Posts Tagged “24-letni”

Prokuratura rozpocznie dziś śledztwo w sprawie podwójnego zabójstwa w warszawskiej Falenicy. Od ciosów nożem w jednym z domów jednorodzinnym zginęli kobieta i mężczyzna w wieku około 50 lat. Zabójcą jest najprawdopodobniej ich 24-letni syn. Policjanci, którzy wiele godzin pracowali na miejscu zdarzenia, przyznają, że nie pamiętają tak makabrycznej zbrodni w Warszawie. 24-latek najprawdopodobniej w ciągu kilku godzin usłyszy zarzut zabójstwa. Jak mówią prokuratorzy, z którymi rozmawiał dziennikarz RMF FM, “to nie jest trudna sprawa kryminalistyczno-śledcza”. Na miejscu zbrodni znaleziono bowiem wiele śladów.

W domu, poza najstarszym synem była jeszcze dwójka nastoletnich dzieci. Być może to ich zeznania będą kluczowe. Nie wiadomo jednak, kiedy będzie możliwe przesłuchanie nastolatków. Na razie przebywają pod opieką rodziny.

Ważne będą też zeznania policjantów z miejscowego komisariatu, którzy jako pierwsi przyjechali na miejsce i zatrzymali syna zamordowanych.
!Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Gdańska policja poszukuje 24-letniego Grzegorza Wojtasia. Ostatni raz mężczyznę widziano 10 października ok. godz. 2.00 przy lokalu na gdańskim Śródmieściu.

Zaginiony ma ok. 182 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, krótkie brązowe włosy, owalną twarz i zielone oczy. W dniu zaginięcia ubrany był w ciemne spodnie, białą podkoszulkę, grafitową bluzę i czarne skórzane buty. Mężczyzna nosi okulary korekcyjne z czarną oprawką.

Policja prosi wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do odnalezienia mężczyzny o kontakt z Komisariatem Policji II w Gdańsku przy ul. Piwnej 32/35, tel. 58 32-14-622 lub pod numerem alarmowym 997 i 112.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Hiszpańska policja zatrzymała w piątek 24-letniego mężczyznę marokańskiego pochodzenia, podejrzanego o powiązania z komórką terrorystyczną odpowiedzialną za sierpniowe zamachy w Katalonii. W ich wyniku zginęło 16 osób. Według hiszpańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych podejrzany kupował materiały wybuchowe oraz dostarczał pojazdy terrorystom z Katalonii.

Mężczyzna mieszka w Hiszpanii i według resortu miał powiązania z imamem Abdelbakim As-Sattym, który był szefem grupy odpowiedzialnej za ataki.

Jest to piąta osoba zatrzymana w toku śledztwa w sprawie sierpniowych zamachów. Trzy z nich – w tym najnowszy podejrzany – pozostają w areszcie, a dwie zostały zwolnione, jednak wciąż są objęte dochodzeniem. 17 sierpnia należący do marokańskiej grupy dżihadystów Junes Abujakub staranował furgonetką na popularnym deptaku Barcelony Las Ramblas tłum przechodniów. W efekcie zamachu zginęło 15 osób, a około 130 zostało rannych.

Kilka godzin później w mieście Cambrils koło Tarragony pięciu członków tej grupy terrorystycznej wjechało autem w ludzi, raniąc siedem osób. Jedna z nich zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Policja zabiła tam wszystkich zamachowców.
W poniedziałek hiszpańskie media podały, że terroryści z grupy As-Satty’ego dysponowali rekordową ilością materiałów wybuchowych, które miały zostać zdetonowane przy słynnej bazylice Sagrada Familia w Barcelonie. Według ustaleń śledczych żadna z działających w Europie grup przestępczych znanych policji nie posiadała tak dużo materiału wybuchowego.

Niespodziewana eksplozja w siedzibie dżihadystów w Alcanar 16 sierpnia zmusiła terrorystów do zmiany planów – zrezygnowali z materiałów wybuchowych i użyli tylko samochodów.
Źródło info i foto: polskieradio.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwaj mężczyźni w wieku 32 i 24 lat zostali zatrzymani w Nowej Hucie w Krakowie po tym, jak ich samochód potrącił strażników miejskich. Teraz okazuje się, że kierujący autem, który nie zatrzymał się do kontroli, był pod wpływem narkotyków. W piątek wieczorem w krakowskiej Nowej Hucie padły strzały. Broń została użyta przez policjantów po pościgu, podczas próby zatrzymania samochodu.

Wcześniej, w pobliżu ulicy Pawiej w centrum Krakowa, samochód wjechał w ulicę pomimo zakazu. Kierowca zamiast zatrzymać się do kontroli, zaczął uciekać. Wtedy potrącił dwóch strażników miejskich. Obaj trafili do szpitala. Kierujący samochodem 32-latk był pod wpływem narkotyków. Obok niego siedział 24-letni pasażer.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Mężczyzna przechadzał się po centrum Warszawy z nożem. Interweniowali policjanci. Napastnik zaatakował jednego z funkcjonariuszy. Ma on ranę w okolicy twarzy. Jak dowiedział się Onet, sprawca to 24-letni obywatel Izraela. Został zatrzymany. Informację o ataku nożownika podała “Gazeta Wyborcza”. Udało nam się potwierdzić ją na policji.

– Dziś około godz. 15.30 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w okolicach ul. Ordynackiej przechadza się mężczyzna z niebezpiecznym przedmiotem w ręku. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol funkcjonariuszy. Policjanci na ul. Ordynackiej rzeczywiście zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Miał nóż w ręku. Funkcjonariusze podjęli interwencję – mówi Onetowi aspirant Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Zanim jednak udało im się go obezwładnić, napastnik rzucił się na jednego z mundurowych. – Mężczyzna zranił funkcjonariusza w okolice twarzy. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Policjantowi została udzielona pomoc na miejscu. Na szczęście okazało się, że rana nie zagraża jego życiu. Policjant jest pod opieką psychologa – relacjonuje Rafał Retmaniak.

Napastnik został zatrzymany. Jak się dowiedzieliśmy, to 24-letni obywatel Izraela. Telewizja Republika informowała wcześniej, że mężczyzna miał być “arabskiego pochodzenia” i oprócz noża miał również pistolet. Nie potwierdzają tego jednak policjanci.

Pojawiły się głosy, że to zdarzenie może być powiązane z koncertem amerykańskiej grupy Allah-Las w Warszawie. Była ona wielokrotnie krytykowana przez muzułmanów z całego świata za użycie w swej nazwie imienia Allaha. Jak już informowaliśmy, środowy występ zespołu w Rotterdamie odwołano w związku z obawami przed zamachem terrorystycznym. W pobliżu miejsca imprezy znaleziono vana wypełnionego pojemnikami z benzyną. Mimo to zespół nie odwołał swojego dzisiejszego koncertu w Warszawie i wystąpi wieczorem w klubie Niebo, który znajduje się w podwórku przy ul. Nowy Świat, a więc niedaleko od miejsca, w którym ujęto agresywnego cudzoziemca.

- Nie mamy informacji, jakoby to zdarzenie miało związek z tym koncertem, jak też z jakikolwiek inną imprezą w Warszawie – powiedział nam Rafał Retmaniak.

Na razie nie wiadomo, dlaczego zatrzymany mężczyzna spacerował z nożem. Nieznane są motywy jego postępowania. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jest podejrzenie, że może być niezrównoważony psychicznie. Do sprawy wrócimy.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja w amerykańskim stanie Floryda schwytała ostatniego z 12 więźniów, którzy w niedzielę zbiegli z zakładu karnego na północy stanu Alabama – poinformowały władze.

24-letni Bradley Andrew Kilpatrick, ostatni ze zbiegów, został zatrzymany we wtorek na północy West Palm Beach na Florydzie, ponad 1120 kilometrów od więzienia w hrabstwie Walker w Alabamie, z którego uciekł. Mężczyzna trafił za kratki za przestępstwa narkotykowe. Jedenastu pozostałych więźniów schwytano kilka godzin po ucieczce. Wszyscy mężczyźni byli w wieku od 18 do 30 lat.

Uciekli, ale nie wiadomo jak

Uciekinierzy odbywali w więzieniu różne kary, od usiłowania zabójstwa, rozboju czy przemocy domowej, przez posiadanie narkotyków i unikanie stawienia się przed sądem, po zakłócanie porządku publicznego. Biuro szeryfa hrabstwa Walker nie poinformowało, kiedy doszło do ucieczki ani jak więźniom udało się wydostać na wolność.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Dziennik „Sueddeutsche Zeitung” wyliczył, że spośród 51 aresztowanych uczestników zamieszek na G20 i 35 zatrzymanych, co najmniej połowa z nich to osoby z zagranicy. Zdaniem dziennika wśród tymczasowo aresztowanych znaleźli się m.in. po dwóch Rosjan i Węgrów, trzech Francuzów, Szwajcar, Austriak, Czech, a także Polak.

Stanisław B. ma 24 lata i jest studentem Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy. Gdy został wylegitymowany przez niemiecką policję, okazało się, że ma w plecaku gaz pieprzowy, co zgodnie z przepisami obowiązującymi u naszych zachodnich sąsiadów jest zakazane.

Przypomnijmy, że protesty w Hamburgu odbyły się na początku lipca. Demonstranci sprzeciwiali się polityce handlowej i klimatycznej najbardziej uprzemysłowionych krajów świata. Uczestnicy mieli ze sobą transparenty z napisami „Planet Earth first” („Planeta Ziemia przede wszystkim”), „Stop dla węgla”, „Walka z biedą” i „Idźcie do diabła”.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

24-letni Kamil Pułtorak z Raciborska jest poszukiwany listem gończym. Mężczyzna jest podejrzany dźgnięcie nożem w udo 23-letniego Macieja K. Ofiara zmarła w szpitalu z powodu wykrwawienia się. Prokuratura Okręgowa w Krakowie zarządziła poszukiwanie listem gończym 24-letniego Kamila Pułtoraka z Raciborska w gminie Wieliczka. Według śledczych mężczyzna mógł być sprawcą zabójstwa, do którego doszło w sobotę 10 czerwca w Krakowie.

Dwóch mężczyzn miało wówczas dopaść 23-letniego Macieja K. w okolicach galerii handlowej w dzielnicy Czyżyny. Jak mówił rzecznik krakowskiej policji, wszystko wskazywało na to, iż sprawcy znali ofiarę, bo czekali na mężczyznę, gdy ten wracał do domu. 23-latek próbował uciekać, ale sprawcy zaatakowali go na pasach i zadali mu kilka ciosów nożem.

Śledczy: Co najmniej trzy ciosy nożem

Prokuratura uważa, że to Kamil Pułtorak mógł zadać 23-letniemu Maciejowi K. “co najmniej trzy ciosy nożem w okolice prawego i lewego uda”. U Macieja K. doszło do uszkodzenia prawej tętnicy udowej, mężczyzna wykrwawił się. Zmarł w szpitalu. Jak ustaliła nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa, policja jako motyw brała pod uwagę zarówno porachunki grup pseudokibiców, jak również rozliczenia finansowe miedzy sprawcami a ofiarą.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Brytyjska policja – w ramach śledztwa ws. zamachu w Manchesterze – zatrzymała 24-letniego mężczyznę podejrzanego o terroryzm. Znaleziono też samochód, który może mieć duże znaczenie w prowadzonym dochodzeniu. Zatrzymania dokonano w dzielnicy Rusholme, na południowym wschodzie Manchesteru. Nie poinformowano, czy znaleziony samochód należał do zatrzymanego. Do tej pory brytyjska policja zatrzymała w związku z tą sprawą 17 osób; 11 pozostaje w areszcie.

22 maja Salman Abedi, Brytyjczyk libijskiego pochodzenia, zdetonował bombę – po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena. W wyniku zamachu zginęły 22 osoby. Służby prowadzące śledztwo w tej sprawie przekazały, że rozbiły znaczną część siatki Abediego, ale spodziewają się, że dojdzie do dalszych zatrzymań.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

- Zawsze lubiłem rozwalać rzeczy martwe u siebie w domu. Nie żałuję tego co zrobiłem. Trzeba w mieście robić porządek – takimi słowami tłumaczył się 24-letni elblążanin podczas przesłuchania. Został zatrzymany przez policyjny patrol, po tym, jak na jednej z ulic w Elblągu zdewastował zaparkowany samochód. A na koniec zagroził, że go podpali.

Agresywny mężczyzna zdewastował w sobotę wieczorem Opla Astrę zaparkowanego na ul. Barona w Elblągu. Policjanci, których zawiadomił świadek zdarzenia, zastali na miejscu leżące na ulicy oderwane od auta plastikowe elementy i wszędzie było pobite szkło. Wandal wyrwał wycieraczki, wlew paliwa, wybił przednią szybę, wszedł do środka i jak gdyby nic, zasiadł za kierownicą. Na widok mundurowych zamknął się od środka i groził, że podpali samochód. Został obezwładniony przez policjantów i najpierw trafił na badania do szpitala, a później do policyjnej celi. Był trzeźwy.

“Trzeba w mieście robić porządek”

W niedzielę został przesłuchany. Jego wyjaśnienia były równie zaskakujące, jak jego zachowanie podczas interwencji. Mężczyzna opowiadał, że samochód stanął mu na drodze. Nie znał właściciela auta. Podkreślał, że nie żałuję tego co zrobił i jak powiedział: “Trzeba w mieście robić porządek”.

W związku z przeprowadzonymi “porządkami” mężczyzna usłyszał zarzuty za niszczenie mienia, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Wcześniej nie był karany.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »