Posts Tagged “11 ofiar”

Co najmniej 11 osób zginęło, a 20 zostało rannych samobójczym zamachu bombowym na grupę policjantów w Kabulu – podało afgańskie ministerstwo zdrowia. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS). Według rzecznika afgańskiego MSW Nadżiba Danisza w zamachu zabito i raniono łącznie co najmniej 20 osób – przekazał Reuters. Wśród ofiar śmiertelnych są policjanci; brak informacji o zabitych i rannych cywilach.

Terrorysta zdetonował ładunek wybuchowy w pobliżu grupy policjantów prowadzących operację wymierzoną w handlarzy narkotyków i alkoholu – podały afgańskie media. Do samobójczego ataku doszło, gdy funkcjonariusze “próbowali zapobiec ewentualnym protestom” – powiedział rzecznik kabulskiej policji Basir Mudżahid.

Zamach miał miejsce w centrum afgańskiej stolicy, w pobliżu ambasady USA. Za atak odpowiedzialne jest IS – poinformowała wieczorem propagandowa agencja dżihadystyczna Amak. Co najmniej 41 osób zginęło 28 grudnia w samobójczym zamachu bombowym na redakcję agencji prasowej Afghan Voice i sąsiednie szyickie centrum kultury w Kabulu. Do tego ataku również przyznało się IS.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Co najmniej 11 osób zginęło, a ponad 20 zostało rannych w zamachu bombowym w mieście Hit, położonym na zachód od stolicy Iraku, Bagdadu – poinformowała dzisiaj wieczorem iracka policja. Według policji zamachowiec samobójca zdetonował ładunek wybuchowy w kawiarni w centrum miasta.

Państwo Islamskie (ISIS) podało za pośrednictwem swojej tuby propagandowej, agencji prasowej Amak, że bierze na siebie odpowiedzialność za ten zamach.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Do potężnej eksplozji doszło w centrum Stambułu w Turcji. Jedenaście osób zginęło, a trzydzieści sześć zostało rannych. Większość ofiar to policjanci. Do zamachu doszło w czasie porannego szczytu w zabytkowej części Stambułu, w pobliżu miejsc, w których zwykle jest wielu turystów. Jak podaje telewizja, do wybuchu doszło w chwili, gdy w pobliżu przejeżdżał policyjny autobus.

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu.

- Celem ataku z wykorzystaniem samochodu pułapki były pojazdy z policyjnymi siłami szybkiego reagowania, kiedy mijały one (wyładowane materiałami wybuchowymi) auto na drodze. Siedmiu policjantów i czterech cywilów straciło życie – powiedział Sahin. Jak dodał, trzy ranne osoby są w stanie krytycznym.

Bomba została zdalnie zdetonowana w chwili, gdy obok samochodu pułapki przejeżdżał policyjny autobus – poinformowała turecka telewizja CNN Turk. Pokazała wrak auta i sprzedawców wychylających się z pobliskich sklepów z pamiątkami, przy dużym skrzyżowaniu niedaleko stambulskiego Starego Miasta, w europejskiej części metropolii.

Według agencji prasowej Dogan bomba została umieszczona w samochodzie zaparkowanym na skraju jezdni. Pod wpływem siły wybuchu przewrócił się przejeżdżający właśnie autobus policyjny i uszkodzone zostały pobliskie budynki, w tym hotel.

Agencja dpa podała, że miejsce wybuchu jest oddalone o kilometr w linii prostej od Krytego Bazaru i o 1,5 km od słynnego Błękitnego Meczetu, gdzie w styczniu Państwo Islamskie przeprowadziło zamach, w którym zginęło 12 niemieckich turystów.

Polskie służby konsularne sprawdzają, czy wśród poszkodowanych w zamachu bombowym w Turcji nie ma polskich obywateli – powiedział we wtorek PAP dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak. Poinformował, że aktualnie brak informacji, by wśród rannych i ofiar śmiertelnych byli Polacy.

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu. Reuters przypomina jednak, że w ostatnim czasie ataki w Turcji przeprowadzali kurdyjscy bojownicy, dżihadyści z IS oraz radykalne organizacje lewicowe, np. Rewolucyjny Front-Partia Wyzwolenia Ludu (DHKP-C). Celem ataków często padali przedstawiciele tureckich sił bezpieczeństwa.

Państwowa agencja prasowa Anatolia przekazała, że zaraz po wtorkowej eksplozji rozległy się odgłosy strzelaniny.

Był to już czwarty w tym roku duży zamach bombowy w Stambule. W maju osiem osób zostało rannych, gdy samochód pułapka eksplodował niedaleko lotniska wojskowego podczas wieczornych godzin szczytu. Do ataku przyznała się Partia Pracujących Kurdystanu (PKK).
Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

11 osób zginęło w strzelaninie w bazie wojskowej w Republice Zielonego Przylądka – poinformowały władze. Strzelanina w bazie wojskowej w Republice Zielonego Przylądka (kraj wyspiarski na Atlantyku, położony w pobliżu zachodniego wybrzeża Afryki) miała miejsce we wtorek. W jej wyniku zginęło 11 osób, w tym dwóch Hiszpanów.

Ogień otworzył żołnierz

Jeden z żołnierzy otworzył ogień do ludzi znajdujących się w centrum telekomunikacyjnym na terenie bazy. Na miejscu zginęło ośmiu wojskowych, w tym dowódca bazy, i trzech cywilów. Wśród zabitych jest dwóch hiszpańskich techników. Nie wiadomo, jaki był motyw tej zbrodni. Zabójcy udało się uciec. Trwają jego poszukiwania.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Amerykański “The New York Times” opisuje szczegóły zbrodni, do której doszło w niedzielę w Afganistanie. Sierżant U.S. Army, który zamordował 16 afgańskich cywilów, potem zebrał ciała 11 ofiar, a następnie je podpalił – donosi dziennik powołując się na mieszkańców wsi, w której doszło do zbrodni.
Wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej armii powiedział w niedzielę wieczorem, że sprawcą jest sierżant z bazy wojskowej Joint Base Lewis-McChord w pobliżu Tacomy, w amerykańskim stanie Waszyngton. W Afganistanie wraz z oddziałami Zielonych Beretów uczestniczył w operacjach, mających na celu budowanie więzi z lokalną starszyzną, tworzenie miejscowych sił policyjnych i tropienie dowódców talibów. Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Terrorysta Carlos-Szakal decyzją francuskiego sądu został skazany na dożywocie za współudział w czterech zamachach we Francji. W przeprowadzonych atakach zginęło 11 osób, a ponad 140 zostało rannych. To kolejny wyrok dożywocia dla Carlosa – pierwszy otrzymał za potrójne morderstwo. Carlom (Ilich Ramirez Sanchez), odsiaduje obecnie we Francji karę dożywocia za zamordowanie w 1975 roku w Paryżu dwóch francuskich policjantów i ich informatora. Prawo we Francji nie przewiduje kary śmierci. W czwartek sąd uznał go winnym współudziału we wszystkich czterech atakach, dokonanych w latach 1982 i 1983, i skazał na dożywotnie więzienie z możliwością warunkowego zwolnienia po 18 latach. 62-letni Ramirez nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Przynajmniej 11 osób zginęło, a kolejne 15 zostało rannych, gdy pod jednym z więzień w okolicach Bagdadu wybuchł dziś rano samochód pułapka. Nie wiadomo jeszcze, czy atak był powiązany z próbą ucieczki więźniów z kompleksu budynków. Do tragedii doszło ok. godziny 8 rano pod głównym wejściem do więzienia w mieście Taji, znajdującym się 25 kilometrów na północ od Bagdadu. Eksplozja samochodu pułapki wstrząsnęła murami więzienia i z miejsca zabiła 11 osób, w tym policjantów, strażników więziennych i pracowników obiektu. Od 15 do 20 osób zostało rannych.
Tymczasem głównodowodzący armią amerykańską w Iraku gen. Lloyd Austin przestrzegł przed wzrostem aktów przemocy w trakcie wycofywania się wojsk z tego kraju. Tylko w październiku w zamachach samobójczych, wybuchach samochodów-pułapek i atakach terrorystycznych zginęło 258 osób. US Army ma opuścić Irak do końca 2011 roku. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »