Mysłowice: Poszukiwany oszust, który działał metodą „na policjanta”

Policja z Mysłowic poszukuje mężczyzny, który podszywał się pod funkcjonariusza policji, aby wyłudzić pieniądze. Komenda Miejska opublikowała jego wizerunek. Rozpoznajesz go?

Mężczyzna, którego wizerunek publikuje mysłowicka policja, oszukał metodą „na policjanta” mieszkankę Mysłowic 18 marca tego roku. Do tej pory uniknął odpowiedzialności za swoje czyny, dlatego funkcjonariusze stworzyli portret pamięciowy mężczyzny. Poniżej szczegółowe informacje na temat jego wyglądu.

wiek z wyglądu: ok. 26-30 lat;

wzrost: ok. 175-180cm;

sylwetka: szczupła;

kształt twarzy: owalny;

cera: normalna;

czoło: średniej wysokości, średniej szerokości;

włosy: bardzo krótkie, proste, zaczesane na czoło, koloru brunatnego;

oczy: ciemne, szerokie;

nos: wąski, średniej długości;

cechy charakterystyczne: po lewej stronie w dolnej części okolicy policzkowej trądzik i plamy koloru różowego.

Kiedy 18 marca ten mężczyzna dokonał oszustwa, był ubrany w kurtkę sportową koloru ciemnego zapinaną na suwak, jeansowe, niebieskie spodnie i czarne buty z bordowymi elementami.

– Osoby, które mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości mężczyzny proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym mysłowickiej komendy pod nr telefonu 32 3173 200 lub bezpośrednio z Wydziałem Kryminalnym pod nr telefonu 32 3173 280, email: kryminalny@myslowice.ka.policja.gov.pl – apeluje mysłowicka policja.
Źródło info i foto: se.pl

Portret pamięciowy mężczyzny podejrzanego o brutalny napad na 16-latkę w Tczewie

Policja opublikowała portret mężczyzny podejrzewanego o brutalny napad w Tczewie. Napastnik pociął nożem 16-latkę i ukradł jej torebkę. Nastolatka leży w szpitalu, jej stan jest stabilny. Podejrzewany zadał dziewczynie aż 7 ciosów nożem; ranił ją w szyję, tułów i ręce. Do napadu doszło w pobliżu ulicy Nowej, w miejscu, w którym nie ma kamer miejskiego monitoringu.

Napastnik – jak informuje policja – ma 25-27 lat. Jest szczupły, ma 175 – 180 cm wzrostu. Podczas napadu ubrany był w ciemną kurtkę i spodnie, na głowie miał białą czapkę.

RYSOPIS
Kształt twarzy: owalny
Cera: normalna
Wiek: 25-27
Brwi: kształtu prostego, średniej szerokości, uniesione ku górze, umiejscowione średnio wysoko nad oczami, średnio szeroko rozstawione
Oczy: średniej wielkości, średnio szeroko rozstawione, ustawienie szpary poziome
Nos: długi, średniej szerokości, prosty, koniec nosa ustawiony poziomo
Usta: średniej grubości, dość krótkie, szpara ust kształtu falistego
Broda: średniej wielkości, kształtu owalnego
Małżowiny uszne: średniej wielkość, przylegające
Wzrost: 175-180
Sylwetka; szczupła
Żródło info i foto: RMF24.pl

Poszukiwany oszust

Mężczyzna wraz ze wspólnikami w sierpniu zeszłego roku założył rachunek w banku przy pomocy fałszywego dowodu i na fikcyjną firmę. Bank udostępnił „biznesmenowi” możliwość korzystania z tzw. wrzutni, czyli okienka, w którym można zostawiać gotówkę, gdy bank jest nieczynny. Oszust zadeklarował wpłatę 1,5 mln euro, ale zamiast banknotów wrzucił do okienka ścinki papieru. Kiedy pieniądze pojawiły się na koncie, oszust kupił za nie złoto warte 4,5 miliona złotych. Zanim ktokolwiek zorientował się, co się stało, złodziej i złoto rozpłynęli się w powietrzu. Poszukiwany mężczyzna nagrany przez kamerę umieszczoną we wrzutni ma ok. 40-45 lat, 175-180 cm wzrostu i ciemne włosy. Jest krępej budowy ciała. Żródło info i foto: se.pl