Trwają poszukiwania 38-latki z Cięciny

Zaginęła 38-letnia Monika Pawlus z Cięciny (pow. żywiecki). Kobieta 12 września br. wyszła z domu z zamiarem udania się do Żywca. Od tego czasu nie powróciła do miejsca zamieszkania ani też nie kontaktowała się z bliskimi. Monika Pawlus z Cięciny zaginęła. Jak ustalono w toku prowadzonych czynności, 38-letnia kobieta w dniu 12 września br. wyszła z domu skąd miała udać się do Żywca. Od tego czasu nie powróciła do miejsca zamieszkania ani nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Rysopis zaginionej: wiek z wyglądu około 40 lat, wzrost około 160 cm, szczupła budowa ciała, włosy do ramion koloru czarnego, oczy piwne, uszy przylegające, nos mały. W dniu zaginięcia ubrana była w kurtkę koloru czarnego, spodnie czarne, obuwie  typu typu glan koloru czarnego.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionej proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żywcu pod numerem telefonu 47 85 722 55 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu alarmowego 112.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Sosnowiec: Poszukiwany mężczyzna ze zdjęcia. Napastował nastolatkę w autobusie

Policja poszukuje mężczyzny, który na początku czerwca w autobusie miejskim w Sosnowcu napastował seksualnie 14-letnią dziewczynkę. Funkcjonariusze publikują wizerunek sprawcy i proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny. Do napaści na nastolatkę doszło w Sosnowcu 8 czerwca około południa w autobusie linii 935, na odcinku pomiędzy przystankami Pogoń-Orla a Pogoń-Grota-Roweckiego. Sosnowieccy policjanci opublikowali zdjęcia sprawcy pochodzące z zainstalowanej w pojeździe kamery. Funkcjonariusze proszą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

„Wszystkie osoby, które posiadają w tej sprawie jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu pod numerem telefonu 47 852 13 33, oficerem dyżurnym Komendy pod numerem 47 852 12 55 lub 47 852 12 00 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką policji” – napisali mundurowi.

Osobom przekazującym informacje policja gwarantuje pełną anonimowość. Prowadzone przez kryminalnych postępowanie dotyczy innej czynności seksualnej, której wobec 14-latki dopuścił się nieznany na razie mężczyzna.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Zaginął 24-letni Dawid Wojda

Policja poszukuje 24-letniego Dawida Wojdy. Mężczyzna – pracujący na co dzień jako programista – wyszedł z domu 22 lipca. Od tego czasu tam nie wrócił. Nie nawiązał kontaktu z rodziną. Młodego mężczyznę ostatni raz widziano przy ul. Gersona w Krakowie. Dawid Wojda ma 180 cm wzrostu, dłuższe, ciemne włosy, szczupłą sylwetkę i brodę. Pochodzi z miejscowości Starowice Dolne w województwie opolskim. Od grudnia 2020 roku mieszka i pracuje jako programista w Krakowie.

„Ostatni kontakt telefoniczny z rodziną miał miejsce 20 lipca, ponieważ w sobotę 23 lipca mieli przyjechać do niego z wizytą rodzice, na co Dawid ochoczo przystał. Rodzice Dawida przyjechali do Krakowa, tak jak to zostało wcześniej ustalone. Nie zastali tam syna, a jego współlokator powiedział, że po raz ostatni widział go w czwartek wieczorem, ale później pisali jeszcze ze sobą na komunikatorze” – podaje Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska.

Mężczyzna opuścił mieszkanie w piątek, 22 lipca około godziny 8:30. Wcześniej wpisywał w wyszukiwarkę hasło „dzwon” oznaczający duży śmietnik. Informował współlokatora, że chce wyrzucić niepotrzebne rzeczy przed przyjazdem rodziców. Od tamtej pory nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną ani przyjaciółmi. Jego telefon pozostaje nieaktywny. To nietypowe dla Dawida zachowanie. Zaginiony był w stałym kontakcie z rodziną.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komisariatem Policji VI w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-917, 47-83-58-327 lub z numerem alarmowym 112.
Źródło info i foto: interia.pl

Strzelanina w Rzeszowie. Prokuratura bada sprawę

​Strzały w Rzeszowie. Kobieta, która próbowała się dostać do swojego mieszkania, została postrzelona przez znajdujących się tam mężczyzn. 24-latka trafiła do szpitala. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, do sytuacji doszło około godz. 17 w Rzeszowie. 24-latka wraz ze swoimi rodzicami weszła do mieszkania, z którego mieli się dzisiaj wyprowadzić lokatorzy, którym skończyła się umowa najmu. W trakcie otwierania drzwi wejściowych, jeden z mężczyzn znajdujących się w środku otworzył ogień. 24-latka została ranna w przedramię i brzuch, została szybko zawieziona do szpitala.

Policja zatrzymała mężczyzn przebywających w mieszkaniu. To dwóch 24-latków – jeden z nich posiada pozwolenie na broń. W jego plecaku znaleziono pistolet. Sprawą zajmuje się prokuratura.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Tajemnicze zaginięcie matki z 5-letnim synkiem

45-letnia Marzena Denysiuk i jej 5-letni syn Igor są poszukiwani przez policję w Gdańsku. Kobieta zaginęła wraz z dzieckiem ponad tydzień temu. Marzena Denysiuk i jej syn Igor są poszukiwani przez policję. Zaginięcie matki i dziecka zgłoszono w czwartkową noc funkcjonariuszom z komisariatu na Przymorzu w Gdańsku. 

Kobieta wraz z dzieckiem ostatni raz była widziana, gdy wychodziła z mieszkania rodziców przy u. Chłopskiej w Gdańsku. Magdalena Ciska, rzeczniczka prasowa policji w Gdańsku, powiedziała Faktowi, że Marzena Denysiuk i jej syn mieli od rodziców wrócić do swojego domu. Dlaczego tam nie dotarli – nie wiadomo. Do tej chwili nie ma z nimi kontaktu.

Policja opublikowała zdjęcia i rysopisy zaginionych. Marzena Denysiuk ma 160 cm wzrostu, jest szczupła, ma ciemne oczy i rude włosy sięgające ramion. Ubrana była najprawdopodobniej w jasny płaszcz do kolan, ciemne spodnie, sportowe buty. Miała czarną torbę na ramie.

Syn 45-latki ma około 120 cm wzrostu, jest szczupły. Ma jasne włosy w rudym odcieniu, ścięte na jeża. Może być ubrany w ciemne spodnie dresowe, sportowe buty, ciemną bluzę bez kaptura z jasnym napisem na lewym ramieniu wzdłuż rękawa i dużym nadrukiem z przodu, “przypominającym głowę jakieś postaci”. 

Wszyscy, którzy rozpoznają osoby zdjęcia, mają informacje na temat zaginionych, w szczególności o miejscu ich pobytu, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu V Policji w Gdańsku przy ul. Obrońców Wybrzeża 19, tel: 47 741 12 22 lub pod numerem alarmowym 112.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Czesi poszukują Yaroslava Kopchuk. Może przebywać na terenie Polski

Policja Republiki Czeskiej poszukuje Yaroslava Kopchuk za popełnienie na terenie Czech poważnego, brutalnego przestępstwa. Poszukiwany może przebywać na terenie Polski. Każda osoba, która rozpoznaje poszukiwanego, zna jego miejsce pobytu lub ma jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszona jest o kontakt osobisty z najbliższą jednostką Policji w kraju lub pod numerem 112.

Policja Republiki Czeskiej poszukuje Yaroslava Kopchuk urodzonego 22.01.1998 roku, zameldowanego na terenie Ukrainy, którego aktualne miejsce pobytu nie jest znane.

Yarosłav Kopchuk jest osobą poszukiwaną za popełnienie na terenie Czech poważnego, brutalnego przestępstwa. Poszukiwany może przebywać na terenie Polski.

Policjanci zwracają się do każdego, kto rozpoznaje poszukiwanego na załączonych zdjęciach, zna jego miejsce pobytu lub ma jakiekolwiek informacje w tej sprawie, z prośbą o kontakt z najbliższą jednostką Policji w kraju lub pod numerem 112.
Źródło info i foto: Policja.pl

Odnaleziono zaginionego 72-latka

Pewien 72-latek podróżował ze swoimi bliskimi jadąc z Ukrainy. Korzystając z przerwy w podróży, wyszedł z samochodu przespacerować się chwilę. Zgubił się jednak w mieście. Zaniepokojeni bliscy zgłosili to policjantom. Oficer dyżurny, wykorzystując zapisy miejskiego monitoringu, szybko dostrzegł zagubionego mężczyznę. Dzięki temu senior cały i zdrowy trafił po opiekę bliskich.

Do policjantów zgłosiła się zmartwiona i przestraszona obywatelka Ukrainy, która poprosiła o pomoc w poszukiwaniach swojego 72-letniego znajomego. Ze szczątkowych informacji wynikało, że jechała z Ukrainy ze znajomymi, m.in. właśnie z 72-latkiem, kierując się na zachód. Osoby te zatrzymały się w Ełku na krótki przystanek i oddaliły się na chwilę z samochodu. Po ich powrocie okazało się, że nie było tam seniora. Nie miał on telefonu, nie było z nim żadnego kontaktu i bliscy nie mogli go odnaleźć. Bali się, że coś mu się stało.

Policjanci od razu zaczęli szukać mężczyzny. Oficer dyżurny przeglądając w tej sprawie miejski monitoring szybko dostrzegł opisanego mężczyznę, którego nagrała jedna z kamer w mieście. Wyraźnie widać było, że jest zdezorientowany, zagubiony i nie wie gdzie iść. Szybko został tam wysłany patrol, który zaopiekował się 72-latkiem i bezpiecznie odwiózł go do bliskich. Jak się okazało, senior chciał się przewietrzyć korzystając z przerwy w podróży, jednak zgubił się i nie mógł trafić z powrotem na parking, gdzie stał ich samochód. Dzięki szybkiej reakcji i spostrzegawczości dyżurnego mężczyzna nie musiał już się stresować w obcym mieście i mógł z bliskimi kontynuować swoją podróż.
Źródło info i foto: Policja.pl

Jest list gończy za 31-latką

Od kilku miesięcy trwają poszukiwania 31-letniej Anity Szudrawskiej. Wydział kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Łomży wystawił list gończy za kobietą podejrzewaną o sutenerstwo, czyli czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inną osobę.

Anita Szudrawska jest podejrzewana o sutenerstwo. Za 31-latką wydano list gończy na podstawie: Art. 204 § 2 – czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inną osobę (sutenerstwo) oraz Art. 258 § 1 – branie udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego.

Wizerunek i dane poszukiwanej widnieją na stronie policji od 2 września 2021 r. 31-latka jest nieuchwytna.

Anita Szudrawska jest dalej poszukiwana – potwierdziła w rozmowie z o2 starszy inspektor Zespołu Komunikacji Społecznej Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Anita Szudrawska ma jasne włosy oraz wzrost 161-165 cm. Grozi jej nawet 8 lat więzienia. Sprawa prowadzona jest przez wydział kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Osoby, które mogą przyczynić się do zlokalizowania kobiety są proszone o kontakt telefoniczny z KMP Łomża Wydział Kryminalny: 48 85 670 23 05 lub email: dyzurny.kwp@bk.policja.gov.pl.
Źródło info i foto: o2.pl

Zaginięcie 14-letniej Nicole i 16-letniego Łukasza. Trwają poszukiwania

Policja z Bydgoszczy szuka dwójki zaginionych nastolatków – 14-letniej Nicole oraz 16-letniego Łukasza. Oboje zaginęli w tym mieście 10 maja, do tej pory nie nawiązali kontaktu z bliskimi.

„Jak wynika z informacji uzyskanych przez policjantów, zaginieni znają się i najprawdopodobniej oddalili się razem. Ostatni raz widziani byli na terenie Poznania we wtorek” – poinformowała mł. insp. Monika Chlebicz z Kujawsko-Pomorskiej Policji. Mundurowi udostępnili zdjęcia poszukiwanych nastolatków.

„14-letnia Nicole Baryła w chwili zaginięcia ubrana była z białą bluzę, niebieskie jeansy-dzwony, białe sportowe buty. Nastolatka ma 164 cm wzrostu i długie, proste włosy ciemny blond. Na zębach ma założony aparat ortodontyczny. Nosi charakterystyczne długie białe tipsy z czerwonymi serduszkami. Wygląd jej może wskazywać, iż jest osobą pełnoletnią” – wskazuje policja.

„16-letni Łukasz Furtak, mieszkaniec Osielska, ma 175-180 cm wzrostu, włosy ciemny blond krótkie z długą grzywką. Wszystkie osoby mogące przekazać informacje o miejscu pobytu nastolatków proszone są o kontakt z policjantami, pod nr tel. 47 751 11 60 lub 112” – podała kujawsko-pomorska policja. W poszukiwania zaangażowała się też społeczność „Zaginieni Cała Polska” na Facebooku.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Policja publikuje wizerunek poszukiwanego za zabójstwo na Nowym Świecie

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie dotyczące zabójstwa, do którego doszło w niedzielę na ul. Nowy Świat – poinformował komisarz Marcin Żurawski z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Dodał, że na stronie internetowej śródmiejskiej policji opublikowano wizerunek uczestnika zdarzenia, którego zarejestrowała kamera.

Komisarz Marcin Żurawski poinformował, że policjanci ze śródmiejskiego prowadzą postępowanie dotyczące zabójstwa, do którego doszło 8 maja na ul. Nowy Świat 28 w Warszawie.

– Wizerunek uczestnika zdarzenia zarejestrowała kamera. Mężczyzna z krótkimi, ciemnymi włosami, z widocznym zarostem tego dnia był ubrany w spodnie koloru czarnego, bluzę koloru czarnego z dwoma paskami koloru białego wzdłuż rękawów oraz buty koloru czarnego” – tłumaczył policjant.

Wskazał, że na stronie śródmiejskiej policji opublikowane zostały zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny.

– Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112 – zaapelował komisarz.

W poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz informowała, że w niedzielę wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa. – Zabezpieczono dokumenty oraz monitoring. W tej chwili śledczy go analizują – przekazała w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Jak zaznaczyła, postępowanie prowadzone jest w sprawie. – Trwają czynności dowodowe – dodała Skrzyniarz
Źródło info i foto: polsatnews.pl