Rozbito międzynarodowy gang przemytników sterydów anabolicznych

Międzynarodowy gang przemytników sterydów anabolicznych pochodzących z Chin został rozbity w Europie Wschodniej – poinformowała francuska żandarmeria, która uczestniczyła w operacji. Według opublikowanego komunikatu, cytowanego przez agencję AFP, międzynarodowa operacja przeciwko przemytnikom była prowadzona od 18 lutego na terenie Słowacji, Polski i Ukrainy.

Była ona ukoronowaniem trwającego ponad dwa lata śledztwa zainicjowanego przez żandarmerię z rejonu Tuluzy, gdzie przestępcy zaopatrywali sklepy sprzedające między innymi tak zwane odżywki, czyli dodatki do diety.

Komunikat głosi, że podczas operacji z udziałem służb wymienionych państw, zatrzymano 25 podejrzanych, w tym 21 Słowaków, 2 Ukraińców i 2 Polaków. Przestępcom skonfiskowano ponad 2 miliony euro pochodzące z działalności przestępczej.

Zabronione przez prawo sterydy anaboliczne były sprowadzane w hurtowych ilościach z Chin i rozprowadzane w całej Europie ze Słowacji, gdzie mieściła się „centrala” gangu. Substancje oparte na sterydach, powodujące szybki przyrost tkanki mięśniowej, są używane między innymi przez sportowców.
Źródło info i foto: TVP.info

W Hongkongu zatrzymano 7 osób za przemyt 32 kg heroiny

Służba celna w Hongkongu zatrzymała pięciu Rosjan i dwóch Ukraińców za przemyt 32 kilogramów heroiny o wartości ponad trzech milionów dolarów. Przemytnikom grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności – poinformowały dzisiaj lokalne media. Z relacji gazety „Standard” wynika, że dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych w sobotę na przejściu granicznym pomiędzy Hongkongiem, a Chinami w Lo Wu. Celnicy znaleźli w plecaku jednego z nich torebki z białą substancją, która miała być proszkiem do produkcji lodów. Mężczyzna przedstawiał się jako pracownik hurtowni spożywczej. Po analizie okazało się, że przemycali 11 kilogramów heroiny. Następnie wydział do walki z narkotykami zorganizował obławę w wyniku, której zatrzymano pięciu obywateli Rosjan, przy których znaleziono 21 kilogramów heroiny. Żródło info i foto: onet.pl

Somalijscy piraci uprowadzili kolejny statek

Tankowiec do przewozu gazu płynnego (LPG) z 17-osobową załogą somalijscy piraci porwali we wschodniej Afryce. Na pokładzie znajdował się niemiecki kapitan, dwóch Ukraińców i 15 Filipińczyków. Andrew Mwangura ze wschodnioafrykańskiego programu pomocy marynarzom poinformował w niedzielę, że grecki statek York został porwany w sobotę po południu, około 12 godzin po wypłynięciu z kenijskiego portu Mombasa. – „Statek płynął pusty po rozładunku gazu w terminalu w Mombassie” – podał Mwangura. Żródło info i foto: TVP.info