Posts Tagged “10 kg marihuany”

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej lubuskich policjantów możliwe było ustalenie i zatrzymanie 40-letniego mężczyzny, który w swoim mieszkaniu posiadał 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 0,5 mln zł. Policjanci zabezpieczyli ponadto niemal 90 tys. zł oraz 7 tys. euro. Sprawa jest rozwojowa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wspólne wysiłki policjantów z Wydziału Kryminalnego KPP w Strzelcach Kraj. wspieranych kolegami zwalczającymi przestępczość narkotykową z KWP w Gorzowie Wlkp. doprowadziły do wytypowania osoby, która mogła posiadać znaczne ilości narkotyków. W poniedziałek /30 lipca/ wspólne działania policjantów zaowocowały zatrzymaniem 40-letniego mieszkańca gminy Dobiegniew. Informacje będące skutkiem wnikliwej pracy operacyjnej oraz jej dokładnej analizy okazały się precyzyjne. W mieszkaniu 40-latka kryminalni znaleźli ukryte w specjalnie skonstruowanych schowkach łącznie 10 kg marihuany. Szacuje się, że czarnorynkowa wartość tego narkotyku może wynosić nawet 0,5 mln zł. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 87 tys zł oraz 7 tys. euro.

Dodatkowo ustalają do kogo miały trafić narkotyki i czy wcześniej były już sprzedawane przez zatrzymanego. Sprawa jest rozwojowa. Zatem jeszcze wiele czynności przed policjantami. Niemniej zgromadzony dotychczas materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie z wnioskiem o areszt. Sąd zdecydował o tym, że 40-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Sprawę prowadzą policjanci ze Strzelec Krajeńskich pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

21-letniego Pawła R., który w bagażu podręcznym przewoził 10 kilogramów marihuany zatrzymali policjanci CBŚP z Torunia. Podczas przeszukania mieszkania, z którego korzystał mężczyzna, policjanci zabezpieczyli kolejne 15 kilogramów narkotyków. Czarnorynkowa wartość narkotyków to 750 tysięcy złotych. Mężczyzna, powiązany ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lokalnych klubów, już usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości i uczestnictwa w obrocie środkami odurzającymi. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 21-latka na 3 miesiące.

Policjanci podejrzewali, że 21- letni mieszkaniec Torunia może handlować narkotykami. Funkcjonariusze obserwując mężczyznę, w pewnym momencie zdecydowali się na zatrzymanie taksówki, którą jechał w kierunku Torunia. Samochód został zatrzymany do kontroli w Czerniewicach. Pasażer auta przewoził duży bagaż podręczny, w którym policjanci odkryli prawie 10 kilogramów marihuany.

Dalsza praca doprowadziła funkcjonariuszy na osiedle Chełmińskie w Toruniu, gdzie w jednym z mieszkań znajdował się „narkotykowy magazyn”. Jak się okazało, 21-latek przechowywał tam kolejne prawie 15 kilogramów tego samego narkotyku. Oprócz tego w pomieszczeniach zajmowanych przez Pawła R. znaleziono urządzenia do ważenia i dzielenia narkotyków, a także 18 tys. złotych prawdopodobnie pochodzące ze sprzedaży narkotyków.

Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 25 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości 750 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających, za co grozi mu do 12 lat więzienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Toruniu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Przeprowadzona realizacja jest kolejnym etapem działań podejmowanych przez policjantów Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, ukierunkowanych na walkę z przestępczością narkotykową i przestępczością pseudokibiców.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Toruniu.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z CBŚ zatrzymali na dworcu kolejowym Łódź Kaliska dwóch kurierów narkotykowych. Znaleziono przy nich ponad 10 kg marihuany, którą przewozili w walizce. Wartość narkotyku oszacowano na 150 tys. zł. Zatrzymani to, notowany już wcześniej m.in. za przestępstwa narkotykowe, 38-latek i jego 27-letni wspólnik. Obaj zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 10 lat więzienia – poinformowała rzecznik łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka. Kurierzy wpadli w zasadzkę zorganizowaną przez policjantów z CBŚ, po tym jak funkcjonariusze zdobyli informacje, że pociągiem z Bydgoszczy do Łodzi przewożone będą narkotyki. Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali międzynarodowy kanał przerzutowy narkotyków, którym narkotyki z Holandii docierały na południe Polski. Zatrzymano trzy osoby, przy których znaleziono około 10 kilogramów marihuany i kokainy. Jak poinformowała policja, przemytniczy szlak wiodący z Holandii został odkryty dzięki międzynarodowej współpracy z Interpolem. Trzej mężczyźni należący do siatki przemytniczej zostali zatrzymani podczas akcji policyjnej na autostradzie A4 w okolicach Krakowa. Podczas przeszukania ich samochodów znaleziono prawie 10 kilogramów marihuany oraz kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 250 tys. zł. W ich mieszkaniach odkryto także prasę hydrauliczną do prasowania narkotyków i wiele woreczków foliowych do dystrybucji narkotyków. Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwa amerykańskie myśliwce F-16 przechwyciły w czwartek niewielki samolot, który wtargnął do zastrzeżonej przestrzeni powietrznej wokół śmigłowca prezydenta Baracka Obamy w rejonie międzynarodowego portu lotniczego w Los Angeles. Zaalarmowane myśliwce z bazy lotniczej March na wschód od Los Angeles nawiązały kontakt z pilotem samolotu-intruza i skierowały jednosilnikową maszynę Cessna 182 na pobliskie lotnisko w Long Beach. W trakcie przeprowadzonego tam przeszukania samolotu znaleziono 10 kilogramów marihuany. – “Nawiązano kontakt i pilot Cessny wykonywał wszystkie przekazywane mu od momentu przechwycenia polecenia. Zgodnie z otrzymaną instrukcją, wylądował bez problemów na lotnisku w Long Beach” – powiedział Michael Kucharek z Dowództwa Obrony Aerokosmicznej Ameryki Północnej (NORAD). Według niego, incydent ten wydarzył się między godziną 11 i 11.30 czasu lokalnego (20 i 20.30 czasu polskiego). Żródło info i foto: rp.pl

Comments Brak komentarzy »