Polak zabity nożem w Niemczech

22-letni Krystian razem z Sebastianem M. często wyjeżdżali do Niemiec do pracy. Podczas jednej z imprez doszło do tragedii. Pijany 39-latek rzucił się na kolegę. Przyznał się do zabójstwa, a sąd skazał go na 5,5 roku więzienia. Krystian i Sebastian M. pochodzili z tych samych okolic z Podkarpacia. W Niemczech pracowali na budowie razem z innymi Polakami. Dramat rozegrał się podczas urodzin jednego z członków ekipy w listopadzie 2017 r. W nocy 39-latek zaatakował 22-latka nożem. Patrzył jak się wykrwawia – podaje „Fakt”.

Kilka godzin wcześniej znajomi wstawili wspólne zdjęcie na portalu społecznościowym. Sebastian M. przyznał się do zbrodni, ale nie potrafił wyjaśnić powodów morderstwa. W momencie zdarzenia był pijany, miał aż 3 promile alkoholu w organizmie. Niemiecki sąd uznał, że mężczyzna miał ograniczoną poczytalność.

Właśnie zapadł wyrok. 39-latek został skazany na 5,5 roku pozbawienia wolności. Część kary może odbyć w klinice odwykowej, bo jest alkoholikiem. Wyrok jest prawomocny. W rodzinnej miejscowości Krystiana są zaskoczeni decyzją sądu. – To żadna kara – mówią z rozgoryczeniem.
Źródło info i foto: wp.pl

Żywiec: Nauczyciel religii molestował uczennice szkoły specjalnej

Karę 5,5 roku więzienia wymierzył żywiecki sąd rejonowy byłemu nauczycielowi religii za molestowanie uczennic w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym w Żywcu. Wyrok jest nieprawomocny. Proces, który rozpoczął się pod koniec marca, z uwagi na dobro poszkodowanych, był niejawny. Uzasadnienie wyroku sąd odczytał za zamkniętymi drzwiami.

Sąd uznał, że były nauczyciel poprzez nadużycie stosunku zależności i zaufania seksualnie wykorzystał trzy małoletnie dziewczynki. Jedna z nich miała mniej niż 15 lat. Miało do tego dojść w 2012 i dwukrotnie w 2017 r. Sąd uznał także, że w 2016 r. mężczyzna doprowadził pełnoletnią uczennicę do poddania się innej czynności seksualnej.

Mężczyzna nie może też zajmować funkcji i wykonywać zawodów związanych z wychowaniem, edukacją i wychowaniem małoletnich przez 15 lat. Sąd zakazał mu zbliżać się do trójki młodszych poszkodowanych na odległość mniejszą niż 50 m przez 10 lat.

Druga osoba, którą objęło oskarżenie – była dyrektor placówki, została skazana na 1 rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i grzywnę w wysokości 3 tys. zł. Zdaniem sądu, kobieta wiedziała o jednym ze zdarzeń, ale nie zawiadomiła organów ścigania.

Śledztwo w tej sprawie żywiecka prokuratura wszczęła wiosną ub.r. Informację przekazała nowa dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu. Po ujawnieniu sprawy stracił pracę w ośrodku. W czerwcu ub.r. został aresztowany.
Źródło info i foto: interia.pl

Krzysztof O. skazany za sutenerstwo i gwałt

Znany polski prawnik Krzysztof O. został skazany przez sąd w Soedertoern pod Sztokholmem na pięć i pół roku więzienia za sutenerstwo i gwałt. Sąd orzekł także o jego wydaleniu ze Szwecji z zakazem powrotu przez 10 lat. Oskarżony został skazany za „rekrutowanie kobiet z Polski (do Szwecji) w celu wykorzystywania ich do prostytucji oraz za organizowanie tego procederu”. Mężczyzna ma zapłacić państwu szwedzkiemu 1,6 mln koron (ok. 700 tys. złotych) za korzyści majątkowe, jakie czerpał z działalności przestępczej. Obroty grupy, w której główną rolę odgrywał Krzysztof O., oszacowano na ok. 2 miliony koron.

Sąd skazał także za pomocnictwo w sutenerstwie partnerkę prawnika Weronikę I. na 8 miesięcy pozbawienia wolności oraz kierowcę Jakuba G. na 3 miesiące więzienia. Kobieta inkasowała pieniądze od prostytuujących się kobiet oraz dokonywała przelewów. Mężczyzna podwoził kobiety sprzedające usługi seksualne do domów klientów.

W trakcie procesu prokurator wniósł nowy akt oskarżenia, w którym postawił prawnikowi dodatkowo zarzut dwukrotnego zgwałcenia jednej z kobiet. Pokrzywdzona opowiedziała o zdarzeniu podczas toczącego się procesu, a sąd uznał jej zeznania za wiarygodne. Według sędzi Britt Bjoerneke oskarżony wykorzystał fakt, że pokrzywdzona była od niego całkowicie zależna oraz odczuwała lęk.

Ponadto sąd skazał na karę grzywny oraz prac społecznych kilku związanych ze sprawą mężczyzn, którzy korzystali z usług seksualnych lub podjęli taką próbę. W Szwecji kupowanie seksu jest przestępstwem.

Przez 23 dni procesu sąd zapoznał się z ogromną ilością materiałów dowodowych, m.in. z podsłuchami rozmów telefonicznych, ogłoszeniami ze stron erotycznych, rachunkowością prowadzoną przez prawnika. W charakterze ofiar przestępstwa przesłuchano dwanaście kobiet, w tym w formie wideokonferencji z Polski.

Krzysztof O., prezes Stowarzyszenia Przeciwko Zbrodni im. Jolanty Brzozowskiej oraz były Rzecznik Praw Ofiar, od jesieni 2014 roku przebywa w szwedzkim areszcie. Został zatrzymany w związku z podejrzeniem organizowania prostytucji, a potem został o ten czyn oskarżony.

Na trop przestępstwa szwedzka policja wpadła po tym, gdy jedna z kobiet w lipcu ubiegłego roku doniosła, że jest wykorzystywana. Początkowo twierdziła, że została zwerbowana z Polski do pracy w Szwecji jako sprzątaczka, później zmieniła zeznanie, uściślając, że chodziło o „osobę do towarzystwa”. Donos pozwolił na założenie podsłuchu i monitoring rozmów telefonicznych. Początkowo szwedzka prokuratura nie zdawała sobie sprawy, czym wcześniej w Polsce zajmował się Krzysztof O.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Nauczycielka skazana za sfingowanie gwałtu

Sąd Krajowy w Darmstadt skazał na pięć lat i sześć miesięcy pozbawienia wolności nauczycielkę, która niesłusznie oskarżyła swego kolegę z pracy o gwałt. Mężczyzna odbył całą pięcioletnią karę więzienia; zmarł, żyjąc z zasiłku, rok temu. – „Wymiar sprawiedliwości chętnie przeprosiłby Horsta Arnolda za pomyłkę sądową” – powiedziała sędzia Barbara Bunk, podkreślając, że oskarżenie o gwałt, na podstawie którego skazano go 11 lat temu, były nieprawdziwe. „Nikt nie zwróci mu straconych lat” – przyznała sędzia. O wyroku poinformował w niedzielę niemiecki tygodnik „Der Spiegel”. Nauczycielka biologii i niemieckiego Heidi K. oskarżyła w 2001 roku Arnolda o gwałt, do którego miało dojść na terenie szkoły. Sąd skazał mężczyznę na pięć lat więzienia. Arnold odbył całą karę, ponieważ utrzymywał, że jest niewinny i odmówił poddania się terapii. Żródło info i foto: wp.pl

Jeremy Forrest skazany za uprowadzenie i seks z nieletnią

Na 5,5 roku więzienia został skazany brytyjski nauczyciel Jeremy Forrest, który we wrześniu 2012 roku uciekł do Francji ze swoją 15-letnią uczennicą. Odpowiadał za uprowadzenie i seks z nieletnią. Sąd skazał w piątek 30-latka na 4,5 roku więzienia za wykorzystywanie seksualne nieletniej oraz na rok za jej porwanie. Sędzia zakazał także mężczyźnie pracy i utrzymywania jakichkolwiek kontaktów z dziećmi. Forrest był początkowo oskarżony tylko o porwanie nieletniej, bo tylko na takiej podstawie można było go deportować z Francji. Żródło info i foto: tvn24.pl

Rafał S. skazany na 5,5 roku pozbawienia wolności

Karę pięciu i pół roku więzienia wymierzył w środę warszawski sąd okręgowy Rafałowi S., pseud. Szkatuła – jednemu z najdłużej poszukiwanych przestępców – m.in. za kierowanie gangiem. Podsądny dobrowolnie poddał się karze, jednak nie przyznał się do winy. Akt oskarżenia obejmował 12 zarzutów odnoszących się do lat 1997-2006. Najpoważniejszy dotyczył kierowania gangiem. Pozostałe były związane m.in. z kradzieżami samochodów, rozbojami, handlem heroiną oraz podrobieniem dokumentu i wyłudzeniem od pracownika Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego poświadczenia nieprawdy poprzez wystawienie paszportu na nieprawdziwe dane. Żródło info i foto: TVP.info

„Fryzjer” dostanie wyższy wyrok?

Dziś rozprawa apelacyjna w sprawie Ryszarda F. ps. ”Fryzjer”. Czy szef korupcyjnej machiny w polskiej piłce dostanie wyższy wyrok? Prokuratorzy będą się domagali się 5,5 roku pozbawienia wolności. Już raz śledczym nie udało się przeforsować wyższej kary. Jakie tym razem mają argumenty? Jak mówi prokurator Jerzy Kasiura, „Fryzjer” i jego współpracownicy, czyli piłkarze, sędziowie i działacze PZPN ustawiając mecze za łapówki, oszukiwali kibiców, a ówczesne rozgrywki ligowe nie miały nic wspólnego z zasadą fair play. Liczyła się tylko grubość koperty. Z 17 skazanych prokuratorzy chcą podwyższenia wyroków aż dla 14 osób. Żródło info i foto: RMF.fm