Węgry: Sąd skazał 10 przemytników ludzi

Wyroki od dwóch i pół do 11 lat więzienia orzekł sąd w węgierskim mieście Zalaegerszeg dla 10 mężczyzn, którzy działając w międzynarodowej organizacji przestępczej, przemycali ludzi do Unii Europejskiej – poinformował sąd. Skazani – obywatele Afganistanu, Pakistanu, Indii, Albanii, Czech i Rumunii – od lata 2016 r. organizowali przerzut migrantów przybywających z krajów bałkańskich na Węgry, a następnie do Europy Zachodniej. Rekrutowali też kierowców i zdobywali samochody osobowe i ciężarowe.

67 razy przerzucili migrantów za pieniądze w grupach po 10-30 osób. Przeprowadzali ich piechotą przez granicę z Serbią na Węgry, po czym małymi samochodami ciężarowymi przewozili do innych krajów UE.

Główny oskarżony został skazany na 11 lat więzienia, trzech mężczyzn na sześć i pół roku, jeden na cztery i pół roku, jeden na trzy i pół roku, a pozostali na kary od półtora roku do trzech lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: TVP.info

Nigeria: uwolniono 178 osób z rąk Boko Haram

Nigeryjska armia poinformowała w niedzielę, że żołnierze uwolnili 178 osób więzionych przez islamskie ugrupowanie Boko Haram oraz zniszczyli kilka obozów dżihadystów w północno-wschodniej części kraju. Rzecznik armii powiedział, że uwolniono 101 dzieci, 67 kobiet i 10 mężczyzn. Poinformował także, że podczas operacji wojskowej zniszczono kilka obozów dżihadystów w pobliżu miasta Bama, a także schwytano ich dowódcę.

Uczennice wciąż w niewoli

W tym roku nigeryjska armia odbiła już setki zakładników przetrzymywanych przez Boko Haram, ale wśród uwolnionych nie było ani jednej z 219 dziewczynek uprowadzonych przez islamistów w kwietniu ubiegłego roku ze szkoły w Chibok.

Dżihadyści chcą prawdopodobnie wymienić uprowadzone uczennice na swoich towarzyszy broni, którzy dostali się do rządowej niewoli. Założona w 2002 roku organizacja Boko Haram początkowo stawiała sobie za cel walkę z zachodnią edukacją. W 2009 roku rozpoczęła akcję zbrojną na rzecz przekształcenia Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu. W wyniku islamistycznej rebelii w najludniejszym kraju Afryki zginęło już wiele tysięcy osób, w tym ponad 15 tys. od 2012 roku. Licząca 170 mln ludność Nigerii jest prawie równo podzielona na muzułmanów i chrześcijan.
Żródło info i foto: tvn24.pl

9-latka ofiarą zbiorowego gwałtu

Dziewczynka była wielokrotnie gwałcona przez 10 mężczyzn. Za czyn ten odpowiadają ekstremiści z organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie (PI). Przed żadnym sądem oczywiście nie staną, chyba że boskim. Bo w swoim mniemaniu nie zrobili nic złego. Porwaną i wziętą do seksualnej niewoli dziewczynkę wielokrotnie gwałcono. 9-latka jest jazydką, a tę grupę etniczną ekstremiści prześladują ze szczególną zawziętością. Uważają bowiem jazdydów za czcicieli szatana. Wszystko przez to, że jazydzi wierzą w Malak-Tausa. Niestety, jedno z jego imion (Shaytan) jest podobne do arabskiego słowa „szaitan”, czyli diabeł. To podobieństwo dwóch słów wystarcza fanatykom do prześladowania i zabijania jazydów.

W zeszłym tygodniu irackiej milicji udało się uwolnić 200 jazydów. To wtedy smutna historia ciężarnej 9-latki ujrzała światło dzienne. Dziewczynka została porwana przez bojowników Państwa Islamskiego latem 2014 roku. Jako seksualna niewolnica była gwałcona każdego dnia. Ekstremiści zwykle trzymają porwane kobiety w budynku z zablokowanymi oknami, pilnowanym przez uzbrojonych strażników. Szanse na ucieczkę kobiet są więc praktycznie żadne.
Żródło info i foto: Fakt.pl

21-letnia kobieta ofiarą dwóch zbiorowych gwałtów w Indiach

Indyjska policja zatrzymała 10 mężczyzn i zarzuciła sześciu z nich zgwałcenie 21-latki na południu kraju – poinformowała policja. Do ataku doszło kilka dni po rocznicy brutalnego gwałtu zbiorowego w Delhi, który wywołał w Indiach burzliwą debatę na temat przeciwdziałania przemocy seksualnej. Według policji młoda kobieta o imieniu Smitha twierdzi, że została dwukrotnie uprowadzona i zgwałcona w portowym mieście Karaikkal, na terytorium związkowym Puduććeri. 21-latka trafiła do szpitala. W wyniku gwałtu nie odniosła jednak poważnych obrażeń. Żródło info i foto: tvn24.pl

Meksyk: wojna gangów wciąż trwa

Ułożone w stertę ciała 10 mężczyzn i kobiety znaleziono na wschodnich przedmieściach Meksyku. Jedna osoba przeżyła tę masakrę i została zabrana do szpitala. Niektóre z ofiar miały związane ręce i zasłonięte oczy. Nie wiadomo, w jakim stanie jest mężczyzna, który został hospitalizowany. W pobliżu miejsca zbrodni, kilka godzin później policja znalazła jeszcze jedno ciało, ale nie ustalono, czy morderstwo to było powiązane z masakrą 11 osób, których zwłoki ułożono jedne na drugich. Ofiary zostały rozstrzelane. Policja nie wie jeszcze, czy ludzi tych zamordowano gdzieś indziej, a zwłoki porzucono w odludnym miejscu, czy też ciała pozostawiano tam, gdzie dokonano egzekucji. Żródło info i foto: TVP.info

„Grupa radomska” rozbita przez CBŚ

10 osób bedących trzonem „grupy radomskiej” zostało zatrzymanych przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego. Przestępcy mają na swoim koncie m.in. napady rabunkowe, handel bronią, włamania do hurtowni. W tej sprawie zostało już zatrzymanych 28 osób – donosi policja.pl Większość z nich została aresztowana. Grożą im wysokie kary, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspierani przez policjantów z Biura Operacji Antyterrorystycznych jednocześnie w Radomiu i okolicach oraz w Puławach, Dęblinie i Świdniku, zatrzymali 10 mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Wśród zatrzymanych znalazły się znane w radomskim światku przestępczym osoby m.in. Janusz Ch. ps. „Janosik” i jego syn Paweł ps. „Hammer” oraz Piotr M. ps. „Gazel”. Podejrzani są mieszkańcami Radomia i okolic, a jeden z nich mieszka w Puławach.
Zródlo info: policja.pl