Prokuratura umorzyła śledztwo ws. śmierci Dawida Kosteckiego

– Sąd w pełni podzielił stanowisko Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga co do zasadności umorzenia postępowania – przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Katarzyna Skrzeczkowska. Oznacza to, że zażalenie Romana Giertycha odrzucono.

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. śmierci Dawida Kosteckiego. Rację przyznał sąd okręgowy Warszawa-Praga, który podtrzymał w mocy to postanowienie. Jednocześnie odrzucone zostało zażalenie Romana Giertycha, pełnomocnika rodziny Dawida Kosteckiego. Zarzucał on prokuraturze szereg uchybień procesowych.

– Forsował, również w mediach, wersję, że zgon ten był wynikiem zabójstwa – powiedziała w rozmowie z TVP Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

– Sąd w pełni podzielił stanowisko Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga co do zasadności umorzenia postępowania. Zarzuty stawiane w zażaleniu Sąd uznał za całkowicie chybione – dodała.

Przyznała, że śledztwo prowadzone było skrupulatnie i rzetelnie, natomiast prokurator po zebraniu materiałów dowodowych podjął decyzję w sprawie. Przypomnijmy, że Dawid Kostecki zmarł 2 sierpnia 2019 roku w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka. Powiesił się na pętli z prześcieradła. W tę wersję wydarzeń nie wierzyła jego rodzina, a także pełnomocnicy.
Źródło info i foto: sportowefakty.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *