Rozbito międzynarodowy gang przemytników sterydów anabolicznych

Międzynarodowy gang przemytników sterydów anabolicznych pochodzących z Chin został rozbity w Europie Wschodniej – poinformowała francuska żandarmeria, która uczestniczyła w operacji. Według opublikowanego komunikatu, cytowanego przez agencję AFP, międzynarodowa operacja przeciwko przemytnikom była prowadzona od 18 lutego na terenie Słowacji, Polski i Ukrainy.

Była ona ukoronowaniem trwającego ponad dwa lata śledztwa zainicjowanego przez żandarmerię z rejonu Tuluzy, gdzie przestępcy zaopatrywali sklepy sprzedające między innymi tak zwane odżywki, czyli dodatki do diety.

Komunikat głosi, że podczas operacji z udziałem służb wymienionych państw, zatrzymano 25 podejrzanych, w tym 21 Słowaków, 2 Ukraińców i 2 Polaków. Przestępcom skonfiskowano ponad 2 miliony euro pochodzące z działalności przestępczej.

Zabronione przez prawo sterydy anaboliczne były sprowadzane w hurtowych ilościach z Chin i rozprowadzane w całej Europie ze Słowacji, gdzie mieściła się „centrala” gangu. Substancje oparte na sterydach, powodujące szybki przyrost tkanki mięśniowej, są używane między innymi przez sportowców.
Źródło info i foto: TVP.info

Wyłudzili wielomilionowe kredyty i leasingi

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą, która ma na koncie przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, przestępstwa karno-skarbowe i typowo kryminalne. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że członkowie tej grupy wyłudzili wielomilionowe kredyty i leasingi – było to możliwe dzięki współpracy z osobami zajmującymi decyzyjne stanowiska w bankach. Do tej pory zatrzymano 25 podejrzanych, którym przedstawiono od kilku do kilkunastu zarzutów. Żródło info i foto: Policja.pl