Posts Tagged “19-letni”

Francuska prokuratura ustaliła tożsamość jednego z dwóch napastników, którzy zaatakowali rano kościół w Normandii na północy Francji i zabili księdza. To 19-letni Adel Kermiche urodzony we Francji, znany służbom jako dżihadysta. Prokurator ds. antyterroryzmu Francois Molins poinformował na konferencji prasowej, że tożsamość drugiego napastnika nie jest jeszcze znana.

Molins potwierdził wcześniejsze doniesienia mediów, że Adel Kermiche usiłował w ubiegłym roku przedostać się do Syrii, a po jego powrocie do Francji w maju postawiono mu zarzuty przynależności do organizacji terrorystycznej i umieszczono w areszcie. W marcu areszt zamieniono warunkowo na areszt domowy, z obowiązkiem noszenia bransoletki elektronicznej. Miał zgodę na opuszczanie mieszkania na kilka godzin dziennie.

Kermiche próbował dostać się do Syrii dwukrotnie. Raz został zatrzymany w Niemczech, a drugi raz poleciał przez Szwajcarię do Turcji, gdzie został zatrzymany. Tureckie władze wydaliły go do Szwajcarii, skąd został odesłany do Francji.

“Dwa miesiące temu powiedział >>rozwalę kościół<<"

W jego rodzinnym miasteczku Saint-Etienne-de-Rouvray, gdzie razem ze wspólnikiem dokonał ataku, z ust mieszkańców padają o 19-latku sprzeczne opinie. Jeden z rozmówców radia RTL twierdził, że wielokrotnie w rozmowach mówił on o islamie i snuł plany podobnych zamachów.

- Dwa miesiące temu powiedział mi: rozwalę kościół, ale mu nie uwierzyłem – opowiadał młody rozmówca RTL. Inna osoba, która go znała, mówiła z kolei radiu, że niczym się nie wyróżniał "a to, co zrobił, nie ma nic wspólnego z islamem". Cytowany przez AFP sąsiad, codziennie uczęszczający do miejscowego meczetu, twierdzi, że nigdy go tam nie widział.

Dwóch dżihadystów zaatakowało we wtorek kościół w Saint-Etienne-de-Rouvray. Uzbrojeni w noże napastnicy brutalnie zabili księdza oraz ranili poważnie inną osobę, która walczy o życie w szpitalu. Policja zastrzeliła obu napastników. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.
Żródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Izraelska nastolatka została śmiertelnie raniona nożem w żydowskim osiedlu w okupowanej części Zachodniego Brzegu Jordanu. Napastnik zaatakował 13-letnią Hallel Yaffę Ariel w czwartek, kiedy spała w rodzinnym domu. Do zabójstwa doszło w osiedlu Kiryat Arba. Ranny został jeden z ochroniarzy kompleksu. Jego koledzy zastrzelili napastnika.

Palestyńskie ministerstwo zdrowia ustaliło, że był nim 19-letni Mohammed Tarayreh, mieszkaniec pobliskiego miasta Bani Naim pod Hebronem. Hallel Yaffa Ariel została kilkakrotnie ugodzona nożem. W stanie krytycznym trafiła do szpitala w Jerozolimie. Zmarła wkrótce potem. Hallel Yaffa Ariel została kilkakrotnie ugodzona nożem. W stanie krytycznym trafiła do szpitala w Jerozolimie. Zmarła wkrótce potem. Lekarze walczą o życie 30-letniego ochroniarza, ranionego nożem i strzałami z broni palnej. Izraelscy żołnierze otrzymali rozkaz zburzenia domu Tarayreha. Premier kraju Benjamin Netanyahu potępił atak w specjalnym oświadczeniu.

Liczba izraelskich ofiar ataków wzrosła od października do 34. W tym samym czasie zginęło ponad 200 Palestyńczyków, jak twierdzi Izrael – w większej części napastników.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Osobliwie miał spędzać urlop w Polsce 19-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie czterech samochodów w Juracie (woj. pomorskie). Właściciele wycenili straty na ponad 340 tys. zł. Po otrzymaniu zgłoszeń policja zabezpieczyła ślady przestępstwa. Funkcjonariusze przejrzeli również zapisy z monitoringu. W ten sposób wytypowano sprawcę. Najpewniej to 19-letni obywatel Niemiec, który przyjechał do rodziny nad morze.

Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu i przewieziony do aresztu. Policjanci prowadzący sprawę wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu na 3 miesiące. 19-latek usłyszy zarzut podpalenia samochodów. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności oraz dotkliwa kara finansowa.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Michael Sandford, 19-letni obywatel Wielkiej Brytanii został oskarżony o próbę zabicia Donalda Trumpa, niemal pewnego kandydata Republikanów na prezydenta USA – poinformowały źródła sądowe w Las Vegas. Młody mężczyzna został aresztowany w sobotę, gdy podczas wiecu wyborczego Trumpa próbował odebrać pistolet agentowi ochrony.

Podczas przesłuchania 19-latek powiedział, że przyjechał do Las Vegas, by zabić Trumpa. Przyznał, że dzień przed wiecem odwiedził strzelnicę, bo chciał się nauczyć strzelać. Zamach na kontrowersyjnego miliardera planował od blisko roku.

Brytyjczyk powiedział śledczym, że gdyby nie powiodło mu się w Las Vegas, planował podjąć próbę zabicia Trumpa podczas jego kolejnego wiecu, w Phoenix w stanie Arizona. Mężczyzna przyjechał do Las Vegas z Kalifornii, ale – jak podały amerykańskie media – od półtora roku mieszkał w miejscowości Hoboken w stanie New Jersey.

Sędzia nie zgodził się na zwolnienie Brytyjczyka z aresztu za kaucją. Uznał bowiem, że 19-latek stanowi potencjalne zagrożenie, a także ze względu na ryzyko jego ucieczki. Według dziennika “Las Vegas Review-Journal”, powołującego się na źródła sądowe, Sandford cierpi na autyzm. Nigdzie nie pracował, mieszkał w swoim samochodzie i przebywał w USA nielegalnie.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

19-letni obywatel Wielkiej Brytanii został oskarżony o próbę zabicia Donalda Trumpa, niemal pewnego kandydata Republikanów na prezydenta USA – poinformowały źródła sądowe w Las Vegas. Michael Sandford został aresztowany w sobotę, gdy podczas wiecu wyborczego Trumpa w Las Vegas w stanie Nevada próbował odebrać pistolet agentowi ochrony.

Podczas przesłuchania powiedział, że przyjechał do Las Vegas, by zabić Trumpa. Poinformował, że dzień przed wiecem odwiedził strzelnicę, gdyż chciał się nauczyć strzelać. Przyznał, że wówczas po raz pierwszy w życiu trzymał w dłoniach pistolet.

Zamach na kontrowersyjnego miliardera planował od blisko roku. Brytyjczyk powiedział śledczym, że w przypadku niepowodzenia w Las Vegas, planował podjąć próbę zabicia Trumpa podczas jego kolejnego wiecu, w Phoenix w stanie Arizona. Zapewnił śledczych, że gdyby odzyskał wolność, to znowu spróbowałby zabić miliardera.

Sandford przyjechał do Las Vegas z Kalifornii, ale – jak podały amerykańskie media – przez ostatnie miesiące mieszkał w miejscowości Hoboken w stanie New Jersey.

Sędzia nie zgodził się na zwolnienie Brytyjczyka z aresztu za kaucją, gdyż uznał, że 19-latek stanowi potencjalne zagrożenie, a także ze względu na ryzyko jego ucieczki. Według dziennika “Las Vegas Review-Journal”, powołującego się na źródła sądowe, Sandford cierpi na autyzm. Nigdzie nie pracował, mieszkał w swoim samochodzie i przebywał w USA nielegalnie.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Zakończyła się rozprawa apelacyjna w sprawie zbrodni w Rakowiskach pod Białą Podlaską. Jeszcze dziś Sąd Apelacyjny w Lublinie ma wydać prawomocny wyrok – informuje reporter RMF FM Krzysztof Kot. W grudniu ub. roku 18-letni Kamil N. i 19-letnia Zuzanna M. zostali skazani na kary po 25 lat więzienia za zabójstwo rodziców chłopaka w grudniu 2014 r. w Rakowiskach. W grudniu sąd orzekł również, że Kamil N. i Zuzanna M. o warunkowe zwolnienie mogą się starać po odbyciu 20 lat kary. Jak donosi nasz dziennikarz, Kamil N. i Zuzanna M. nie zostali dziś doprowadzeni do sądu.

Obrońcy kwestionowali opinie biegłych psychologów, z których wynikało, że Kamil N. i Zuzanna M. są trwale zdemoralizowani. Utrzymywali, że oboje są młodociani i nie można ich skazywać na tak wysoką karę.

Jak relacjonuje Krzysztof Kot, obrońcy wzajemnie też próbowali przerzucać winę za zbrodnię między Kamilem N. i Zuzanną M. Z kolei prokurator domagała się dożywocia dla obojga. Argumentowała, że okazanie skruchy, pozytywne opinie środowiskowe, czy przyznanie się do winy to linia obrony, zupełnie oczywista w takiej sytuacji.

Ogłoszenie wyroku ma nastąpić około godz. 14.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja w Łomży prosi o pomoc w odnalezieniu 19-letniego Mateusza Szabłowskiego. Chłopak wyszedł z domu 8 marca, koło godz. 10 i do tej pory nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. Mateusz Szabłowski wyszedł z domu ok. godziny 10 i prawdopodobnie wyjechał do miejscowości Mikołajki w województwie warmińsko-mazurskim. DO tej pory nie wrócił do domu i nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.

W dniu zaginięcia był ubrany w brązową kurtkę, czarny szal typu komin, ciemne jeansowe spodnie, sportowe niebieskie buty z zielonymi paskami.

Rysopis zaginionego:

Wzrost 184 cm, szczupłej budowy ciała, twarz trójkątna, włosy proste, uczesane na bok w prawą stronę. Oczy niebieskie, nos lekko skrzywiony.

Znaki szczególne: na lewym nadgarstku tatuaż – symbol klucza wiolinowego.

Policja prosi wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub mogą pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu o kontakt osobisty z Komendą Miejską Policji w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 9, bądź telefoniczny pod numerem /86/ 474 12 43 lub z najbliższą jednostką Policji telefon 997, komórkowy 112.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Krakowska policja zatrzymała 19-latka podejrzanego o pedofilię. Mężczyzna miał wyszukiwać w internecie zdjęcia 12 i 13-latek z okolic Krakowa, składać im w sieci niedwuznaczne propozycje i wysyłać im swoje nagie zdjęcia. Odpowie za prezentowanie treści pornograficznych i składanie propozycji obcowania płciowego małoletnim.

Sprawę zgłosił na policję internauta, twierdząc, że namierzył w sieci pedofila. Chcąc sprawdzić swoje podejrzenia, udawał 13-latkę i nawiązał romans z mężczyzną z okolic Wieliczki. W odpowiedzi dostał nagie zdjęcia i propozycję spotkania w celach seksualnych. Wtedy do akcji wkroczyła policja.

Propozycje seksualne miał składać 19-latek. Policja zabezpieczyła jego telefon i sprzęt komputerowy. Zostanie on przesłany do analizy pod kątem ujawnienia treści pedofilskich. Mężczyzna usłyszał już zarzuty prezentowania treści pornograficznych i składania propozycji obcowania płciowego małoletnim, poniżej 15. roku życia.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwóch Izraelczyków zostało w sobotę zasztyletowanych w rejonie Starego Miasta w Jerozolimie. Palestyński napastnik zranił też ciężko kobietę i lżej dziecko – poinformowała policja. Napastnik zginął od kul policji. Do ataku przyznała się organizacja “Islamski Dżihad”.

