Stillwater w żałobie po tragedii

Cztery osoby, w tym 2-letnie dziecko, poniosły w sobotę śmierć, kiedy samochód kierowany przez 25-letnią kobietę wjechał w tłum widzów podczas parady, zorganizowanej przez uniwersytet stanu Oklahoma w mieście Stillwater – poinformowała policja. Co najmniej 40 osób zostało rannych, w tym kilka ciężko. Śmigłowcami i karetkami pogotowia zabrano do szpitali 27 osób.

– Kierowany przez kobietę samochód Hyundai Elantra najpierw uderzył w barierki zabezpieczające, później w zaparkowany na poboczu motocykl policyjny, a następnie w tłum obserwujący paradę – poinformował rzecznik policji, kpt. Kyle Gibbs.

– Początkowo myśleliśmy, że to część parady. Ludzi wyrzucało kilka metrów w górę, jak szmaciane lalki – powiedziała Konda Walker, jedna z osób, które znajdowały się na trasie parady.

25-letnia mieszkanka Stillwater, która siedziała za kierownicą, została zatrzymana. Jak informuje agencja Associated Press, policja podejrzewa, że prowadziła pod wpływem alkoholu. Gubernator Oklahomy Mary Fallin wydała oświadczenie z kondolencjami dla rodzin ofiar. Doroczne spotkania „homecoming” (ang. powrót do domu) są tradycyjnie organizowane jesienią przez szkoły i uczelnie wyższe w USA dla ich absolwentów. Odbywają się z tej okazji parady, imprezy kulturalne i sportowe.
Żródło info i foto: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *