Posts Tagged “19-letni”

Rodzina i znajomi 19-letniego Rafała z Legionowa obwiniają funkcjonariuszy i domagają się ich zawieszenia. Dziś w mieście odbędzie się kolejna manifestacja, tym razem przed budynkiem prokuratury. Swój udział zapowiedziało już kilkaset osób.

Chłopak zadławił się zawiniątkiem z marihuaną, bo bał się kary za posiadanie narkotyków. – Rodzina i znajomi za tragedię obwiniają funkcjonariuszy, dlatego o 15:00 znów wyjdą na ulice – zapowiada w rozmowie z RDC ojczym Rafała, Piotr Krasicki. Dodaje, że zamieszani w sprawę policjanci powinni zostać zawieszeni na czas trwania postępowania.

Manifestacje trwają w Legionowie od niedzieli. Pokojowe protesty już dwa razy przekształciły się w zamieszki. Ich bilans to 21 zatrzymanych. 7 policjantów zostało lekko rannych. Rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek poinformował, że zatrzymanym prawdopodobnie zostaną postawione zarzuty, za które grozi kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

“Chuligańskie zachowanie”

- Wszystkie te osoby usłyszą zarzuty udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Niektórzy usłyszeli też, bądź usłyszą zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności policjantów i uszkodzenia mienia – dodał Mrozek. Wśród zatrzymanych są trzy kobiety.

W zdarzeniach rannych zostało siedem osób. Mariusz Mrozek podkreśla, że nie byli to uczestnicy zamieszek, a policjanci. Jeden z funkcjonariuszy ma złamaną rękę. Policjant, który został wczoraj trafiony butelką w głowę, został już wypisany ze szpitala. Policja podkreśla, że w manifestacji wzięło udział kilkaset osób. Za chuligańskie zachowania odpowiedzialna była jednak kilkudziesięcioosobowa grupa, która odłączyła się od protestu.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Wstępne wyniki sekcji zwłok nie potwierdzają, że do śmierci 19-latka z Legionowa przyczynili się policjanci. Na ciele chłopaka nie było żadnych siniaków, otarć czy zadrapań. Jak pokazują wstępne wyniki sekcji zwłok 19-latek zmarł w wyniku niewydolności krążeniowo-oddechowej spowodowanej obecnością ciała obcego w tchawicy. Policja czeka na pisemne wyniki sekcji. Tragedia wydarzyła się tydzień temu. Chłopak zginął podczas zatrzymania przez funkcjonariuszy. Chciał połknąć torebkę z marihuaną, którą miał przy sobie i udusił się.

Protesty

Rodzice nastolatka o śmierć swojego dziecka obwiniają interweniujących policjantów. Justyna i Piotr Krasiccy twierdzą, że jeden z funkcjonariuszy przytrzymał ich syna za krtań, co doprowadziło do tragedii. Wg nich pogotowie miało być wezwane dopiero 20 minut po tym jak chłopak zaczął się dusić, a lekarz bezskutecznie reanimował go przez kolejne 40 minut.

Małżonkowie domagają się zawieszenia policjanta w obowiązkach. Jeśli tak się nie stanie, na jutro zapowiadają kolejny protest. W niedzielę wieczorem przed komendą policji w Legionowie protestowało kilkuset osób, wśród nich byli młodzi ludzie w kapturach i maskach. W stronę policjantów poleciały kamienie. Zniszczona została elewacja budynku. Zatrzymano osiem osób.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Dolnośląska policja odnalazła ciało zaginionego Mateusza z Trzebnicy. 19-latek ostatni raz widziany był w nocy z 25 na 26 grudnia na dyskotece w Prusicach. Prokuratura już zleciła sekcję zwłok, która ma wyjaśnić, kiedy i jak zginął 19-latek. Jak podaje “Gazeta Wrocławska”, ciało chłopaka znaleziono na polu w miejscowości Wszemirów, około 1 kilometra od dyskoteki, gdzie był ostatni raz widziany.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

20-letni obywatel Ukrainy i 19-letni mieszkaniec Warszawy, którzy napadli na 21-latka, zostali zatrzymani przez otwockich kryminalnych. W ich ustaleniu pomoce okazało się odnalezienie telefonu komórkowego należącego do jednego z napastników. Przestępstwo, którego się dopuszczono, zagrożone jest 12-letnią karą pozbawienia wolności. Przed kilkoma dniami po godzinie 1.00 w nocy w Józefowie doszło do brutalnego napadu na 21-latka wracającego z pracy do domu. Niemal pod bramą swojej posesji został on uderzony w tył głowy i powalony na ziemię. Jeden ze sprawców dusił pokrzywdzonego, a drugi kopał go po całym ciele.

Krzyki i wzywanie pomocy usłyszał jeden z członków rodziny napadniętego, który wybiegł z domu. Widząc nadchodzącą pomoc, sprawcy zbiegli. O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z Komisariatu Policji w Józefowie. Funkcjonariusze, którzy już po chwili znaleźli się we wskazanym miejscu, podjęli pościg oraz zabezpieczyli pozostawione ślady. Poszkodowany 21-latek z licznymi obrażeniami twarzy, w tym ze złamaniami i wstrząśnieniem mózgu, trafił do szpitala.

W trakcie przeprowadzanych oględzin odnaleziono w pobliżu miejsca zdarzenia telefon komórkowy. Jeden z policjantów, na filmie znajdującym się w pamięci telefonu, rozpoznał mężczyznę, który pojawił się w innej prowadzonej przez niego sprawie. Ta informacja okazała się bezcenna dla dalszego postępowania. Policjanci z wydziału kryminalnego z komendy w Otwocku natychmiast znaleźli się pod wskazanym adresem, gdzie zatrzymano 20-letniego obywatela Ukrainy i 19-letniego mieszkańca Warszawy. Obaj trafili do policyjnej celi w Otwocku. Okazało się, że mimo młodego wieku 19- i 20-latek niejednokrotnie w przeszłości wchodzili w konflikt prawem, wykorzystując przy tym umiejętności i siłę nabytą podczas zajęć jednej ze wschodnich szkół walki. Przestępstwo, którego się dopuścili, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12. Policjanci z Józefowa materiały w tej sprawie przekazali do otwockiej prokuratury, a sąd zatwierdził wniosek o zastosowanie wobec obu zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja wznowiła poszukiwania 19-letniego Mateusza Leszczyńskiego. Może go widzieliście? Zaginął w nocy z pierwszego na drugi dzień świąt. W Prusicach na Dolnym Śląsku policjanci ze strażakami wznowili poszukiwania 19-letniego Mateusza Leszczyńskiego. Chłopak zaginął zaginął w nocy z pierwszego na drugi dzień świąt. Wyszedł wtedy z dyskoteki w Prusicach nie zabierając ze sobą kurtki. Policjanci rozmawiają z osobami, które bawiły się wtedy w klubie. W Niedziele strażacy przeszukują okoliczne zbiorniki wodne.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Zwyrodnialcy wywieźli bezbronnego chłopaka do lasu, gdzie znęcali się nad nim żądając… 60 tys. zł! Na szczęście 19-latek zdołał się uwolnić i powiadomił władze. – Mężczyźni wtargnęli na posesję swojego 19-letniego znajomego i siłą wciągnęli go do auta. Następnie wywieźli swoją ofiarę do pobliskiego lasu i skrępowali za pomocą plastikowych zacisków i taśmy montażowej – mówi nadkom. Marzena Grzegorczyk (40 l.) z opolskiej policji. Porywacze poinformowali chłopaka, że jest im winien… 60 tys. zł. Psiknęli mu w twarz gazem pieprzowym, po czym na kilka godzin odjechali.

Sponiewierany 19-latek zdołał się jednak oswobodzić i dotrzeć do domu, skąd zawiadomił policję. Mężczyźni w wieku 21 – 25 lat zostali zatrzymani już następnego dnia. Zastosowano wobec nich dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Porywacze dostali już zarzuty, grozi im nawet 10 lat odsiadki. Sprawą zajmuje się prokuratura.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Jedynie 16 godzin wystarczyło małopolskim policjantom, by ustalić, a następnie zatrzymać, sprawcę usiłowania zabójstwa 19-letniej mieszkanki podsądeckiej miejscowości. Dzięki intensywnej pracy policjantów sprawca trafił już za kraty. Grozi mu dożywocie. 15 października około godziny 3.00 w nocy oficer dyżurny sądeckiej Policji otrzymał informację, że przy wyjeździe z dworca na ulicy Batorego w Nowym Sączu leży kobieta z bardzo poważnymi obrażeniami szyi, klatki piersiowej i palców. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci wraz z załogą karetki pogotowia. 19-latka z podsądeckiej miejscowości została przewieziona do sądeckiego szpitala, a policjanci natychmiast podjęli zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne i procesowe, aby ustalić sprawcę tego czynu. Do działań wykorzystano również psy tropiące, przesłuchano bardzo wiele osób, które znały lub kontaktowały się z pokrzywdzoną.

Dzięki intensywnej pracy wielu policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, jeszcze tego samego dnia wytypowano osobę podejrzewaną o spowodowanie obrażeń ciała kobiety. Około godziny 19.00 sądeccy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Warszawy, od pewnego czasu przebywającego w Nowym Sączu. Z ustaleń policjantów wynikało, że pokrzywdzona znała go już wcześniej. Mężczyzna był już notowany przez sadecką Policję. Zebrany przez policjantów w tej sprawie bardzo obszerny materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa.

17 października Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu zwróciła się z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec 21-letniego sprawcy usiłowania zabójstwa 19-latki, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją sprawca trafi na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet dożywocie.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

19-letni Sean Johnson z Florydy w USA wszedł do marketu, zauważył konia zabawkę i zaczął uprawiać z nim seks! Nie spodziewał się jednak, że jego stosunek został nagrany przez sklepowe kamery. Napalonego nastolatka ujęła policja.
Widok konia zabawki z musiał na tyle podniecić Seana Johnsona, że zdecydował się uprawiać z nim seks w miejscu publicznym. Niewiele myśląc 19-latek zaspokoił swoje chore żądze w jednym z marketów na Florydzie. Jednak zanim przeszedł do czynów, Johnson zabrał zabawkę na sklepowy dział z łóżkami i pościelą. Prawdopodobnie myślał, że tam będzie miał intymniejszą atmosferę.

Ale pomylił się. Jego igraszki nagrały kamery monitoringu. Ochrona marketu wezwała policję, a ta zatrzymała 19-latka i wsadziła do aresztu pod zarzutem obnażania się w miejscu publicznym. Johnson wyszedł po wpłaceniu kaucji – 1,5 tys. dolarów.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Dozorczyni jednego z warszawskich bloków przy ul. Orlej została ciężko pobita po tym, jak zwróciła uwagę dwóm nastolatkom dewastującym klatkę schodową. Ranny został także jej mąż. Sprawcy zostali zatrzymani, grozi im do 5 lat więzienia. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w nocy z soboty na niedzielę. Dozorczyni jednego z bloków przy ulicy Orlej zwróciła uwagę głośno zachowującej się grupie osób, która dewastowała klatkę schodową.

Doszło do sprzeczki. W pewnym momencie 19-letni Kamil A. zaatakował kobietę. W obronie dozorczyni wstawił się jej mąż. Wtedy, jak wynika z relacji pokrzywdzonych, 19-latek drzwiczkami mebli kuchennych znalezionymi na śmietniku uderzył mężczyznę w przedramię, łamiąc mu kość. Chwilę później kobieta została uderzona pięścią w twarz. Poszkodowana straciła przytomność. Okazało się, że ma złamaną szczękę. Jak podają policjanci, udział w zdarzeniu brał prawdopodobnie także 19-letni Maksymilian P. Najprawdopodobniej szarpał on i przytrzymywał dozorczynię i jej męża. Poszkodowane małżeństwo z ciężkimi urazami trafiło do szpitala.

Sprawcy zatrzymani

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali w sumie 11 osób, w tym Maksymiliana P. Drugi z mężczyzn podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa, Kamil A., został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu następnego dnia rano. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerami monitoringu. Nagranie posłuży jako dowód w sprawie. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

- Szokować może, gdy młody człowiek, wychowany w tzw. dobrym domu, wybiera taki sposób rozwiązania swoich problemów i wycenia życie swojego kolegi na 4 tysiące złotych – podkreślił sędzia Marek Stempniak, uzasadniając wyrok w sprawie brutalnego morderstwa w Sandomierzu. Wykonawcy zbrodni – Piotr G. i Piotr K. – zostali skazani na 25 lat więzienia, taką samą karę Sąd Okręgowy w Kielcach wymierzył w czwartek Kamilowi M., który zbrodnię zlecił. – “Oskarżeni są nie tylko bezwzględnymi, ale i cynicznymi sprawcami zbrodni, dlatego należy ich na długo izolować od społeczeństwa. Ofiara była mniej więcej ich rówieśnikiem, a jej życie zostało przecięte” – uzasadniał sędzia Stempniak. Ofiara to 21-letni Grzegorz, którego ciało przechodnie znaleźli 27 listopada 2012 roku u zbiegu ulic Okrzei i Kruczej w Sandomierzu. Miał 13 ran kłutych, wcześniej był bity i kopany. Dlaczego został zamordowany? Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »