Przemycali narkotyki. Zatrzymano 38 osób

38 osób podejrzanych w sprawie przemytu około pół tony narkotyków zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Narkotyki miały trafić do Polski z Holandii. Badający sprawę funkcjonariusze przejęli około 100 kg narkotyków: w tym marihuanę, kokainę, amfetaminę i ecstasy. – Podejrzanym przedstawiono łącznie ponad 60 zarzutów dotyczących przemytu i obrotu narkotykami na dużą skalę. To przede wszystkim mieszkańcy Wielkopolski. Wśród zatrzymanych są dwie osoby, które w Holandii organizowały wysyłkę towaru do Polski – podaje rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Zatrzymania od początku roku

Pierwsze zatrzymania miały miejsce w lutym na terenie Jarocina (woj. wielkopolskie) i okolicznych miejscowości. – Wśród podejrzanych znalazły się osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców. Okazało się, że dwóch mężczyzn z tego środowiska zaopatrywało się w narkotyki sprowadzane z Holandii. Badanie tego wątku przyniosło rezultaty: w maju w Janikowie pod Poznaniem zatrzymany został mężczyzna przewożący w samochodzie 1 kg kokainy. Potem zaczęły wpadać kolejne transporty – poinformował rzecznik. Jak ustalili śledczy w ten sposób przemycono co najmniej 0,5 tony narkotyków. Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Wartość czarnorynkowa narkotyków wynosi ponad 2 mln zł.

64 zarzuty dla 38 osób

Łącznie w sprawie zatrzymano 38 osób, które usłyszały 64 zarzuty. Ostatnie zatrzymania miały miejsce w listopadzie i grudniu. 15 osób trafiło do aresztu, wobec 14 zastosowano dozór policyjny, a wobec 7 poręczenie majątkowe. Trzem osobom przedstawiono zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 11 osobom przedstawiono zarzut przemytów narkotyków z Holandii do Polski za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa badana jest przez CBŚP i Prokuraturę Okręgową w Poznaniu.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *