Posts Tagged “9-letnią”

Zatrzymano 47-letniego księdza ze Skawy, który jest podejrzany o molestowanie seksualne kilkuletniej dziewczynki. Do tych drastycznych wydarzeń doszło w okolicach Zakopanego – ustaliło radio RMF FM.

Dramat rozegrał się w ubiegły weekend. Ksiądz zabrał dzieci na wycieczkę do Kościeliska. Miał się nimi opiekować, ale – według śledczych – okrutnie skrzywdził jedno z dzieci. Zakradł się nocą do pokoju, w którym nocowało pięć dziewczynek. Przynajmniej jedną z nich – 9-latkę miał molestować seksualnie.

Gdy przerażona dziewczynka wróciła do rodzinnej Skawy wszystko opowiedziała matce. Zrozpaczona kobieta pobiegła na policję. Jak podaje RMF FM gdy tylko funkcjonariusze zaczęli interesować się sprawą, władze zakonu salezjanów zadecydowały o przeniesieniu duchownego. Trafił do Krakowa. Tam zatrzymała go policja.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja poszukuje dziewięcioletniej Natalia Skrzypek z Krakowa, której matka nie oddała ojcu po zakończonym terminie widzenia. Natalia miała wrócić do domu 31 lipca 2018r. Jak informuje Katarzyna Cisło z małopolskiej policji, dziecko najprawdopodobniej przebywa wraz z matką na terenie Słowacji.

Dziewczynka ma 150 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma ciemne oczy i proste blond włosy za ramiona. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej, proszone są o kontakt z III Komisariatem Policji w Krakowie pod nr. tel. 12 61 52 912 lub 997.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

​”Tragiczny finał sprawy zaginięcia 9-letniej Maelys”, “Sprawdziły się najgorsze obawy” – tak nadsekwańskie media komentują fakt, że główny podejrzany, znajdujący się areszcie śledczym, były żołnierz przyznał się do zabicia dziewczynki, której od blisko pół roku szukała cała Francja. Komentatorzy podkreślają, że rodzice 9-latki do końca mieli nadzieję, iż ich córka żyje. Niestety w samochodzie głównego podejrzanego – byłego francuskiego żołnierza Nordahla Lelandaisa – odkryto mikroskopijne ślady krwi dziewczynki.

Mężczyzna przyznał się do jej porwania w czasie wesela w miejscowości Pont-de-Beauvoisin we francuskich Alpach. Wskazał miejsce w pobliskim lesie, gdzie zakopał jej ciało. Tam odkryto szczątki 9-latki. Domniemany morderca będzie przesłuchany już dziś.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja zatrzymała mężczyznę w związku ze sprawą zaginięcia 9-letniej Maelys de Araujo – informują nieoficjalnie francuskie media. Dziewczynka zaginęła w niedzielę nad ranem podczas wesela w miejscowości Pont-de-Beauvoisin. Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który może mieć związek z zaginięciem 9-letniej Maelys de Araujo – podaje portal “la Nouvelle Republique”. Zniknięcie dziewczynki zauważono w niedzielę nad ranem podczas wesela w Pont-de-Beauvoisin.

Zatrzymany mężczyzna w chwili zaginięcia miał znajdować się w pobliżu miejsca, gdzie odbywało się wesele. Wątpliwości śledczych wzbudził fakt, że zeznania zatrzymanego nie były spójne. Policja zapowiedziała, że przesłucha co najmniej 250 osób – w tym gości wesela i dwóch pozostałych imprez, które tego wieczora odbywały się w miejscowości.

Około godziny trzeciej rano zauważono jej zniknięcie. O zaginięciu 9-latki poinformował DJ. Impreza skończyła się, a goście zaczęli szukać dziecka. Bezskutecznie. Po godzinie zdecydowano się zadzwonić na policję.

Zaginięcie Maelys de Araujo

9-latka ostatnim razem była widziana, gdy podczas wesela bawiła się w pomieszczeniu dla dzieci.

Około godziny trzeciej rano zauważono jej zniknięcie. O zaginięciu 9-latki poinformował DJ. Impreza skończyła się, a goście zaczęli szukać dziecka. Bezskutecznie. Po godzinie zdecydowano się zadzwonić na policję. W akcję poszukiwawczą zaangażowani są nurkowie, psy policyjne i helikopter. Wszelkie ślady urywają się na pobliskim parkingu. Niewykluczone więc, że dziewczynka została porwana.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

9-latka zamknięta w bagażniku, bo… nie było dla niej miejsca siedzącego. Ojciec, który prowadził auto został zatrzymany na autostradzie A4 przez policję z Krapkowic na Opolszczyźnie. To 40-letni Słowak, który wracał z Anglii. Jak mówi Radiu ZET Jarosław Waligóra z policji w Krapkowicach, razem z ojcem dziewczynki jechało w samochodzie jeszcze czworo dorosłych, w tym matka dziecka.

- Ojciec mówił, że dziewczynka miała pierzynkę i wszystko było w porządku. Według niego – komentuje Waligóra.

Mężczyzna dostał mandat w wysokości 250 złotych.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Henryk H. zatrzymany we Francji w związku z morderstwem 9-latki w Calais, przyznał się do gwałtu i morderstwa. Zeznał, że był w drodze do swojej siostry, która mieszka w Wielkiej Brytanii. Francuskie władze ujawniły, że rok temu po zakończeniu 6-letniego wyroku za napad z użyciem noża, został przekazany polskim władzom na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania. Tamtejsza prokuratura wyjaśnia teraz, jak to się stało, że Henryk H. wrócił do Francji.

Kilka wyroków na koncie

Polak był wielokrotnie skazywany w Polsce i we Francji. Niedawno wyszedł z francuskiego więzienia po 6-letniej odsiadce za napad na staruszkę, której groził nożem i ukradł 60 euro. W 2004 roku też we Francji miał wyrok za podobne przestępstwo.

Z powodu przeszłości kryminalnej w naszym kraju nie został przyjęty do Legii Cudzoziemskiej. Informacje o zniknięciu 9-letniej Chloé policjanci dostali w środę 15 kwietnia ok. 15.30. Kilkadziesiąt minut później znaleźli jej zwłoki. Dziewczynka była rozebrana.

Została porwana w Calais na oczach swojej matki. Świadkowie widzieli czerwony samochód i łysego człowieka, który wciągnął dziewczynkę do auta. Według nich dziewczynka bawiła się z koleżanką na ulicy przed szkołą. Zarządzono obławę i w lesie pod miastem 2 godziny po porwaniu znaleziono ciało dziecka, a niedaleko człowieka, który próbował uciekać. Miał kluczyki do samochodu z polską rejestracją.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Francuska policja zatrzymała mężczyznę, który prawdopodobnie zabił 9-letnią Chloe w Calais na północy Francji. W pobliżu miejsca, w którym odnaleziono jej zwłoki, znajdował się samochód należący do 38-letniego Polaka. Był o także widziany w miejscu porwania dziewczynki. Tragedia miała miejsce w środę.

– Usłyszałam krzyk. Zobaczyłam tylko, że większość dzieci została zabrana z podwórka. Ale już było za późno – opowiada sąsiadka rodziny ofiary. Dziewczynka została porwana z parku w pobliżu szkoły i wciągnięta do czerwonego seata toledo.

– Mała już była w samochodzie tego mężczyzny. Na miejsce przybiegła jej mama, szukała jej, ale dziewczynka była już w aucie porywacza – relacjonuje. Natychmiast ogłoszono poszukiwania dziewczynki. Wiadomości na ten temat pojawiły się w mediach społecznościowych.

Był znany policji

Po półtorej godziny od porwania dziewczynki odnaleziono jej nagie ciało. Miało ślady duszenia i drobne rany. W pobliżu znajdował się samochód należący do 38-letniego Polaka, który był widziany w okolicy, z której porwano dziewczynkę. – Urzędnik zobaczył puste auto, zablokował je i wezwał policję, która odnalazła ciało dziewczynki i zatrzymała podejrzanego – mówi Natascha Bouchard, mer Calais.

Według „Le Parisien”, mężczyzna był robotnikiem i mieszkał w Calais od ok. 10 lat. Był znany policji z napaści i rabunków.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

47-letni salezjanin ks. Mieczysław W. opiekujący się parafialnym chórem dobierał się do 9-latki. Ksiądz pedofil w parafii w Skawie służył od trzech lat. Tam też upatrzył sobie śliczną Dominikę (9 l.), którą wykorzystał seksualnie podczas wycieczki dzieci do Kościeliska, gdzie pojechał jako opiekun. Salezjanin został zatrzymany. Prokuratura w Zakopanem postawiła mu już zarzuty, a sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. Mieszkańcy Skawy informacją o księdzu pedofilu są wstrząśnięci. Dotąd ks. Mieczysław W. wydawał się im duchownym bez skazy. Zawsze porozmawiał, wyspowiadał, dla każdego miał czas. Salezjanin od trzech lat uczył też katechezy w szkole podstawowej, prowadził oratorium dla dzieci oraz chór. Jedną z dziewczynek uczęszczających na te zajęcia była 9-letnia Dominika. Rodzice posłali ją tam w dobrej wierze, nie przypuszczając nawet że niewinnemu dziecku może grozić jakiekolwiek niebezpieczeństwo i to ze strony duchownego! Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Dziewczynka została znaleziona w głębi lasów deszczowych Amazonii. Oprawcy zostały postawione zarzuty handlu ludźmi i wykorzystywania seksualnego. Ten jednak utrzymuje, że dostał od rodziców zgodę na poślubienie dziewczynki w obrządku muzułmańskim. Dziewczynka zaginęła w sierpniu 2013 roku, po tym jak rodzice zgodzili się na jej wyjazd do Boliwii z sąsiadem – przyjacielem rodziny. Rodzice, Marokańczycy mieszkający w Hiszpanii, skontaktowali się z lokalną policją kilka dni po wyjeździe córki i sąsiada, w trakcie których z parą nie było kontaktu. W poszukiwaniach dziewczynki brała udział katalońska policja, hiszpańska gwardia obywatelska i władze Boliwii. Dziewczynkę i jej porywacza odnaleziono w głębi puszczy amazońskiej. Jak podaje kataloński dziennik La Vanguardia, był to teren niedostępny dla samochodów. Kidnaperowi, 35-letniemu Groverowi Moralesowi grożą zarzuty handlu ludźmi i wykorzystywania seksualnego. Morales powiedział lokalnej telewizji, że miał zgodę na poślubienie dziewczynki od jej rodziców. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

32-letni Marcin M. z Rzeszowa, skazany za pedofilię, tuż po wyjściu z więzienia przyjechał do Ustki jako wychowawca kolonijny – donosi “Fakt”. Wśród podopiecznych Marcina M. była 9-latka, której mężczyzna wysyłał wulgarne SMS-y. “Podoba mi się twoja c…” – napisał do niej. Dziewczynka opowiedziała o tym pozostałym wychowawcom, a ci powiadomili policję – informuje “Fakt”. Jak się okazało, 32-latek pięć miesięcy temu wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok czterech lat więzienia za pedofilię. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Żródło info i foto: PolskaLokalna.pl

Comments Brak komentarzy »