Śledczy przesłuchają pedofila w sprawie Madeleine McCann

Skazany za pedofilię Roderick McDonald ma zostać deportowany z Malty do Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie będzie przesłuchiwany w związku z zaginięciem Madeleine McCann – informuje „Huffington Post”. McDonald został skazany za molestowanie dziewczynki i zgodził się na ekstradycję do Wielkiej Brytanii, gdzie ma odbyć wyrok. Jak pisze „Huffington Post”, po przybyciu będzie przesłuchany w związku z zaginięciem Madeleine McCann. Według doniesień, 76-letni obecnie McDonald mieszkał w Algarve w Portugalii w 2007 r. Śledczy podejrzewają, że mógł być powiązany z siatką pedofilską, która miała tam działać w czasie, kiedy zaginęła Madeleine.

W 1989 r. McDonald został oskarżony o zgwałcenie ośmiolatki w Australii. Wyszedł z aresztu za kaucją i uciekł do Nowej Zelandii. Wydano za nim międzynarodowy list gończy, który doprowadził do aresztowania McDonalda w Algarve w 2010 r. Wtedy deportowano go do Australii. W więzieniu spędził pół roku, po czym wyjechał do Tajlandii, skąd został deportowany do Wielkiej Brytanii. W 2012 r. zamieszkał w Brighton, gdzie molestował dwie dziewczynki w wieku pięciu i siedmiu lat. Zmienił nazwisko i wyjechał z kraju, zanim zapadł wyrok w tej sprawie. Pod jego nieobecność skazano go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

W Wielkiej Brytanii jest poszukiwany za ukrywanie się, a także za niepowiadomienie o zmianie nazwiska, adresu i wyjeździe za granicę. Scotland Yard nie potwierdza, że będzie przesłuchiwać McDonalda w ramach śledztwa.
Żródło info i foto: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *