Zaginął 25-letni Łukasz Kaczyński

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie poszukują zaginionego 25-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna w czwartek około godziny 12 wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania. Nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną, ani ze znajomymi. Mężczyzna jest głuchoniemy.

Zaginiony to:

Łukasz Kaczyński, lat 25, Zambrów

Rysopis: wzrost około 180 cm, waga 90 kg., krępej budowy ciała, włosy krótkie ciemny blond, twarz owalna, cera śniada.

Ubrany był: w niebieską kurtkę, czarne dresowe spodnie i czarne sportowe buty.

Mężczyzna jest głuchoniemy, czyta z ruchu warg, posługuje się językiem migowym.

Prosimy wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub mogą pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu o kontakt telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Zambrowie, pod nr tel. (086) 474 19 00, bądź z najbliższą jednostką Policji pod numerem komórkowym 112.
Źródło info i foto: se.pl

Zaginął 23-letni Maciej Paweł Piotrowski

Fundacja ITAKA szuka Macieja Pawła Piotrowskiego. 23-latek zaginął w pomorskiej miejscowości Opalenie pod Tczewem pod koniec października. Zaginął Maciej Paweł Piotrowski. Ostatni raz był widziany 29 października w Opaleniu. Fundacja ITAKA wespół z policją poszukują mężczyzny. Mężczyzna ma 23 lata, 180 cm wzrostu, szare oczy. Nie podano elementów ubioru zaginionego.

Ktokolwiek widział zaginionego lub ma jakiekolwiek informacje o jego losie, proszony jest o kontakt z Fundacją ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod numerem 22 654 70 70 – FUNDACJA ITAKA

Można również napisać w tej sprawie do ITAKI maila: itaka@zaginieni.pl. Fundacja gwarantuje dyskrecję informatorom.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Sopot. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny podejrzanego o gwałt na Norweżce w lipcu 2017 roku

Policja z Sopotu oraz prokuratura upubliczniły wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z gwałtem, do którego doszło w jednym z hoteli w kurorcie w lipcu 2017 roku. Ofiarą przestępstwa padła obywatelka Norwegii. Mężczyzna, którego wizerunek upubliczniono, może mieć związek ze sprawą gwałtu. Zdarzenie miało miejsce w lipcu 2017 roku w jednym z hoteli w Sopocie, a pokrzywdzoną jest obywatelka Norwegii.

Sopot. Gwałt w hotelu. Policja publikuje wizerunek

Oficer prasowa sopockiej policji Lucyna Rekowska odmówiła szczegółowych informacji. Podała jedynie, że dotychczas w postępowaniu prowadzonym przez sopocką policję pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Rejonowej zbadano zabezpieczone ślady, przesłuchano świadków, przeanalizowano zabezpieczone zapisy monitoringów z różnych miejsc w mieście i pozyskano materiały w ramach międzynarodowej pomocy prawnej.

Według śledczych, związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek upubliczniono we wtorek. Rekowska powiedziała, że liczący około 180 cm wzrostu mężczyzna w chwili zdarzenia miał około 25 lat, był szczupłej budowy ciała, miał krótkie ciemne włosy i jasną karnację. Policja prosi wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości albo miejsca pobytu, o kontakt z Komendą Miejską Policji w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112A.

Informacje można przekazać telefonicznie dzwoniąc pod numery (58) 521 62 22 (całodobowo), (58) 521 62 83 (sekretariat wydziału dochodzeniowo-śledczego), (58) 521 62 30 (prowadzący sprawę) lub zgłaszając się do Prokuratury Rejonowej w Sopocie przy ul. A. Grottgera 3-5, tel. (58) 551 09 22 albo do najbliższej jednostki policji.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Wciąż trwają poszukiwania 42-latka. Jest uzbrojony

Policjanci z Biłgoraja na Lubelszczyźnie wznowili poszukiwania chorego psychicznie 42-latka, który wczoraj uzbrojony w siekierę i widły uciekł przed funkcjonariuszami do lasu. Mimo użycia dronów od wczoraj wciąż nie udało się go odnaleźć. Mężczyzna jest bardzo niebezpieczny. Ma przy sobie również agresywnego psa – owczarka niemieckiego.

Policjanci proszą, żeby w razie spotkania z 42-latkiem nie próbować do niego podchodzić, czy zatrzymywać, ale natychmiast zawiadomić służby. Mężczyzna jest bardzo niebezpieczny. Wielokrotnie przebywał na leczeniu psychiatrycznym w zakładach zamkniętych. Prawdopodobnie przestał brać leki, dzięki którym mógł funkcjonować poza szpitalem. 42-latek przemieszcza się lasem, prawdopodobnie w kierunku Podkarpacia.

Rysopis zbiega

Mężczyzna ma około 180 cm wzrostu, waży około 100 kg, jest krępy, włosy krótkie siwiejące, ubrany w granatową koszulę i jeansy. Może mieć obrażenia lewej nogi.

Sobotnia interwencja policji

Wczoraj rano rodzina wezwała policję, do awanturującego się domownika.

Funkcjonariusze próbowali obezwładnić mężczyznę, ale ten najpierw poszczuł ich owczarkiem niemieckim, a potem zaczął atakować siekierą i widłami. Wybił też szybę w radiowozie. Policjanci użyli paralizatora i oddali strzały ostrzegawcze. Wtedy napastnik uciekł do lasu sąsiadującego z posesją, na której stoi jego dom.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zaginął 30-letni Pablo Alonso Suarez

Pablo Alonso Suarez zaginął w miejscowości Ogardy w województwie lubuskim. W poniedziałek wieczorem mężczyzna wyszedł na spacer z psem. Jednak do domu wróciło tylko zwierzę. Z 30-latkiem nie ma kontaktu, nie ma też śladu po nim. Poszukiwania prowadzi policja i straż pożarna. Służby nie wykluczają żadnego scenariusza – podaje Onet.

Policja w Strzelcach Krajeńskich dostała zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny już w poniedziałkową noc. Palbo Alonso Suarez wyszedł na spacer z psem o godzinie 22.30. Po pewnym czasie do domu wrócił sznaucer miniaturka, a 30-latek przepadł bez wieści. Hiszpan nie mieszka na stałe w Polsce, przyjechał tu w odwiedziny ze swoją znajomą. Razem na stałe mieszkają w Hiszpanii.

Onet podaje, jak wiele sił zaangażowało się w poszukiwania 30-latka: – Z naszej jednostki w poszukiwania zaangażowani są wszyscy policjanci. W akcji biorą udział także mundurowi z oddziału prewencji komendy wojewódzkiej, są też strażacy i służby leśne. Na miejsce skierowane także helikopter – mówi portalowi mł. asp. Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Pablo Alonso Suarez ma 180 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała, ma aparat ortodontyczny. 30-latek jest ubrany w białą kurtkę z czarnym zamkiem z kieszeniami u góry, w białą koszulkę z krótkim rękawem (z nadrukowanymi bananami), krótkie, białe spodenki i czarno-niebieskie trampki. Ma czarny zegarek.

Osoby, które mogą mieć informację o zaginionym mężczyźnie, proszone są o kontakt z KPP w Strzelcach Kraj tel. 095 76 30 811,. pod numerem telefonu 997 lub 112.
Źródło info i foto: wp.pl

Zaginął 20-letni Adrian Dudka

Policjanci z Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) poszukują 20-letniego Adriana Dudka. Mężczyzna ostatni raz był widziany 22 grudnia i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z najbliższymi. Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje o 20-latku. W dniu 22 grudnia w Brodnicy zaginął 20-letni Adrian Dudek. Wyszedł ok. godz. 22 ze swojego mieszkania przy ulicy 700-lecia. Po wyjściu z domu, chłopak oddalił się w nieznanym kierunku, do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Adrian ma 180 cm wzrostu, ma średnią sylwetkę, włosy krótkie ciemne, proste, brodę średniej długości, nos prosty (szerokie nozdrza), uszy normalne przylegające i pełne uzębienie.

Na prawym boku posiada znamię w postaci ciemnej plamy o wielkości około 20 centymetrów. W dniu zaginięcia był ubrany w kurtkę moro w jasnych kolorach, bez kaptura, czarną bluzę z kapturem i czarne spodnie dresowe. Policjanci szczególnie apelują do właścicieli ogródków działkowych aby sprawdzili swoje domki letniskowe, altany i pomieszczenia gospodarcze za zaginionym.

Wszystkie osoby, które widziały, w którym kierunku oddalił się Adrian Dudek, jak również te osoby, które znają miejsce pobytu 20-latka, proszone są o pilny kontakt z najbliższą jednostką Policji pod numerami tel. 112 lub 997.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Trwają poszukiwania 17-letniej Otylii

Krakowska policja prowadzi poszukiwania 17-letniej Otylii Łazarz. Nastolatka ostatni raz była widziana 11 czerwca w rejonie os. Centrum B. 17-latka ma ok. 180 cm wzrostu, jest szczupła. Ma niebieskie oczy i blond włosy do szyi. W dniu zaginięcia ubrana była w białe krótkie spodenki, bordową bluzkę i zielone adidasy.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje o zaginionej, proszone są o kontakt z VIII Komisariatem Policji w Krakowie: tel. 12 61-52-910, 112 lub 997.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Tychy: Tak wyglądał sprawca napadu na dziewczynę z 11 stycznia. Jest portret pamięciowy poszukiwanego

Tak wyglądał, napadł na dziewczynkę w klatce schodowej w Tychach 11 stycznia – podaje policja. Jest poszukiwany. Policja publikuje portret pamięciowy oraz rysopis mężczyzny, który jest podejrzewany o przestępstwo z artykułu 200 paragraf 4 kodeksu karnego, czyli czyn pedofilski.

Mężczyzna w wieku około 30-40 lat 11 stycznia przy ul. Dąbrowskiego w Tychach dokonał, jak podaje policja, „innej czynności seksualnej na małoletniej”. Do przestępstwa doszło w klatce schodowej bloku. – Dziewczynka ma dziewięć lat. Została już przesłuchana – mówi Barbara Kołodziejczyk, rzeczniczka tyskiej policji. Dla dobra śledztwa policjanci nie ujawniają, czy byli świadkowie tego zdarzenia. Podejrzewany ma około 180 cm wzrostu. Jest szczupły. W chwili przestępstwa miał na głowie lekko widoczne wybijające się ciemne włosy, a na twarzy bardzo mały zarost (w rejonie żuchwy).

Ubrany był w granatową bluzę i granatowe dżinsy oraz sportowe buty z czerwonymi sznurówkami. Przez ramię przewieszoną miał torbę koloru czarnego z napisem koloru białego NIKE. Charakterystyczna cecha: blizna na czole o długości dwóch – czterech centymetrów.

Katowice – też w klatce schodowej

Do podobnego zdarzenia doszło 18 stycznia w Katowicach na osiedlu Tysiąclecia. Tam mężczyzna wszedł za 14-latką do bloku, potem do windy,. wysiadł za nią na jej piętrze i chwycił za twarz. Na szczęście wyrwała się i uciekła. On też uciekł, ale podejrzewanego zarejestrowała kamera monitoringu. Wciąż jest poszukiwany.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Zaginął 80-letni Karol Apostel

18 grudnia około godziny 9 zaginął w Zabrzu 80-letni mężczyzna. Ostatni raz widziano go w okolicy przystanku autobusowego, w pobliżu jego mieszkania. Fundacja Itaka apeluje o pomoc. Karol Apostel ma około 180 cm wzrostu, jest szczupły. 18 grudnia był ubrany w jasną kurtkę, żółtą bluzę z wizerunkiem miśka, jeansy, niebieskie, sportowe buty i czapkę dżokejkę z logo Borussia Menchengladbach.

Na przedramieniu ma tatuaż z wizerunkiem kobiety. Zaignał w Zabrzu w województwie śląskim. Ostatni raz był widziany rzy ulicy Jordana 71. 80-latek może pilnie potrzebować pomocy.

Wszelkie informacje na temat zaginionego można kierować do Komendy Miejskiej Policji, na nr tel. 32 277 92 85, 997 lub email: kryminalny@zabrze.kmp.gov.pl
Źródło info i foto: wp.pl

Trwają poszukiwania 12-latka i jego matki

Policja w Gdyni Karwinach poszukuje zaginionych Marty Świątkowskiej i jej syna Przemysława. Ostatni raz widziani byli dzisiaj około południa w Gdyni przy ul. Gedymina. Wszystkie osoby, które mogłyby udzielić informacji na temat miejsca pobytu osób zaginionych proszone są o pomoc. Przemysław ma 12 lat, 148 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma krótkie ciemne włosy. Chłopiec nie mówi wyraźnie. W chwili zaginięcia ubrany był w jasne dresowe spodnie koloru szarego, jasną popielatą koszulkę z krótkim rękawem. Miał sportowe, granatowe buty.

Marta Świątkowska ma 38-lat, około 180 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała. W chwili zaginięcia ubrana była w różowy sweter, miała beżowy sweter i sportowe obuwie.

Wszystkie osoby, które mogłyby udzielić informacji na temat miejsca pobytu osób zaginionych proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z najbliższą jednostką policji. Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu poszukiwanych osób można również zgłaszać bezpośrednio do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Gdyni Karwinach pod numer 58 66 21 455 lub pod numer alarmowy 997, 112.
Źródło info i foto: RMF24.pl