

– Teraz czekamy na decyzję sądu w Wielkiej Brytanii. To od niej zależy, kiedy mężczyzna trafi do Polski – dodała Kuc.

Zbieg z zakładu psychiatrycznego

Piotr K. uciekł w grudniu ubiegłego roku z zamkniętego zakładu psychiatrycznego. – Został tam umieszczony w 2009 r., decyzją Sądu Okręgowego w Krakowie, który uznał, że jest niepoczytalny. K. jest podejrzewany o dokonanie zabójstwa, rozboju i uszkodzenia mienia w 2006 r. na terenie Krakowa – powiedziała Kuc.

Na początku lutego br. w Bolton, w Wielkiej Brytanii, doszło do zabójstwa Polaka. 39-letni Sebastian Ż. – jak pisały tamtejsze media – znany był między innymi z tego, że był miłośnikiem sportów walki. Został napadnięty przez kilku napastników (policja zatrzymała sześć osób), uzbrojonych w maczety, kije baseballowe i noże. Zmarł od zadanych mu ran.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *