Warszawa: Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia. Miał skrzywdzić kobietę

Policjanci z warszawskiego Mokotowa szukają mężczyzny, który 25 sierpnia miał zmusić kobietę do innej czynności seksualnej. Opublikowali portret pamięciowy podejrzanego i proszą o kontakt wszystkich, którzy go rozpoznają. Jak podaje policja, mężczyzna ma 25-30 lat i 175 cm wzrostu. Pokrzywdzona kobieta przekazała, że napastnik miał wschodni akcent. Ubrany był w koszulę w kratę z podwiniętymi rękawami, ciemne krótkie spodnie do kolan.

Osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu poszukiwanego, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer tel. 22 603 25 03 (czynny całą dobę) lub w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Poszukiwany sprawca napadu na kobietę w Piekarach Śląskich

Policjanci z Piekar Śląskich opublikowali portret pamięciowy mężczyzny, który w czerwcu napadł na młodą kobietę. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają napastnika. Jak podaje policja, atak miał miejsce 29 czerwca. „Mężczyzna ubrany w biały podkoszulek oraz niebieskie krótkie spodenki zaatakował idącą kobietę. Według rysopisu mężczyzna ten jest tęgiej budowy ciała, ma ok. 25-30 lat, mierzy ok. 165-170cm” – czytamy w komunikacie.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy napadu, proszone są o kontakt z policjantami z piekarskiej komendy przy ul. Kalwaryjskiej 62, tel.32 393 62 80, 32 393 62 00 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 112 i 997.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Poszukiwany za molestowanie nieletniej

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach opublikowała portret pamięciowy poszukiwanego mężczyzny. Jak podają funkcjonariusze, jest on podejrzany o „czyn o podłożu seksualnym”. Policja poszukuje mężczyzny, który jest podejrzany o „czyn o podłożu seksualnym”. Jak jednak podaje portal „Wadowice Online”, powołując się na informacje prokuratury, mężczyzna próbował zgwałcić dziewczynkę. Do zdarzenia miało dojść 2 sierpnia na terenie powiatu wadowickiego.

Poszukiwany jest w wieku 25-30 lat. Ma ok. 17-175 cm wzrostu, śniadą cerę, blizny po przebytym trądziku, krótkie czarne włosy, brązowe oczy. Był ubrany w czarny podkoszulek z krótkim rękawem, czarne spodnie, miał też czarny plecak i słuchawki od telefonu. Prawdopodobnie miał też ciemny tatuaż na ręce. Osoby, które znają tożsamość mężczyzny, proszone są o kontakt z KPP w Wadowicach: 33-8729200 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Poszukiwany mężczyzna oszukiwał metodą „na policjanta”

Policjanci z Pruszkowa szukają mężczyzny, którzy w czerwcu dokonał oszustwa metodą „na policjanta”. Opublikowali jego portret pamięciowi i proszą o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają oszusta. Jak podaje policja, do zdarzenia doszło 27 czerwca przy ul. Chopina w Pruszkowie. Funkcjonariusze nie ujawniają, jaka kwota padła łupem oszusta.

Poszukiwany to mężczyzna w wieku ok. 25-30 lat. Ma 170 cm wzrostu. W dniu zdarzenia ubrany był w zielone spodnie 3/4 z białymi wstawkami, seledynową koszulkę, zielone buty sportowe oraz seledynową czapkę z daszkiem.

Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie ul. Kraszewskiego 8, bądź pod całodobowym numerem telefonu (22) 758 60 81 do 86, (22) 60 46 213 lub policjantem prowadzącym tę sprawę pod nr tel. (22) 60 46 334.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Poszukiwany sprawca brutalnego napadu na kobietę w Gdańsku

O godzinie 7 rano w środę na ulicy Świętojańskiej w centrum Gdańska doszło do napadu na kobietę – opisała trójmiejska „Gazeta Wyborcza”. Policja nie zdradza szczegółów, wiadomo jednak, że atak był wyjątkowo brutalny: napastnik zarzucił jej na głowę torbę, pobił i okradł – podał portal Trójmiasto.pl.

Mężczyzna ma ok. 25-30 lat – przekazała policja. Był ubrany w białą bluzę z napisem „Lucky 7”. Wszystkie osoby, które rozpoznają go lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem przy ul. Piwnej 32/35 w Gdańsku. Informacje można przekazać dzwoniąc na nr 58 32-14-622 lub na numery alarmowe 112 i 997, albo zgłaszając się do najbliższej jednostki policji.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Poszukiwani sprawcy napadu na bank na Ochocie

Zerwana czapka, upuszczony pistolet i cudem wyrwane pieniądze z rąk kasjerki – tak wyglądał napad na bank na warszawskiej Ochocie. Policja opublikowała właśnie film z monitoringu, mając nadzieję, że ktoś rozpozna sprawców. Choć sprawę prowadzi elitarny wydział do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw, to funkcjonariusze są przekonani, że mają do czynienia albo z desperatami albo totalnymi amatorami. Nie wiadomo, jak długo dwaj bandyci przygotowywali się do skoku na placówkę bankową przy ul. Racławickiej. Pewne jest, że nie spodziewali się, że napad będzie miał dla nich tak niepomyślny przebieg.

Zdemaskowany

20 stycznia ok. godz. 17.40 dwaj mężczyźni pojawili się przed placówką banku. Jeden z nich, zamaskowany tylko czapką naciągniętą na czoło, wszedł do środka z pistoletem. Drugi został na zewnątrz, pilnując czy nikt nie przeszkodzi w rabunku.

Uzbrojony napastnik, wymachując bronią podbiegł do lady i zażądał gotówki. Akurat jedna z klientek wypłacała pieniądze, więc rabuś chwycił za banknoty. W tym momencie upuścił pistolet. Kiedy po niego sięgał, rzucili się na niego klienci banku i kasjerka. W szamotaninie zerwano napastnikowi czapkę z głowy. Ten spanikowany uciekł, zabierając pieniądze wyszarpane kasjerce. Udało mu się zrabować ok. 7 tys. zł. Nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

To nie byli zawodowcy

Sprawę napadu prowadzi elitarny wydział do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw stołecznej policji. – Wiele wskazuje na to, że możemy mieć do czynienia z amatorami lub początkującymi w tej „branży”. Rysopisy sprawców nie pasują do podobnych zdarzeń na naszym terenie. Nietypowy jest także sam sposób dokonania napadu – mówi tvp.info oficer „terroru”.

Prawdopodobnie napastnik w czasie napadu posługiwał się atrapą pistoletu.

Policja podaje rysopisy poszukiwanych mężczyzn:

Napastnik z banku: wiek około 25-30 lat, wzrost około 175cm, szczupła sylwetka, brak włosów. Mężczyzna był ubrany w pikowaną kurtkę koloru ciemnego o długości 3/4, spodnie jeansowe koloru ciemnoniebieskiego, czarne rękawiczki i sportowe buty z charakterystyczną jasną podeszwą.

Mężczyzna stojący przed bankiem: wzrost około 175-180 cm, szczupła budowa ciała. Był ubrany w ciemną kurtkę lub bluzę z kapturem założonym na głowę, spodnie i buty koloru ciemnego. Policja apeluje do osób, które rozpoznają mężczyzn przedstawionych na zdjęciach o kontakt z wydziałem do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP nr tel. 22-60-365-59 w godz 8.00 – 21.00 od poniedziałku do piątku lub całodobowo na numer alarmowy 997.
Żródło info i foto: TVP.info