Posts Tagged “350 tys. złotych”

Kilkaset kilogramów narkotyków od zeszłego roku wprowadził na rynek gang rozbity przez krakowskie Centralne Biuro Śledcze Policji. W ręce funkcjonariuszy wpadło 10 osób. Zatrzymani to hurtowi dilerzy, którzy – jak twierdzą śledczy – w ciągu doby byli w stanie sprzedać nawet 20 kilogramów różnych środków odurzających. Towar przemycali z kilku państw europejskich i rozprowadzali głównie na terenie Małopolski.

Podczas zatrzymania podejrzanych funkcjonariusze CBŚP wraz z policjantami z Wieliczki zabezpieczyli 20 kilogramów marihuany, 2 kilogramy amfetaminy, a także m.in. pistolet Magnum 44. Czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 350 tys. złotych. Na rzecz przyszłych przyszłych kar udało się zająć majątek dilerów przekraczający 750 tysięcy złotych.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, a także handlem narkotykami. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował 8 osób.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Co najmniej 30 plebani na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego okradła w ciągu roku czteroosobowa szajka, zatrzymana przez tarnowską policję. Złodzieje, którzy zabierali tylko gotówkę, ukradli w sumie co najmniej 350 tys. zł. Na trop szajki wpadli policjanci z Tarnowa, gdy zorientowali się, że w ich regionie wzrosła liczba włamań na plebanie. Poszczególne sprawy łączył sposób działania sprawców. Dostawali się na plebanię, gdy ksiądz odprawiał mszę lub musiał opuścić kościół. Wyłamywali drzwi lub okno, a następnie plądrowali pomieszczenia. Zabierali tylko gotówkę.

W styczniu tego roku policjanci zorganizowali zasadzkę i zatrzymali dwóch mężczyzn, wracających z udanego włamania do jednej z plebanii. Po kilku miesiącach udało się przekonać ich do przerwania zmowy milczenia. Okazało się wówczas, że szajka ma na sumieniu znacznie więcej „skoków”.

Tylko gotówka

Policjanci zatrzymali ostatnio dwóch pozostałych członków szajki. – Wszyscy to młodzi ludzie w wieku od 22 do 29 lat. W sumie przedstawiono im 30 zarzutów kradzieży z włamaniem. Łupem przestępców, jak ustaliliśmy, padło, co najmniej 350 tys. tysięcy złotych – mówi tvp.info asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy tarnowskiej policji.

Z wyjaśnień zatrzymanych wynika, że szajka zaczęła działać w lutym 2015 r. Gdy okradli jedną plebanię, wyszukiwali kolejną. Działali w województwach podkarpackim, małopolskim oraz lubelskim. Przed skokami obserwowali plebanie. Łupem ich padały różne sumy. W czasie jednego z włamań trafiło im się „tylko” 500 zł, ale już kolejna „robota” przyniosła złodziejom ponad 85 tys. zł. Jednak zazwyczaj zrabowane sumy sięgały od kilkuset do kilku tysięcy zł. Zrabowane pieniądze wydawali na bieżące potrzeby. Część gotówki ukryli na „czarną godzinę”.

Cała czwórka przyznała się do zarzutów. Część przestępców będzie się chciała dobrowolnie poddać karze. Grozi im do 5 lat więzienia.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

12 kg narkotyków znaleźli funkcjonariusze gdańskiego CBŚP, podczas przeszukania dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w obrocie narkotykami – informuje policja. Zatrzymani to mieszkańcy województwa pomorskiego. Policja podejrzewała ich o handel narkotykami, co potwierdziło się w trakcie przeszukania wyjmowanego przez nich mieszkania. Mężczyźni zorganizowali tam magazyn narkotykowy. Funkcjonariusze ujawnili 12 kilogramów narkotyków, w tym m.in. kilogram kokainy, 650 tabletek ekstazy i kilogram mefedronu oraz tzw. dopalaczy – informuje gdańska policja. Wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi ok. 350 tys. złotych. W mieszkaniu zleziono również 35 tys zł w gotówce.

Jeden z zatrzymanych, jest związany ze środowiskiem pseudokibiców i jak wiadomo regularnie uczestniczył w tzw. ustawkach. Policja ustala, czy mężczyźni mogli mieć związek z napadem na pasażerów trójmiejskiego pociągu SKM. Obu zatrzymanym za udział “w obrocie znacznymi ilościami narkotyków” grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

350 tys. zł straciły firmy telekomunikacyjne przez grupę oszustów, którzy zakładali fikcyjne spółki i na podstawie sfałszowanych dokumentów podpisywali umowy abonenckie, wyłudzając smartfony. Policjanci z Chorzowa i Tarnowskich Gór zatrzymali 8 podejrzanych o to osób. Jak podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji, zatrzymani mają na koncie kilkadziesiąt wyłudzeń usług telekomunikacyjnych i abonenckich telewizji cyfrowej oraz towaru. Oszustów ustalili policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Chorzowa. Razem z kolegami z Tarnowskich Gór zatrzymali dwie kobiety w wieku 35 i 37 lat oraz sześciu mężczyzn, w wieku od 22 do 41 lat. Według ustaleń funkcjonariuszy sprawcy, działali przez kilkanaście miesięcy. Zakładali fikcyjne firmy, na które zawierali umowy o usługach telekomunikacyjnych. Na podstawie sfałszowanych dokumentów podejrzani zawarli 24 umowy abonenckie, wyłudzając 166 smartfonów. Żródło info i foto: PolskaLokalna.pl

Comments Brak komentarzy »

Do 15 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Strzelec Krajeńskich (Lubuskie), którym prokuratura zarzuciła dokonanie co najmniej dziewięciu napadów rabunkowych na nieduże placówki bankowe. Według śledczych w ciągu dwóch lat mężczyźni zrabowali ponad 350 tys. zł. Sprawcy wybierali małe banki, ich oddziały lub placówki finansowe licząc na to, że są słabo chronione. Przebieg napadów był podobny – terroryzowali obsługę bronią palną bądź jej atrapami. Aby uniknąć identyfikacji, używali motocyklowych kasków lub masek. Mężczyznom zarzucono dokonanie napadów na terenie Trzcianki, Dobiegniewa, Gorzowa Wlkp., Drawna, Krzyża oraz innych miejscowości. – “Teraz analizowane są sprawy dotyczących kolejnych zdarzeń o charakterze rozbójniczym, które najprawdopodobniej zostały dokonane przez tych samych sprawców” – poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki. Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Do ośmiu lat więzienia grozi 25-latkowi, w którego samochodzie znaleziono 9 kg marihuany wartej 350 tys. zł. Mężczyzna wpadł, bo zapaliło się jego auto. Kierowca wezwał straż pożarną. Po ugaszeniu ognia okazało się, że w bagażniku były narkotyki. Jak poinformowała policja, zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Kozenin (Łódzkie). Funkcjonariusze otrzymali informację, że pali się samochód. Kiedy dojechali na miejsce, strażacy dogaszali płonące BMW. Autem podróżował 25-letni mieszkaniec Hrubieszowa. Jak twierdził, samochód zapalił się w czasie jazdy. Uwagę policjantów zwróciły bagaże przykryte kocem, ponieważ mężczyzna nie umiał odpowiedzieć, co przewozi, zdecydowano o ich kontroli. Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Warszawscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o wyłudzanie kredytów bankowych. Wkrótce 23-letnia Agnieszka B. i 53-letni Bohdan K. usłyszą zarzuty. Agnieszka B. używając różnych danych osobowych i posługując się legalnymi dokumentami z prawdziwymi danymi, lecz z umieszczonym własnym zdjęciem, wyłudziła co najmniej 7 kredytów na ok. 350 tys. zł w warszawskich bankach. Wraz z nią wpadł organizator tego przestępczego procederu. Bohdan K. chcąc uniknąć zatrzymania próbował uciec interweniującym policjantom. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Miał przy sobie wiele fałszywych dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu oraz dwa oryginalne dowody osobiste na inne nazwiska. Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Ponad 11 kilogramów marihuany nie trafi do kujawsko-pomorskich odbiorców. Policjanci CBŚ zatrzymali w Kołbaskowie osoby próbujące przerzucić zakazane substancje do Polski. Narkotyki warte na czarnym rynku około 350 tys. złotych trafiły do policyjnego laboratorium w Bydgoszczy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania – czytamy na Policja.pl
W toku prowadzonego od marca 2009 roku śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową we Włocławku, policjanci CBŚ zdobywali informacje o osobach, które mogły szmuglować do Polski narkotyki, które następnie miały trafić do odbiorców w województwie kujawsko-pomorskim. Z posiadanych informacji wynikało, że niebawem na przejściu granicznym w Kołbaskowie mogą pojawić się przemytnicy. Żródło info: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »