Posts Tagged “76-letni”

Ścigany ENA i Listem Gończym 76-letni Wojciech K. został zatrzymany w Czarnogórze i już pod specjalną policyjną eskortą trafił do Polski. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, której członkowie mogli przemycić tony haszyszu i kokainy, wartych ponad 320 mln zł.

Policjanci z CBŚP z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim od kilku lat prowadzą sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem haszyszu z Maroka oraz kokainy z Ameryki Południowej. Narkotyki trafiały najpierw do Hiszpanii, a następnie do Polski, Belgii, Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich. Z ustaleń śledczych wynikało, że za kierowanie zorganizowaną grupą mógł być odpowiedzialny Wojciech K.

Mężczyzna był poszukiwany od sierpnia 2017 roku na podstawie Międzynarodowego Listu Gończego, Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz Listu Gończego. Przez kilka miesięcy udawało mu się skutecznie unikać kontaktu z organami ścigania, aż do marca br., kiedy to został zatrzymany w Czarnogórze w miejscowości Budva. Z informacji policjantów wynika, że przebywał tam od lipca 2017 roku. W Polsce grozi mu odpowiedzialność za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Poszukiwaniami Wojciecha K. zajmowali się funkcjonariusze z CBŚP z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim. To właśnie dzięki ich ciężkiej pracy ustalono i potwierdzono, że 76-latek ukrywa się na terenie Czarnogóry. Kolejne działania doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego i jego zatrzymania, co było możliwe dzięki bieżącej, ścisłej współpracy z policjantami z Czarnogóry, z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji i Europolu.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa o kierowanie której podejrzany jest Wojciech K., działała od 2004 aż do 2016 roku. Jej członkowie mogli w tym czasie przemycić ponad 20 ton haszyszu oraz ok. 1,5 tony kokainy. Jednorazowo grupa przemycała od kilkuset kilogramów do ponad tony. Policjanci CBŚP wspólnie z organami ścigania innych państw nadal prowadzą czynności w tej sprawie. Do chwili obecnej zatrzymano 14 podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz prania pieniędzy.

Na podstawie materiału dowodowego zebranego przy współpracy z Europolem, Wydziałem Odzyskiwania Mienia Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz policją hiszpańską zabezpieczono mienie należące do podejrzanych znajdujące się na terenie Hiszpanii i Polski, m.in. pieniądze, luksusowe apartamenty, łodzie oraz samochody.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim od początku wyjaśniają okoliczności sprawy wspólnie z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. To dzięki współpracy i ogromnemu zaangażowaniu śledczych możliwe było ustalenie wielu wątków i zabezpieczenie majątku należącego do podejrzanych, a znajdującego się na terenie Polski. Śledczy nadal wyjaśniają okoliczności sprawy.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Skazany za pedofilię Roderick McDonald ma zostać deportowany z Malty do Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie będzie przesłuchiwany w związku z zaginięciem Madeleine McCann – informuje “Huffington Post”. McDonald został skazany za molestowanie dziewczynki i zgodził się na ekstradycję do Wielkiej Brytanii, gdzie ma odbyć wyrok. Jak pisze “Huffington Post”, po przybyciu będzie przesłuchany w związku z zaginięciem Madeleine McCann. Według doniesień, 76-letni obecnie McDonald mieszkał w Algarve w Portugalii w 2007 r. Śledczy podejrzewają, że mógł być powiązany z siatką pedofilską, która miała tam działać w czasie, kiedy zaginęła Madeleine.

W 1989 r. McDonald został oskarżony o zgwałcenie ośmiolatki w Australii. Wyszedł z aresztu za kaucją i uciekł do Nowej Zelandii. Wydano za nim międzynarodowy list gończy, który doprowadził do aresztowania McDonalda w Algarve w 2010 r. Wtedy deportowano go do Australii. W więzieniu spędził pół roku, po czym wyjechał do Tajlandii, skąd został deportowany do Wielkiej Brytanii. W 2012 r. zamieszkał w Brighton, gdzie molestował dwie dziewczynki w wieku pięciu i siedmiu lat. Zmienił nazwisko i wyjechał z kraju, zanim zapadł wyrok w tej sprawie. Pod jego nieobecność skazano go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

W Wielkiej Brytanii jest poszukiwany za ukrywanie się, a także za niepowiadomienie o zmianie nazwiska, adresu i wyjeździe za granicę. Scotland Yard nie potwierdza, że będzie przesłuchiwać McDonalda w ramach śledztwa.
Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

8 kwietnia 2013 roku w Poznaniu (Wielkopolskie) zaginął Roman Woś. Ma 76 lat, 170 cm wzrostu i szare oczy. Zaginiony prawdopodobnie udał się w okolice Dębiny. W dniu zaginięcia miał na sobie koszulę w ciemną kratę, szarą polarową bluzę, ortalionową granatową kurtkę, jeansowe spodnie i brązowe buty na rzepy. Ktokolwiek widział Romana Wosia lub ma jakiekolwiek informacje o jego losie proszony jest o kontakt z ITAKĄ – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod całodobowymi numerami: 801 24 70 70 oraz 22 654 70 70. Żródło info i foto: rp.pl

Comments Brak komentarzy »

23 czerwca 2012 roku w Radomiu zaginął Józef Strzębała. Ma 76 lat, 160 cm. wzrostu i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia ubrany był brązową koszulę w kratkę, jasną kamizelkę, granatowe spodnie, jasne sandały i grantową czapkę. Miał ze sobą także laskę z jasnego drewna. Może potrzebować pilnej pomocy! Ktokolwiek widział Józefa Strzębałę lub ma jakiekolwiek informacje o jego losie proszony jest o kontakt z ITAKĄ-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod całodobowymi numerami: 801 24 70 70 oraz 22 654 70 70. Można również napisać w tej sprawie do ITAKI: itaka@zaginieni.pl. Żródło info i foto: rp.pl

Comments Brak komentarzy »

Likwidator domu Józefa Fritzla w austriackim Amstetten powiedział, że piwnica, w której przetrzymywał on przez 24 lata córkę i spłodził z nią siedmioro dzieci, zostanie zalana betonem. Walter Anzboeck oświadczył, że w ten sposób ma być zagwarantowane, że do podziemi nikt więcej nie wejdzie. Beton ma być wpompowany do piwnicy na początku przyszłego roku, gdy władze miejskie wydadzą stosowne zezwolenie. 76-letni obecnie Fritzl odbywa karę dożywotniego więzienia, na którą skazano go w marcu 2009 roku. Został uznany za winnego nie tylko wymuszenia, kazirodztwa, gwałtu i pozbawienia wolności, ale także zabójstwa jednego ze swych dzieci – chłopca z pary bliźniaków, który zmarł wkrótce po urodzeniu w 1996 roku, nie otrzymawszy żadnej pomocy medycznej. Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Szokujące wyznanie ojca norweskiego zamachowca. Powinien raczej odebrać życie sobie niż zabijać tak wielu ludzi – powiedział o Jens Breivik. 76-letni były dyplomata mieszka w Cournanel na południu Francji; z synem nie utrzymywał kontaktów od ponad 15 lat. Udzielił wywiadu norweskiej telewizji TV2. W czasie rozmowy w kadrze widać było żandarmów, którzy – jak donoszą francuskie media – od niedzieli go pilnują. Dodał, że myśl o zamachach “powoduje u niego rozpacz”. “Nie rozumiem, jak coś podobnego mogło się stać. Normalny człowiek nie byłby w stanie uczynić czegoś takiego” – oświadczył. Na pytanie, czy sądzi, że jego syn ma zaburzenia psychiczne, odpowiedział: “Musi mieć. Inaczej nie da się tego wytłumaczyć”. Żródło info i foto: zetnews.pl

Comments Brak komentarzy »