“Terrorysta zbliżył się do grupy Żydów, wyciągnął nóż i zaczął zadawać ciosy” – powiedział rzecznik policji Micky Rosenfeld.

Według innych relacji, napastnik, którego policja zidentyfikowała jako 19-letniego Al Bireha z Ramalli na Zachodnim Brzegu, zabrał jednej z ofiar pistolet i otworzył ogień do policjantów i znajdujących się w pobliżu turystów. Zginął podczas strzelaniny. Był to już kolejny z całej serii ataków na izraelskich cywilów. W ostatnim okresie napięcie i liczba aktów przemocy we Wschodniej Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu znacznie wzrosły. Nie osiągnęły jeszcze intensywności z okresu ostatniego powstanie palestyńskiego, czyli “intifady”, ale władze izraelskie obawiają się dalszej eskalacji.

W niedzielę premier Benjamin Netanjahu ma zwołać naradę z szefami sił bezpieczeństwa w celu oceny sytuacji a w poniedziałek ma się odbyć specjalne posiedzenie gabinetu poświęcone tej sprawie. Palestyńczycy chcą we Wschodniej Jerozolimie, na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, czyli na terenach, które Izrael zajął w rezultacie wojny z 1967 r., założyć własne państwo. Izrael wyklucza taką możliwość, zgadzając się jedynie na ewentualne rozszerzenie autonomii. Rozmowy pokojowe załamały się w 2014 r.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Ma dopiero 19 lat i mógłby za tydzień, jak wielu jego rówieśników, rozpoczynać studia. Ale on inaczej widział swoją przyszłość. Chciał być bogaty szybko i bez wysiłku. Zaplanował więc zbrodnię. Dokładnie się do niej przygotował i zabił – twierdzi prokurator, który właśnie postawił Piotra M. przed szczecińskim sądem za zabójstwo własnego brata.

Rodzice Piotra M. byli majętni, dorobili się na handlu. Kilka lat temu zmarli i została mu po nich willa na Gumieńcach, reprezentacyjnej dzielnicy Szczecina. Mieszkał w niej z dziadkiem, a wolne pokoje wynajmował studentom i z tego się utrzymywał. Piotrowi M. kością w gardle stały roszczenia przyrodniego brata. Choć Tadeusz (†38 l.) odwiedzał go rzadko i Piotr noclegu nigdy mu nie odmówił, do rodzinnej idylli było im raczej daleko. Podczas każdej wizyty starszy brat wracał do sprawy podziału majątku i domagał się od Piotra pieniędzy. Rościł sobie prawo do części domu, ale był gotów przystać na to, by Piotr go spłacił. Piotr jednak miał już inne plany. Ostatni raz widzieli się w kwietniu 2014 r. Gdy Tadeusz nie pokazał się do jesieni, zaniepokojony dziadek zawiadomił policję o jego zaginięciu. Śledczy, dowiedziawszy się o spadkowym sporze między braćmi, od razu wzięli Piotra M. pod baczną obserwację. Przesłuchali wielu świadków, zbierali poszlaki i dowody. Po ten koronny – ciało Tadeusza – zjawili się październikowego poranka 2014 r.

Przeszukali dom od piwnicy aż po strych – bez skutku. Potem przyszła kolej na ogród. Tam pod cienką warstwą ziemi odkryli betonową mogiłę. Przebieg tragicznej nocy, którą odtworzył prokurator, budzi przerażenie. Piotr M. zaprosił brata do domu, ale nie miał zamiaru się z nim dogadać. Przygotował nóż i gdy Tadeusz się odwrócił, zadał mu kilka ciosów. Ofiara padła bez życia, a zabójca zawlókł ciało na strych i ukrył w zamrażarce. Potem przez kilka dni w tajemnicy kopał w ogrodzie głęboki dół. Gdy był już gotów – wrzucił doń ciało brata i zalał cementem.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »