Posts Tagged “19-letni”

Zwyrodnialcy wywieźli bezbronnego chłopaka do lasu, gdzie znęcali się nad nim żądając… 60 tys. zł! Na szczęście 19-latek zdołał się uwolnić i powiadomił władze. – Mężczyźni wtargnęli na posesję swojego 19-letniego znajomego i siłą wciągnęli go do auta. Następnie wywieźli swoją ofiarę do pobliskiego lasu i skrępowali za pomocą plastikowych zacisków i taśmy montażowej – mówi nadkom. Marzena Grzegorczyk (40 l.) z opolskiej policji. Porywacze poinformowali chłopaka, że jest im winien… 60 tys. zł. Psiknęli mu w twarz gazem pieprzowym, po czym na kilka godzin odjechali.

Sponiewierany 19-latek zdołał się jednak oswobodzić i dotrzeć do domu, skąd zawiadomił policję. Mężczyźni w wieku 21 – 25 lat zostali zatrzymani już następnego dnia. Zastosowano wobec nich dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Porywacze dostali już zarzuty, grozi im nawet 10 lat odsiadki. Sprawą zajmuje się prokuratura.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Jedynie 16 godzin wystarczyło małopolskim policjantom, by ustalić, a następnie zatrzymać, sprawcę usiłowania zabójstwa 19-letniej mieszkanki podsądeckiej miejscowości. Dzięki intensywnej pracy policjantów sprawca trafił już za kraty. Grozi mu dożywocie. 15 października około godziny 3.00 w nocy oficer dyżurny sądeckiej Policji otrzymał informację, że przy wyjeździe z dworca na ulicy Batorego w Nowym Sączu leży kobieta z bardzo poważnymi obrażeniami szyi, klatki piersiowej i palców. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci wraz z załogą karetki pogotowia. 19-latka z podsądeckiej miejscowości została przewieziona do sądeckiego szpitala, a policjanci natychmiast podjęli zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne i procesowe, aby ustalić sprawcę tego czynu. Do działań wykorzystano również psy tropiące, przesłuchano bardzo wiele osób, które znały lub kontaktowały się z pokrzywdzoną.

Dzięki intensywnej pracy wielu policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, jeszcze tego samego dnia wytypowano osobę podejrzewaną o spowodowanie obrażeń ciała kobiety. Około godziny 19.00 sądeccy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Warszawy, od pewnego czasu przebywającego w Nowym Sączu. Z ustaleń policjantów wynikało, że pokrzywdzona znała go już wcześniej. Mężczyzna był już notowany przez sadecką Policję. Zebrany przez policjantów w tej sprawie bardzo obszerny materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa.

17 października Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu zwróciła się z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec 21-letniego sprawcy usiłowania zabójstwa 19-latki, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją sprawca trafi na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet dożywocie.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

19-letni Sean Johnson z Florydy w USA wszedł do marketu, zauważył konia zabawkę i zaczął uprawiać z nim seks! Nie spodziewał się jednak, że jego stosunek został nagrany przez sklepowe kamery. Napalonego nastolatka ujęła policja.
Widok konia zabawki z musiał na tyle podniecić Seana Johnsona, że zdecydował się uprawiać z nim seks w miejscu publicznym. Niewiele myśląc 19-latek zaspokoił swoje chore żądze w jednym z marketów na Florydzie. Jednak zanim przeszedł do czynów, Johnson zabrał zabawkę na sklepowy dział z łóżkami i pościelą. Prawdopodobnie myślał, że tam będzie miał intymniejszą atmosferę.

Ale pomylił się. Jego igraszki nagrały kamery monitoringu. Ochrona marketu wezwała policję, a ta zatrzymała 19-latka i wsadziła do aresztu pod zarzutem obnażania się w miejscu publicznym. Johnson wyszedł po wpłaceniu kaucji – 1,5 tys. dolarów.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Dozorczyni jednego z warszawskich bloków przy ul. Orlej została ciężko pobita po tym, jak zwróciła uwagę dwóm nastolatkom dewastującym klatkę schodową. Ranny został także jej mąż. Sprawcy zostali zatrzymani, grozi im do 5 lat więzienia. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w nocy z soboty na niedzielę. Dozorczyni jednego z bloków przy ulicy Orlej zwróciła uwagę głośno zachowującej się grupie osób, która dewastowała klatkę schodową.

Doszło do sprzeczki. W pewnym momencie 19-letni Kamil A. zaatakował kobietę. W obronie dozorczyni wstawił się jej mąż. Wtedy, jak wynika z relacji pokrzywdzonych, 19-latek drzwiczkami mebli kuchennych znalezionymi na śmietniku uderzył mężczyznę w przedramię, łamiąc mu kość. Chwilę później kobieta została uderzona pięścią w twarz. Poszkodowana straciła przytomność. Okazało się, że ma złamaną szczękę. Jak podają policjanci, udział w zdarzeniu brał prawdopodobnie także 19-letni Maksymilian P. Najprawdopodobniej szarpał on i przytrzymywał dozorczynię i jej męża. Poszkodowane małżeństwo z ciężkimi urazami trafiło do szpitala.

Sprawcy zatrzymani

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali w sumie 11 osób, w tym Maksymiliana P. Drugi z mężczyzn podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa, Kamil A., został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu następnego dnia rano. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerami monitoringu. Nagranie posłuży jako dowód w sprawie. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

- Szokować może, gdy młody człowiek, wychowany w tzw. dobrym domu, wybiera taki sposób rozwiązania swoich problemów i wycenia życie swojego kolegi na 4 tysiące złotych – podkreślił sędzia Marek Stempniak, uzasadniając wyrok w sprawie brutalnego morderstwa w Sandomierzu. Wykonawcy zbrodni – Piotr G. i Piotr K. – zostali skazani na 25 lat więzienia, taką samą karę Sąd Okręgowy w Kielcach wymierzył w czwartek Kamilowi M., który zbrodnię zlecił. – “Oskarżeni są nie tylko bezwzględnymi, ale i cynicznymi sprawcami zbrodni, dlatego należy ich na długo izolować od społeczeństwa. Ofiara była mniej więcej ich rówieśnikiem, a jej życie zostało przecięte” – uzasadniał sędzia Stempniak. Ofiara to 21-letni Grzegorz, którego ciało przechodnie znaleźli 27 listopada 2012 roku u zbiegu ulic Okrzei i Kruczej w Sandomierzu. Miał 13 ran kłutych, wcześniej był bity i kopany. Dlaczego został zamordowany? Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Szok we Francji wywołała szczytowa znieczulica społeczna pasażerów metra w mieście Lille. 30-letnia kobieta padła tam ofiarą napaści seksualnej i próby gwałtu. Przez blisko pół godziny podróżni nie reagowali. Grozi im teraz proces. Kobieta padła ofiarą napaści seksualnej w metrze w mieście Lille na północy Francji. Zaatakował ja 19-letni pijany imigrant z Maroka. Twierdził, że jest ubrana “jak dziwka”. Wykrzykiwał, że zadzwoni po swoich kuzynów i wszyscy razem ja zgwałcą. Przez blisko pół godziny ofiara próbowała się bronić i błagała ludzi o pomoc. Nikt jednak nie zareagował. Co więcej, niektórzy pasażerowie przesiadali się do innych wagonów, żeby oddalić się od atakowanej kobiety. Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Wyciszony, grzeczny chłopak – tak o Damianie U., 19-latku z Kostrzyna Wielkopolskiego podejrzanym o seksualne wykorzystywanie młodszych kolegów, mówią pracownicy internatu. Podczas policyjnego zatrzymania w jego telefonie znaleziono film, na którym uprawia seks oralny z 14-latkiem. Usłyszał już dwa zarzuty, teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia. Damian U. został aresztowany na początku kwietnia. Gdy o 6 rano w internacie w Gorzowie Wielkopolskim pojawiła się policja, wiele osób podejrzewało, że mogło chodzić o nielegalne oprogramowanie. Tym bardziej, że funkcjonariusze skonfiskowali laptopa, płyty i telefon komórkowy chłopaka. Okazało się jednak, że szukali w nim innych materiałów: dziecięcej pornografii. Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Harcerz, drużynowy. Dobry uczeń. Cichy, nie rzucał się w oczy… Policjanci weszli do jego pokoju w internacie wczesnym rankiem, zabrali laptopa. W komórce znaleźli filmik, na którym widać, jak uprawia seks oralny z 14-letnim kolegą. 19-letni Damian usłyszał już zarzuty. Wakacje spędzi w areszcie. Za kilkanaście dni Damian U. miał zdawać maturę. We wrześniu skończy 20 lat. “Uczeń dobry, systematyczny, nie uciekał z lekcji, nikomu nie rzucał się w oczy.” “Bardzo wyciszony chłopak, grzeczny, siedzący ciągle gdzieś tam w komputerze i mający jakieś swoje zainteresowania.” “Prowadził grupę zuchów, chodził często na zbiórki, jeździł na obozy harcerskie. Dobrze zorganizowany.” Tak chłopaka opisuje Irena Jodko, kierownik internatu przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie, w którym na co dzień przebywają uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Właśnie tam U. mieszkał od kilkunastu miesięcy, wcześniej dojeżdżał z rodzinnego Kostrzyna nad Odrą. Chodził do technikum w popularnym gorzowskim “chemiku”. Kształcił się na informatyka. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja ze Słupcy w woj. wielkopolskim szuka zaginionego Kamila Pakulskiego. 19-latek mieszkający na co dzień w gminie Kruszwica ostatni raz był widziany na dyskotece w Orchowie z soboty na niedzielę. Gdy opuścił ją po północy 12 stycznia, nie skontaktował się już z rodziną. W środę w akcji poszukiwawczej uczestniczył już helikopter, nie dało to jednak rezultatu. Policja wydała komunikat w sprawie zaginięcia i udostępniła zdjęcie oraz rysopis nastolatka. Kamil Pakulski ma ok. 180 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, waży ok. 70-75 kg. Jest ciemnym blondynem, ma krótkie włosy, szare oczy i owalną twarz. Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

18-latka i jej 19-letni partner zostali zatrzymani w sprawie zabójstwa noworodka w Białymstoku. Po nagłośnieniu sprawy w mediach sami zgłosili się na policję – poinformował rzecznik podlaskiej policji Andrzej Baranowski. Trwają ich przesłuchania. Zwłoki noworodka znalazł w ubiegły poniedziałek, w zaroślach na białostockim osiedlu, mężczyzna spacerujący tam z psem. W środę przeprowadzono sekcję zwłok dziecka. Biegli ustalili, że noworodek, chłopczyk, urodził się żywy, ale został zamordowany. Jak powiedział Baranowski po zamieszczonych w mediach komunikatach dotyczących poszukiwania rodziców noworodka (były tam także publikowane zdjęcia m.in. kołderki i ręcznika znalezionych przy zwłokach) para zgłosiła się w minioną sobotę do białostockiego komisariatu policji. Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »