Posts Tagged “4 policjantów”

W piątek wieczorem pod Łomżą (woj. podlaskie) doszło do policyjnego pościgu za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł. Niestety, w czasie policyjnej akcji doszło do wypadku. W zdarzeniu ucierpiało czterech funkcjonariuszy.

Wszystko działo się na drodze miejscowością Zawady a drogą krajową nr 63 Łomża-Zambrów, podaje TVN24. To tam w piątek wieczorem patrolujący drogę policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę. Mieli bowiem podejrzenia, że kierujący osobówką, jest nietrzeźwy. Ale kierowca ani myślał, by zatrzymać się przy funkcjonariuszach z drogówki i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Gdy w końcu do dogonili, szybko wyszli z samochodu, by zatrzymać mężczyznę i uniemożliwić mu dalszą ucieczkę. Byli już tuż przy jego aucie, gdy kierowca ruszył i potrociął funkcjonariuszy. mało tego, gdy zaczął uciekać zjechał na lewy pas drogi i wtedy doszło do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka drugim radiowozem. Rannych zostało czterech policjantów: trzech mężczyzn i kobieta. Wszyscy zostali zabrani do szpitala. Kierowcę zatrzymano i zabrano na badanie krwi, ponieważ na miejscu nie chciał być badany alkomatem.
Źródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Jest akt oskarżenia przeciwko czterem policjantom z Poznania, którzy zlekceważyli prośby o pomoc 21-letniej Moniki z podpoznańskich Żernik. W marcu 2016 dziewczyna została zamordowana przez byłego partnera. Śledztwo prowadziła Prokuratura Krajowa. Prokuratura oskarżyła funkcjonariuszy o niedopełnienie obowiązków służbowych, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy w dokumentach.

Miesiąc przed śmiercią dziewczyna kilka razy zgłaszała funkcjonariuszom, że były partner znęca się nią psychicznie i fizycznie, pisała tez do prokuratury, ze boi się mężczyzny, a prokuratura prosiła policjantów, zęby sprawdzili czy kobieta jest bezpieczna. Niestety, policjanci zignorowali tę sprawę.

34-letni Sławomir B zaatakował nożem 21-latkę na parkingu firmy, w której pracowała. Zadał jej ponad 20 ciosów nożem i uciekł, kilka dni później popełnił samobójstwo.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Co najmniej czterech policjantów zginęło, a ok. 20 osób zostało rannych w czwartek w zamachu bombowym w pobliżu dworca autobusowego w zamieszkanym głównie przez Kurdów mieście Diyarbakir na południowym wschodzie Turcji – poinformował przedstawiciel władz. Wcześniej podawano, że w wyniku silnego wybuchu co najmniej 14 osób odniosło obrażenia. Do eksplozji doszło, gdy w pobliżu przejeżdżał pojazd sił bezpieczeństwa.

Agencja Reutera, powołując się na źródło we władzach bezpieczeństwa, poinformowała, że w minibusie przewożącym funkcjonariuszy policyjnych oddziałów specjalnych podłożono bombę. W piątek Diyarbakir ma odwiedzić premier Turcji Ahmet Davutoglu. Diyarbakir to największe miasto na kurdyjskim południowym wschodzie Turcji. W regionie jest niespokojni od lipca 2015 roku, kiedy zerwany został rozejm między rządem a bojownikami Partii Pracujących Kurdystanu (PKK).
Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Bezprecedensowy skandal wybuchł we Francji! Czterech paryskich policjantów podejrzanych jest o zgwałcenie kanadyjskiej turystki. Francuski rząd zapowiada jak najsurowsze ukaranie funkcjonariuszy, jeżeli zostanie im udowodniona wina. Czterech funkcjonariuszy, w tym oficer elitarnej jednostki zajmującej się zwalczaniem gangów, umieszczonych zostało w areszcie tymczasowym. Przyznają, że poznali w paryskim pubie 34-letnią kanadyjską turystkę, której zaproponowali “zwiedzenie” – znajdującej się obok – siedziby policji kryminalnej, co jest zakazane prawnie. Po kilku godzinach zszokowana kobieta wybiegła stamtąd płacząc. Powiedziała strażnikowi, że policjanci zmusili ja do wypicia dużej ilości alkoholu i zgwałcili ją. Następnie udała się do dzielnicowego komisariatu policji, gdzie złożyła zeznania. Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

W dagestańskiej miejscowości Chasawjurt eksplodował improwizowany ładunek wybuchowy, zabijając przechodnia i raniąc czterech policjantów – informuje agencja RIA Novosti.To najprawdopodobniej kolejny zamach terrorystyczny na terenie Federacji Rosyjskiej w ostatnich dniach. Improwizowany ładunek wybuchowy umieszczony przy drodze eksplodował w momencie, gdy drogą przejeżdżał radiowóz. Do zdarzenia doszło około 20.50 naszego czasu. W wyniku wybuchu zginął jeden z przechodniów. Czterech policjantów jest rannych. W ostatnich dwóch dniach w rosyjskim Wołgogradzie doszło do dwóch ataków terrorystycznych. Wczoraj terrorystka samobójczyni zdetonowała ładunek na dworcu. W wyniku eksplozji zginęło 17 osób, a około 50 zostało rannych. Dziś bomba wybuchła w trolejbusie, zabijając 15 osób. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Co najmniej 45 osób aresztowano podczas demonstracji na szczycie NATO w Chicago. Czterech policjantów odniosło rany i trafiło do szpitala. Policja zaczęła pałować demonstrantów, kiedy około 100 z nich odmówiło wycofania się z zakazanego obszaru. Ktoś zranił funkcjonariusza w nogę ostrym narzędziem. Wcześniej przedstawiciele Okupuj Chicago byli niegroźni, ale do aresztu pod zarzutem terroryzmu trafiło 3 anarchistów. Planowali obrzucić koktajlami Mołotowa siedzibę sztabu wyborczego Obamy i rezydencję burmistrza Rahma Emanuela. Wśród demonstrantów znajdował się 24-letni Polak – Sebastian Senakiewicz, którego aresztowano. Przechwalał się, że ma dwie bomby, z których każda mogłaby zniszczyć pół wiaduktu kolejowego i furgonetkę pełną materiałów wybuchowych oraz broni. Policja niczego nie znalazła. W USA fałszywe groźby terrorystyczne to poważne przestępstwo. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Wyrok w sprawie czterech policjantów oskarżonych o udział w strzelaninie w 2004 r., podczas zatrzymywania samochodu ma dziś wydać Sąd Apelacyjny w Poznaniu. Zginął wtedy 19-letni Łukasz T., jego rówieśnik został ciężko ranny. Policjanci już dwukrotnie byli uniewinnieni przez sąd pierwszej instancji. Ostatni wyrok z 2009 roku zaskarżył prokurator i oskarżyciel posiłkowy domagając się trzeciego procesu. Do strzelaniny doszło w nocy 29 kwietnia 2004 r. Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę samochodu, ich zdaniem, poszukiwanego przez nich przestępcę. W trakcie próby zatrzymania auta oddali kilkadziesiąt strzałów. Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Proces czterech kanadyjskich policjantów, którzy będą odpowiadać za fałszywe zeznania w związku ze śmiercią Roberta Dziekańskiego na lotnisku w Vancouver w październiku 2007 r., ma rozpocząć się dziś w Ottawie. Robert Dziekański zmarł, gdy funkcjonariusze Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej użyli tasera, żeby go obezwładnić. Jak wynikało z nagrania wykonanego przez jednego ze świadków tragedii, Polak zachowywał się dość gwałtownie po długim locie i dziesięciogodzinnym oczekiwaniu, kiedy nikt go nie skierował do właściwej części lotniska, jednak w niczym nie zagrażał policjantom. Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »