Posts Tagged “16-letnia”

Policja, rodzina i przyjaciele poszukują 16-letniej Julii Joanny Kieraś. Dziewczyna zaginęła 4 listopada. 16-latka ostatni raz widziana była w Bełchatowie. Policja opublikowała zdjęcie zaginionej Julii Joanny Kieraś. Dziewczyna ma ok. 175 cm wzrostu, jest szczupła, ma długie brązowe włosy. W dniu zaginięcia była ubrana w białą kurtkę z kapturem, czarne leginsy i czarne buty sportowe. Wszyscy, którzy mają informacje o miejscu pobytu 16-latki proszeni są o kontakt z:

Zespołem ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Bełchatowie pod numerem tel. 44 635 52 85, 44635 52 88, lub całodobowo pod numerem 997.

Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Fundacji ITAKA
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Dolnośląska policja i bliscy poszukują 16-letniej Amandy Topol z Wrocławia. Dziewczyna wyszła z domu w piątek 10 listopada i do tej pory nie skontaktowała się z rodziną. Amanda Topol jest średniego wzrostu, ma niebieskie oczy oraz włosy farbowane na blond. Znakiem rozpoznawczym jest duży pieprzyk na prawym policzku. Kiedy wychodziła w piątkowy poranek z domu, miała na sobie różową kurtkę nazywaną “bomberką”.

- Dzień wcześniej córka się z nami pokłóciła. Możemy przypuszczać, że specjalnie nie chce wrócić do domu – mówi Aneta Topol w rozmowie z “Gazetą Wrocławską”.

Dodaje, że nastolatka nie ma przy sobie telefonu i nie można się z nią skontaktować. Rodzina prosi o pomoc każdego, kto może wskazać miejsce pobytu Amandy. Kontaktować można się z bliskimi 16-latki – tel. 886 515 853 albo z z najbliższą jednostką policji.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

18. lipca irackie wojsko zatrzymało w Mosulu 16-letnią Niemkę, która w ub. roku uciekła z domu, by przyłączyć się do ISIS. Linda W. ukrywała się w podziemnym tunelu. Towarzyszyły jej inne cudzoziemki, które podobnie jak ona dołączyły do grupy aby poślubić terrorystów. Za wspieranie ISIS grozi im kara śmierci.

Linda W. przeszła na islam za sprawą chłopaka, którego poznała w internecie. Stało się to po tym, jak jej rodzice wzięli rozwód. 16-latka nie potrafiła pogodzić się z ich rozstaniem i zaakceptować faktu, że jej matka spotyka się z innym mężczyzną. Po konwersji zmieniła imię na Mariam i zaczęła skrywać włosy pod chustą.

W ubiegłym roku nowy znajomy przekonał 16-latkę aby dołączyła do ISIS i uciekła z domu. Niedługo potem pochodząca z Pulsnitz uczennica wyjechała do Frankfurtu, skąd udała się do Turcji. Stamtąd przewieziono ją do Syria, a następnie do Iraku, gdzie poślubiła czeczeńskiego żołnierza ISIS. Mężczyzna został zabity podczas nalotu wojsk irackich na Mosul. Linda została natomiast ranna w nogę.

W chwili schwytania dziewczyna przechwalała się, że podobnie jak jej mąż, zabijała irackich żołnierzy. Przedstawiciele władz nie wiedzą, czy mówiła prawdę. Niemieccy dziennikarze dotarli do informacji, wedle których nastolatka należała do oddziału żeńskiej policji religijnej. Pilnowała, czy mieszkanki Mosulu przestrzegają zasad prawa szariatu.

Jeżeli władze Iraku nie zgodzą się na ekstradycję do Niemiec, uczennica zostanie prawdopodobnie skazana na karę śmierci. Wykonanie wyroku nastąpi w chwili, gdy skończy 22 lata. Po przewiezieniu do Bagdadu, Linda ze łzami w oczach mówiła, że jedyne czego pragnie to powrót do domu i spotkanie z rodzicami – Chcę tylko stąd uciec, uciec od wojny, od broni i hałasu. Chcę wrócić do mojej rodziny – powiedziała niemieckim dziennikarzom.

Jeden z żołnierzy, który brał udział w jej schwytaniu, powiedział natomiast, że w jego opinii Linda wcale nie żałuje swoich czynów. Podkreślił jednak, że dziewczyna sprawia wrażenie osoby, której wyprano mózg.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Jak podaje „The Sun” – irackie wojska zatrzymały 16-letnią Lindę W. Pochodząca Pulsnitz, niedaleko Drezna, nastolatka w ubiegłym roku uciekła z domu. Miała udać się do Turcji, a stamtąd do Syrii, gdzie przyłączyła się do ISIS. Nie wiadomo, co działo się z nią później ani jak przedostała się do Mosulu.

Niemieckie służby nie potwierdziły jeszcze, czy kobieta, której zdjęcie otrzymali od irackiego wojska jest zaginioną Lindą W. Nieoficjalnie mówi się jednak, że to właśnie ona. Przed ucieczką z domu, nastolatka przeszła na islam i zmieniła imię na Mariam. Niedługo potem zaczęła interesować się ekstremizmem i dołączyła do ISIS. Z Frankfurtu udała się do Turcji, a następnie do Syrii.

Znajomi ze szkoły zeznali, że Linda zaczęła fascynować się islamem za sprawą chłopaka, którego poznała w internecie. Mężczyzna był prawdopodobnie rekruterem terrorystów i zajmował się ściąganiem do Syrii kandydatek na żony dla nich.

Jak informują niemieckie media, Lindę, schwytano zaraz po wyzwoleniu Mosulu. Przebywała wraz z innymi kobietami, które były żonami terrorystów. Wśród nich znalazły się obywatelki Kanady, Czeczenii, Rosji oraz Turcji. Grupa ukrywała się w podziemnym tunelu. Wszystkie uciekinierki miały na sobie pasy szahida i pistolety maszynowe.

9 lipca premier Iraku Hajder al-Abadi, ogłosił zwycięstwo nad siłami Państwa Islamskiego w Mosulu. W 2014 roku dżihadyści opanowali miasto i mianowali je stolicą swojego kalifatu.

Walki o Mosul, które położyły kres trzyletniemu panowaniu dżihadystów w mieście, trwały osiem miesięcy i znaczną część zabudowy zamieniły w ruiny. Tysiące mieszkańców zginęły, a blisko milion musiało uciekać z miasta. ONZ szacuje koszt odbudowy podstawowej infrastruktury na ponad miliard dolarów.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Trwają poszukiwania 16-letniej Sary Matoszko. Dziewczyna zaginęła 24 maja. Około godziny 18. wyszła z domu przy ul. 30-lecia PRL w Suwałkach i do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zaginiona ma 160 cm wzrostu, waży około 55 kg. Jest średniej budowy ciała, ma okrągłą twarz, ciemnobrązowe oczy i czarne, farbowane włosy za ramiona (mogą być upięte w kucyk na czubku głowy).

Z cech szczególnych 16-latka ma tatuaże: na lewej łopatce – “słońce”, na brzuchu – “kluczyk” oraz napis (chiński wyraz) na prawej łydce. W chwili zaginięcia ubrana była w ciemnogranatowe spodnie jeansy, szarą koszulkę typu tunika, szarą szwedkę z różowymi pasami na rękawach, sportowe buty. Posiadała torebkę damską koloru ecru.

Suwalska policja prosi wszystkie osoby, które widziały zaginioną lub mogą pomóc w ustaleniu miejsca jej pobytu o kontakt pod numerem telefonu 87 564 15 71 lub 87 564 15 48 bądź z najbliższą jednostką Policji – telefon 997 lub komórkowy 112.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Od niedzieli rodzina nie ma kontaktu z nastoletnią Sandrą Stefek z Radlina. Policja opublikowała jej wizerunek i prosi o przekazanie informacji, mogących przysłużyć się do jej odnalezienia. 16-latka z Radlina (woj. śląskie) wyszła z domu w niedzielę ok. godziny 14. Miała udać się do swojej matki. Nie dotarła jednak do niej. Od tego czasu dziewczyna nie wróciła. Rodzina nie ma z nią kontaktu.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionej dziewczyny lub posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z KPP w Wodzisławiu Śląskim – tel. 32 453-72-55, 32 453-72-85 lub najbliższą jednostką policji pod nr 997 i 112. Policjanci z Wodzisławia Śląskiego opublikowali zdjęcie Sandry.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Francuskie służby udaremniły atak terrorystyczny. Trzem zatrzymanym w ubiegły piątek osobom, w tym 16-letniej dziewczynie, postawiono zarzut przygotowywania zamachu i udziału w grupie terrorystycznej – podaje AFP. W ocenie władz atak mógł zostać przeprowadzony w najbliższych dniach. W piątek policja zatrzymała 20-letniego Thomasa Saureta, jego 16-letnią partnerkę o imieniu Sarah i 33-letniego Malika Hammamiego. We wtorek potencjalni zamachowcy usłyszeli zarzut przygotowywania zamachu i udziału w grupie terrorystycznej.

Thomas Sauret i jego nieletnia dziewczyna zostali ponadto oskarżeni o skonstruowanie i posiadania materiałów wybuchowych. Grupę niedoszłych zamachowców namierzono przed paroma tygodniami, kiedy używali programu służącego do komunikacji między dżihadystami. Policja wkroczyła do akcji, kiedy 16-letnia Sarah przysięgła wierność Państwu Islamskiemu w mediach społecznościowych.

Wieża Eiffla na celowniku

Młoda dziewczyna i jej chłopak, którzy wcześniej przeszli na islam, kupili środki chemiczne, służące do skonstruowania materiału wybuchowego. Policja zabezpieczyła 71 gramów niebezpiecznych substancji w ich mieszkaniu w Montpellier. W ocenie władz stopień organizacji zamachu był bardzo zaawansowany i atak mógł nastąpić w najbliższych dniach.

Policja przeszukała komputer i telefony zabezpieczone w mieszkaniu pary. Ze znalezionych w nich informacji wynika, że jednym z celów niedoszłych zamachowców mogły być zatłoczone okolice Wieży Eiffla. Według dotychczasowych ustaleń, Thomas Sauret miał planować zamach samobójczy. Wcześniej jego partnerka miała bezpiecznie przedostać się do stref kontrolowanych przez dżihadystów w Syrii i Iraku.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci informują o zaginięciu nastolatki z Opola. Paulina Przybylska wyszła z placówki wychowawczej i nie wróciła. Dziewczyna ma 16 lat, mierzy 165 cm wzrostu. Jest szczupła, ma jasne włosy za ramiona i zielone oczy. W dniu zaginięcia była ubrana w czarną kurtkę, ciemne spodnie i białe adidasy.

Policja ustaliła, że zaginiona siódmego stycznia wyszła z jednej z placówek wychowawczych przy ul. Krakowskiej, do tej pory nie powróciła i nie nawiązała kontaktu z opiekunami. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Pauliny Przybylskiej, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem I Policji w Opolu tel. 77 422 35 50 bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 lub 112 z telefonów komórkowych.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Sosnowca poszukują zaginionej szesnastoletniej Magdaleny Korzus. Dziewczyna wyszła z domu 2 listopada i do tej pory nie wróciła. Magdalena Korzus w dniu 2 listopada około godziny 9.30 wyszła z mieszkania w Sosnowcu i do chwili obecnej nie powróciła.

Ma 176 cm wzrostu, waży 73 kg. Ma czarne, długie włosy, zielone oczy, owalną twarz. Jej znaki szczególne to 10 cm blizna po ranie ciętej przy kości piszczelowej na prawej nodze. Na twarzy na lewym policzku ma pieprzyk.

W momencie zaginięcia miała na sobie buty sportowe firmy Victory w kolorze czarnym z białą podeszwą, czarne getry, kurtkę do pasa z kapturem w kolorze metalicznym, brązowy, wełniany szal i torebkę typu listonosz w kolorze czarnym z napisem adidas.

Osoby posiadające informacje o zaginionej, proszone są o kontakt z Zespołem Poszukiwań KMP w Sosnowcu tel. 32 2961 307, 32 2961 226, 32 2961330, z Dyżurnym Jednostki pod nr tel. 32 2961 200, 32 2961 255 lub najbliższą jednostką policji.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

16-latka z miasta Omaha w amerykańskim stanie Nebraska urodziła we własnej sypialni wcześniaka. Następnie wyrzuciła go z okna na drugim piętrze. Noworodek nie przeżył upadku. Dziewczyna będzie odpowiadała przed sądem jak dorosła. Usłyszy zarzut znęcania się nad dzieckiem ze skutkiem śmiertelnym. 16-letnia Antonia Lopez przebywa teraz w Centrum dla Nieletnich hrabstwa Douglas – zakładzie zamkniętym dla młodocianych przestępców. Zarzut, wraz z decyzją o sądzeniu jej jak dorosłej, ma usłyszeć w tym tygodniu.

Informacje o płci noworodka oraz o tym, jak zaawansowana była ciąża, gdy nastąpił poród, nie zostały przekazane opinii publicznej. Wiadomo jedynie, że dziecko nie urodziło się martwe. Potwierdził to prokurator hrabstwa Douglas, Don Kleine.

Ratownicy medyczni podali natomiast, że kiedy wieźli noworodka do pobliskiego Centrum Medycznego Uniwersytetu Creighton, ten już nie dawał znaków życia. Lekarze w szpitalu oficjalnie stwierdzili jego śmierć.

Prosiła o przysługę i auto

Poród zaczął się we wtorek przed świtem. Nie wiadomo dokładnie, o której godzinie dziecko przyszło na świat. O 3:40 nad ranem Lopez zamieściła na Facebooku wpis o treści “Kto mógłby wyświadczyć mi olbrzymią przysługę i ma samochód?”. Tekstowi towarzyszyły trzy zapłakane “buźki”. Gdy wydało się, w jakich okolicznościach powstał wpis, większość internautów zareagowała gniewem.

W jakimś momencie Lopez wyrzuciła nowo narodzone dziecko przez okno, potem opowiedziała własnej matce o tym, co zrobiła. Kobieta znalazła noworodka w trawie. To ona zadzwoniła na numer alarmowy 911 – było to po mniej więcej 30 minutach od facebookowego wpisu córki. Do czasu przybycia policji i ratowników medycznych matka Antonii próbowała przeprowadzać reanimację jej dziecka. Dokładne okoliczności śmierci dziecka będą znane po sekcji zwłok. Jak zastrzegają śledczy, nie nastąpi to wcześniej niż za kilka dni.

Antonia Lopez miała już w przeszłości zatarg z prawem. Rok temu wraz z koleżanką zostały przyłapane na kradzieży futerałów na telefony komórkowe w sklepie Walmart w Omaha. Na pół roku została oddana pod nadzór kuratora.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »