Zaginął 32-letni Maciej Żuk

Kilka tygodni temu wyszedł z domu i przepadł bez wieści. Nikt nie wie, co stało się z 32-letnim Maciejem Żukiem. Mężczyzny poszukuje m.in. Fundacja ITAKA. Maciej Żuk zaginął 28 października 2020 roku. W dniu zaginięcia ubrany był w letnią, jasnobeżową kurtkę, koszulę w niebiesko-białą kratkę, dżinsowe spodnie i czarne, sportowe buty. Miał ze sobą plecak w kolorze moro. Ma 168 cm wzrostu i oczy koloru szarego. Mężczyzna może przebywać w Krakowie i potrzebować pilnej pomocy.

W poszukiwania mężczyzny zaangażowała się Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informację o miejscu pobytu lub losie zaginionego, może skontaktować się z Fundacją ITAKA pod numerem telefonu 22 654 70 70, mailowo: itaka@zaginieni.pl lub za pośrednictwem formularza na stronie internetowej zaginieni.pl. http://www.zaginieni.pl/jak-pomagamy/poszukiwanie-zaginionych/zagineli/profil-osoby/?o=22962
Źródło info i foto: se.pl

Zaginęła 16-letnia Alicja z Gniezna

Trwają poszukiwania 16-letniej Alicji Zamiary z Gniezna. Od kilku dni nie odezwała się do rodziny. Policjanci ujawniają jednak, że mają już sporo sygnałów, gdzie może przebywać nastolatka. Jak informuje policja w Gnieźnie, cały czas trwają poszukiwania 16-letniej Alicji Zamiary. Nastolatka 19 listopada wieczorem spakowała swoje rzeczy do plecaka, po czym wyszła z mieszkania na osiedlu Jagiellońskim w Gnieźnie. Miała odjechać z nieznaną osobą ciemnym samochodem.

Do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Alicja Zamiara ubrana była w czarną odzież i obuwie. Może posiadać przy sobie granatowo – niebieski plecak. Policja prosi wszystkie osoby, które znają miejsce pobytu lub widziały zaginioną, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie pod numerem telefonu 47 77 21 211 lub 112.
Źródło info i foto: wp.pl

Trwają poszukiwania zaginionego Grzegorza Budzińskiego

Grzegorz Budziński zaginął 14 listopada. Mężczyzny szuka rodzina i policja z Bydgoszczy. Zaginiony ma tatuaż na lewej ręce „czaszka”, tatuaż na udzie, na brzuchu po stronie lewej blizna po operacji,a także brak zębów szczęki górnej. Komisariat Policji Bydgoszcz-Śródmieście poszukuje Grzegorza Budzińskiego, który w dniu 14 listopada 2020 r. opuścił miejsce zamieszkania i do chwili obecnej do niego nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z najbliższymi.

Rysopis: wiek z wyglądu około 50 lat, wzrost 178 cm, sylwetka krepa – duży brzuch, włosy siwe krótkie, uszy normalne przylegające, nos okrągły, oczy niebieskie, uzębienie niepełne, proteza szczęki dolnej, brak zębów szczęki górnej, tatuaż na lewej ręce „czaszka”, tatuaż na udzie, na brzuchu po stronie lewej blizna po operacji.

W chwili zaginięcia poszukiwany ubrany był w kurtkę zimową koloru niebieskiego, jeansy koloru niebieskiego, buty sportowe ciemne, ciemną bluzkę.

Posiadał przy sobie kluczyk od samochodu marki dacia, telefon komórkowy Samsung (starego typu z klawiaturą), dowód osobisty oraz kartę płatniczą PKO S.A.

Osoby znające miejsce pobytu w.w. proszone są o kontakt z Dyżurnym KP Bydgoszcz-Śródmieście pod numerem telefonu 47-751-11-60 lub 112.
Źródło info i foto: se.pl

Zaginęła 15-latka z Łodzi

Policja w Łodzi poszukuje zaginionej Joanny Śnieć. 15-latka wyszła z domu kilka dni temu i do tej pory nie dała znaku życia. Być może ktoś z Was skojarzy dziewczynę. Publikujemy komunikat wydany przez Komendę Miejską Policji w Łodzi. 15-letnia Joanna Śnieć wyszła z domu w dniu 13 listopada 2020 roku (piątek) i do chwili obecnej nie powróciła. Poszukuje ją zrozpaczona rodzina oraz policjanci z II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Rysopis zaginionej: wzrost około 180 cm, waga około 90 kg, sylwetka zaokrąglona, włosy ciemne, długie. Ubrana była w różową kurtkę, czerwone getry i czerwone kozaki. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionej, proszone są o kontakt z II Komisariatem Policji w Łodzi przy ul. Ciesielskiej 27, lub telefonicznie pod numerami: 47 841 15 00, 47 841 15 09, 47 841 15 52 lub 112.
Źródło info i foto: se.pl

Poznań: Zaginęło małżeństwo z dzieckiem

Policjanci z poznańskiego Grunwaldu prowadzą poszukiwania małżeństwa z dzieckiem. Rodzina ostatni raz widziana była w poniedziałek (9 listopada) około godziny 14 na ul. Jutrzenka w Poznaniu, gdzie spotkała się z bliskimi. Następnie cała odjechała w nieznanym kierunku i do dnia dzisiejszego nie nawiązała z nikim kontaktu.

Zaginieni to: 39-letni Maciej Górka, ok. 174 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, jego małżonka 37-letnia Daria Górka, ok. 164 cm wzrostu, normalna budowa ciała, włosy czarne, długie do pasa i dziewięcioletni Eryk Górka, ok. 134 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, włosy blond, krótko przystrzyżone.

Jak informuje policja, pojazd którym mogą się poruszać to Chrysler Town Country o nr rej. POS9GJ7, rok produkcji 2005, koloru błękitnego, wersja amerykańska.

Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionych prosimy o kontakt z policjantami pod całodobowymi nr tel. 47 77 121 11 lub 112 – apeluje policja.
Źródło info i foto: interia.pl

Głowaczowa: 15-latek zabił siostrę przy użyciu kija bejsbolowego i noża. Są zarzuty

15-letni mieszkaniec wsi Głowaczowa w województwie podkarpackim ma usłyszeć zarzut zabójstwa swojej 17-letniej siostry. RMF FM przekazało, że nastolatek w rozmowie z funkcjonariuszami zdradził, że „coś” kazało mu zabić siostrę. Do tego tragicznego wydarzenia doszło w poniedziałek 2 listopada w późnych godzinach wieczornych. Podczas gdy rodzice rodzeństwa byli w kościele, 15-latek zaczął bić swoją siostrę kijem bejsbolowym, następnie zadał jej kilkanaście ciosów nożem. Jej ciało zaciągnąć do piwnicy.

Tuż po zabiciu siostry, 15-latek sam zadzwonił pod numer alarmowy 112 i powiedział, co zrobił – informuje lokalny serwis debica24.eu. Po przybyciu na miejsce służb medycy rozpoczęli reanimację 17-latki, jednak na ratunek było już za późno.

Prokuratura poinformowała, że wkrótce ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok nastolatki. Jej brat z kolei zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut zabójstwa. Śledczy ponadto planują złożyć wniosek o skierowanie 15-latka do ośrodka wychowawczego.

Sąd będzie musiał podjąć decyzję, czy 15-latek będzie odpowiadał za zabójstwo swojej siostry jak dorosły. Rodzice, którzy w momencie zdarzenia byli poza domem zostali objęci pomocą psychologiczną.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Zaginęła 16-letnia Wiktoria Trojanowska

16-latka pod koniec września poinformowała swoją matkę, że żyje i aktualnie przebywa w Warszawie. W poszukiwania nastolatki zaangażowana jest także policja. Wiktoria Trojanowska przebywała w Ośrodku Wychowawczym w Załuskowie. Razem z koleżanką oddaliła się od niego samowolnie 6 września 2020 roku. Nastolatka nie zabrała ze sobą żadnych rzeczy — uciekła po kolacji bez telefonu, kurtki oraz butów. Ze swoją matką skontaktowała się 26 września, informując ją, że znajduje się w Warszawie.

Wiktoria Trojanowska ma około 170 centymetrów wzrostu. Waży około 68 kilogramów. Ma ciemne włosy do ramion i zielone oczy. 16-latka w dniu zaginięcia była ubrana w czarne spodnie, białą koszulkę oraz różowe klapki — czytamy na facebookowej grupie Zaginieni Cała Polska.

W niedzielę, 11 października w mediach społecznościowych pojawił się apel mamy oraz siostry zaginionej 16-latki. „Wiktoria, jeżeli to widzisz, to bardzo Cię prosimy o odezwanie się do nas. Każdy dzień bez znaku życia od Ciebie jest dla nas bardzo ciężki, a nasze życie po Twoim zaginięciu zamieniło się w strach i obawę o Ciebie. Jeśli cokolwiek złego działo Ci się w ośrodku to można temu zapobiec i zmienić Ci miejsce pobytu na inne, a osoby, które wyrządziły Ci krzywdę pociągnąć do odpowiedzialności! Wiktoria błagamy odezwij się! Kochamy Cię i bardzo się o Ciebie martwimy” – cytuje słowa bliskich zaginionej grupa Zaginieni Cała Polska.

Osoby, które posiadają informacje, które mogą się przyczynić do ustalenia miejsca pobytu Wiktorii Trojanowskiej, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie – z prowadzącym sprawę (telefon: 512 458 327), lub dyżurnym (telefon: 47 70 552 22 ) oraz pod numerem alarmowym 112.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Zaginęła 29-letnia Monika Kwapisz

Monika Kwapisz zaginęła pod koniec września 2020 r. Jak podaje policja, młoda kobieta wyszła z domu i do chwili obecnej nie wróciła ani nie nawiązała kontaktu z bliskimi. Może ktoś z Was ją skojarzy? Rodzina i policja proszą o pomoc. Monika Kwapisz ostatni raz widziana była 26 września 2020 r. Tego dnia wyszła z domu i ślad po niej zaginął. 29-latka nie nawiązała kontaktu z bliskimi.

Rysopis zaginionej: Kobieta wygląda na 25 lat, wzrost 160 cm, normalna budowa ciała, oczy niebieskie, nos średniej wielkości, uszy małe, przylegające, włosy proste, półdługie (za ucho), zaczesane do tyłu, koloru ciemny blond.

Znaki szczególne: zez po zdjęciu okularów (zaginiona chodzi w okularach korekcyjnych), znamiona – pieprzyki na plecach.

Monika Kwapisz, w dniu zaginięcia, ubrana była w czarną skórzaną kurtkę, miała przy sobie szarą zamszową torebkę z paskiem na ramię. Policja apeluje!

Wszystkie osoby mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej Moniki Kwapisz proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brzezinach przy ulicy Konstytucji 3 Maja 5, pod numerem telefonu 47 842 63 30, bądź z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112.
Źródło info i foto: se.pl

Zaginęła 47-letnia Urszula Gryciuk

Policjanci z Komisariatu Policji II w Białymstoku poszukują zaginionej 47-letniej Urszuli Gryciuk. Funkcjonariusze nie podają szczegółów na temat okoliczności zaginięcia kobiety. Jednostka policji prowadząca poszukiwania Komisariat Policji II w Białymstoku, 15-201 Białystok, ul. Warszawska 65, telefon: 47 711 32 22 lub 47 711 32 06, email: dyzurny.kp-2@bk.policja.gov.pl
Źródło info i foto: se.pl

Zaginęła 16-letnia Dorota z Iławy

Policjanci z Iławy poszukują 16-letniej Doroty Raduszewskiej, która zaginęła przed kilkoma dniami, kiedy wyszła z internatu. Policja publikuje jej zdjęcie, rysopis i prosi o pomoc w poszukiwaniach.  Informację na temat zaginionej 16-latki można znaleźć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Dziewczyna ostatni raz widziana była 1 października 2020 roku na ul. Mierosławskiego w Iławie, kiedy to wyszła z internatu.

Wedle rysopisu, Dorota ma 164 cm wzrostu, długie i ciemne włosy, ciemne oczy, owalną twarz oraz krępą sylwetkę. W chwili zaginięcia ubrana była w niebieskie jeansy i czarną kurtkę. Posiada przy sobie plecak z kosmetykami, rzeczami osobistymi.

„Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 47 73 262 00, 112  lub osobisty z najbliższą jednostką policji” – czytamy w ogłoszeniu na stronie KPP Iława. 
Źródło info i foto: Radio ZET.pl