Korczowa: 2 miliony papierosów przemycane w torfie

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia podczas kontroli ciężarówki na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej wykryli przemyt prawie 2 milionów sztuk papierosów. Kontrabanda o rynkowej wartości 1,4 mln zł była ukryta w torfie.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej zatrzymali do kontroli ciężarówkę wjeżdżającą do Polski. Zgodnie z dokumentami okazanymi do kontroli przez 29-letniego kierowcę ukraińskiej ciężarówki, w samochodzie znajdować miał się nawóz, który miał trafić do jednego z krajów UE – poinformowała rzecznik prasy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z oddziału celnego w Korczowej podjęli jednak decyzję o prześwietleniu ciężarówki urządzeniem RTG. Następnie dokonali całkowitego wyładunku towaru z naczepy – dodała.

Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze odkryli, że w ciężarówce znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Papierosy ukryte były w foliowych workach przysypanych torfem, które umieszczono w pojemnikach z plastiku. Te z kolei umieszczono na paletach.

Jak zaznaczyła Chabowska – w sumie wykryto prawie 2 mln sztuk papierosów, których rynkowa wartość szacowana jest na 1,4 mln zł. Aktualnie trwają ustalenia, skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich odbiorcą. Wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu, w ramach tego postępowania zatrzymane zostały papierosy i pojazd, którym były przewożone – powiedziała.

Za przemyt tej wielkości grozi do 10 lat więzienia.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Iza D. okradała zamożnych klientów banku?

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi pracownicy banku, która według śledczych okradała klientów. Akt oskarżenia w tej sprawie przesłała do olsztyńskiego sądu okręgowego miejscowa prokuratura rejonowa. 45-latka miała przywłaszczyć 1,4 mln złotych. Jak poinformowała w poniedziałek Izabela Niedźwiedzka-Pardela, policjanci z wydziału do spraw przestępczości gospodarczej, którzy pod nadzorem prokuratury prowadzili śledztwo w sprawie oszustw bankowych, ustalili, że Iza D. od lipca 2010 roku do lutego 2012 roku pracując w jednym z oddziałów bankowych przywłaszczyła sobie 760 tys. zł, 7 tys. euro oraz 77 tys. dolarów. Żródło info i foto: tvn24.pl